Az oldalon jelenleg regisztrációs stop van érvényben!

részletek itt
Belépés

Elfelejtettem a jelszavam!

Ha segítség kell...
Latest topics
» Kivel is játsszak?
Vas. Aug. 18, 2013 8:58 am by Gareth

» Dante (Pokla) lakása
Vas. Aug. 11, 2013 3:12 am by Dante

Kedd Aug. 06, 2013 4:36 am by Leah

» * Vienne
Kedd Aug. 06, 2013 3:12 am by Leah

» Könyvtárak - Stanford
Kedd Aug. 06, 2013 2:15 am by Ivy Lockheart

» Amelia Lane lakása
Szomb. Aug. 03, 2013 9:50 am by Amelia Lane

» Walenthyn Bennet lakhelye
Vas. Márc. 24, 2013 10:46 pm by Agrael

» Sakáltanya bár és szórakozóhely
Szer. Feb. 13, 2013 9:37 am by Chris

» Szószaporító
Vas. Dec. 23, 2012 1:55 am by Vienne

Charmed kontra Charmed World

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down

Charmed kontra Charmed World

Témanyitás  Lupo on Pént. Május 07, 2010 11:41 pm

Ezt a topicot azért hozom létre, hogy itt meg lehessen beszélni esetleg a sorozattal kapcsolatos dolgokat, no meg az oldallal kapcsolatban, ami eltér tőle. Ez itt jó, az ott jó és jó lenne, ha itt is lenne. Szóval ilyesmiket, amiből ha lehet igyekszünk majd meríteni. Nyugodtan lehet társalogni ebben a témában itt. Ne fogjátok vissza magatokat.

Mesélői szín: Sárga || Karakterlap || Levelesláda || Rám tartoznak: Avatar-kérelmek, démonos cuccok + ami van
Lupo
Admin - Fődémon
Admin - Fődémon

Titulus : A Gonosz
Kor : 585

Hozzászólások száma : 623

http://charmedrpg.forumotion.net

Vissza az elejére Go down

Re: Charmed kontra Charmed World

Témanyitás  Lupo on Vas. Május 09, 2010 6:44 pm

Eltűnődtem és kíváncsi lennék ezzel kapcsolatban a véleményetekre.

Most a napokban figyelemmel követtem és részt vettem néhány játékban és bennem felmerült egy kis probléma a képességszerzés kapcsán. Ha jól emlékszem, akkor a sorozatban valahogy úgy folyt a képességek megszerzése, hogy meg kellett ölni az illetőt és akkor valahogy mágikusan "kinyerték" belőle a képességet. Sőt a képességekkel még sefteltek is az alvilágban, szóval inkább volt mágikus cucc, mint biológiai. Persze szóljon közbe, aki esetleg konkrétan emlékszik hogy volt, mert én csak háromszor néztem végig a sorozatot xD

Tehát felmerült bennem, hogy nálunk ez most hogyan is van. Nagyon sok dolog, ami a sorozatban jól működött, itt nem feltétlenül állná meg a helyét, hiszen a fórumos szerepjáték egész más műfaj. Viszont ez a módszer nekem speciel tetszik. Mondjuk ez a téma most leginkább Alexandert érinti, hiszen neki van más módszere erre, de nem szeretném megkérni, hogy változtasson, hiszen minden démon más, némelyiknél működhetnek máshogy a dolgok. Szóval maradhat így. Csak épp belegondoltam, hogy ha az erőket DNS útján ki lehetne nyerni, akkor valaki besétál mondjuk a Pokol Tüze kocsmába és mindenki hajából kitép egy szálat... máris egy rakat ereje van. Ez meg azért túl egyszerű lenne. Nagyjából mindenki hatalmas démon lenne.

