Az oldalon jelenleg regisztrációs stop van érvényben!

részletek itt
Belépés

Elfelejtettem a jelszavam!

Ha segítség kell...
Latest topics
» Kivel is játsszak?
Vas. Aug. 18, 2013 8:58 am by Gareth

» Dante (Pokla) lakása
Vas. Aug. 11, 2013 3:12 am by Dante

Kedd Aug. 06, 2013 4:36 am by Leah

» * Vienne
Kedd Aug. 06, 2013 3:12 am by Leah

» Könyvtárak - Stanford
Kedd Aug. 06, 2013 2:15 am by Ivy Lockheart

» Amelia Lane lakása
Szomb. Aug. 03, 2013 9:50 am by Amelia Lane

» Walenthyn Bennet lakhelye
Vas. Márc. 24, 2013 10:46 pm by Agrael

» Sakáltanya bár és szórakozóhely
Szer. Feb. 13, 2013 9:37 am by Chris

» Szószaporító
Vas. Dec. 23, 2012 1:55 am by Vienne

Hawke lakása

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down

Hawke lakása

Témanyitás  James Hawke on Vas. Aug. 07, 2011 1:12 am

Az új lakás, néhány már meglévő bútorral, kissé porosan és sötéten várja, hogy gazdája beköltözzön, kitakarítsa és berendezze saját ízlése szerint.

Kicsi, de rendkívül otthonos, világos és barátságos lakás, igazi otthon, ahova jó érzés hazatérni. A bejárati ajtóból a tágas nappaliba jut a látogató, amihez egy kis erkély is tartozik. A lakás amerikai konyhás, illetve egy hálószoba és fürdőszoba tartozik hozzá.
James Hawke

Kor : 45

Hozzászólások száma : 37

Vissza az elejére Go down

Re: Hawke lakása

Témanyitás  James Hawke on Vas. Aug. 07, 2011 3:42 am

*Az utolsó nagy dobozt is sikerült felszenvednie a lakásba, így most pihegve zuttyan le az egyik fotelbe.*
~Hát akkor, új élet... kezdődhetsz.~ *Elmereng egy kicsit magában miközben végigjáratja tekintetét a lakáson. Sok dolga lesz vele és jelenleg még nem nagyon vágyik arra, hogy belekezdjen az órákig tartó takarításba és kipakolásba. Sosem szerette igazán a költözésnek ezt a részét. Persze új helyszíneket, embereket megismerni mindig is imádott, de a monoton pakolás már nem az ő asztala. Talán csak hogy kedvét javítsa, vagy hogy elmeneküljön a munka elől, úgy dönt, hogy felfedezi a várost, hátha találkozik érdekes emberekkel.. vagy ha más nem, legalább élvezze, hogy itt nem ismerik, nem tudják, hogy ki ő és tényleg tiszta lappal indulhat. Elhatározásához híven felkerekedik és elhagyja a lakását.*
James Hawke

Témanyitás  James Hawke on Pént. Aug. 12, 2011 8:05 am

*Kissé zaklatottan, morcosan járkál fel-alá a lakásban. Már nagyjából berendezkedett és otthonossá varázsolta a lakást, most pedig éppen vacsorájának romjait távolítja el. Próbálja nyugtatni magát a mosogatással, de gondolatai csak-csak visszakalandoznak a raktárépületeknél történtekre. Elég nyugtalan, mert azt hitte, hogy végre befejezheti a boszorkányosdit és élheti azt az életet, amit megérdemel, nyugodtan, békében. De nem, első útján rögtön egy démonba és egy izgága lányba kellett botlania és ráadásul nem engedhette meg magának a luxust, hogy elhitesse, hogy ő csak egy halandó. Nyugtalansága és zavarodottsága feltehetően kisugárzik belőle, ha akarná se tudná eltitkolni. Aggódik a jövő miatt és nem tudja, hogy mit tegyen, mi lenne a helyes. Lehuppan a kanapéjára és kezébe veszi a könyvet, amit még az idefele vezető úton kezdett el olvasni: Umberto Eco Foucault ingáját. Próbálja figyelmét a könyvre terelni és kizárni minden más zavaró gondolatot, nem túl sok sikerrel.*
James Hawke

Témanyitás  Constanze on Pént. Aug. 12, 2011 8:54 am

* Szinte elméjében vibrál a másik frusztráltsága, s ez bizony elég fejfájdító ahhoz, hogy pontot tegyen a dolog végére. Na meg, sose hagyná egyik "gyermekét" sem kétségek között vergődni.
Éppen ezért teleportál a férfi lakásába. Nem közvetlen mellé, jó lesz az a konyhába is. A nagy bosszankodás közepette úgysem zárta el rendesen James a csapot... megteszi ő helyette, majd szoknyáján elsimítva egy ráncot, a férfi tartózkodási helye felé lépdel. Sötét, bokáig érő szoknyát visel egyébként, régimódi cipővel és csinos, látszatkorának megfelelő virágos