És itt merül fel a fórumos szerepjáték "baja", méghozzá, hogy egy társasjátékról van szó, amiben nem ölhetünk meg kényünkre-kedvünkre bárkit. Egy idő után nem lenne kivel játszani xD Erre a sorozatban volt jó sok epizódszereplő. Nekünk ilyenjeink nincsenek, viszont aki minden áron a karakter erejének fejlődését helyezi első helyre (aminek az értelmét már a nem fórumos, karakterfejlesztős szerepjátékokban sem látom xD), annak San Franciscoban ott szaladgál jó sok NJK (Nem Játékos Karakter) boszorkány, démon stb., akiket le lehet gyilkolni, ha valakinek erre támad kedve.

Szóval jó a sorozatban lévő módszer? Érdekelne a véleményetek. Ne tessék félni tőlem, nem harapok Smile

Mesélői szín: Sárga || Karakterlap || Levelesláda || Rám tartoznak: Avatar-kérelmek, démonos cuccok + ami van
Lupo
Admin - Fődémon
Admin - Fődémon

Témanyitás  Alexander on Vas. Május 09, 2010 8:22 pm

Szerintem jó ötlet lenne. De a sorozatban is volt több olyan rész,ami biológiai módszerekkel erőket lehetett szerezni. Ilyen például a második évadban az orvos,aki a bűbájosok vérmintáját befecskendezte először majmokba, majd véletlenül magának is. Egy az egyben bírtokolta az erejüket. És mivel a vér sokféle anyagot tartalmaz többek között DNS-t is, így abból szintetizálni lehetne az erőket, ezért írtam ezt az előtörténetben is, tudom nekem szól a poszt. Akkor azt hiszem a 6.? évadban is volt egy rész, ahol elfogtak a FBI-nál egy démont és kísérletezni kezdtek el vele. Készítettek egy olyan szérumot,amivel a démon, vagy a boszorkány ereje megsokszorozódik, de a végén elpusztultak. Én errre gondoltam Lupo.
Alexander
Néhai
Néhai

Kor : 704

Hozzászólások száma : 168

Témanyitás  Lupo on Vas. Május 09, 2010 8:34 pm

Igazad van. Köszönöm, hogy felhívtad a figyelmem ezekre a részekre. Akkor annyi megkötés azért legyen, hogy szükségeltessen ehhez a módszerhez alkímiai, vagy biológiai ismeret, vagy valami hasonló tudományosképzettség. És így akkor te például simán használhatod ezt a módszert. De mondjuk, akkor csak vérből lehessen. Azt azért nehezebb megszerezni, mint a DNS-t. Ha neked így megfelel Wink És akkor az információkhoz írok erről egy postot a későbbi félreértések elkerülése végett.

Lupo
Admin - Fődémon
Admin - Fődémon

Témanyitás  Alexander on Vas. Május 09, 2010 9:03 pm

Lupo írta:Igazad van. Köszönöm, hogy felhívtad a figyelmem ezekre a részekre. Akkor annyi megkötés azért legyen, hogy szükségeltessen ehhez a módszerhez alkímiai, vagy biológiai ismeret, vagy valami hasonló tudományosképzettség. És így akkor te például simán használhatod ezt a módszert. De mondjuk, akkor csak vérből lehessen. Azt azért nehezebb megszerezni, mint a DNS-t. Ha neked így megfelel Wink És akkor az információkhoz írok erről egy postot a későbbi félreértések elkerülése végett.
Rendben, akkor töröljem a korházas részt, ahol Vienne DNS-ével "játszottam"?
Alexander
Néhai
Néhai

Kor : 704

Hozzászólások száma : 168

Témanyitás  Lupo on Vas. Május 09, 2010 9:08 pm

Nem kell. Smile Az jól van úgy. Mostantól éljen ez a dolog szerintem, hiszen te sem tudtál róla, mikor kijátszottad. Szóval azon nem kell változtatni már.

Lupo
Admin - Fődémon
Admin - Fődémon

Témanyitás  Sponsored content

Sponsored content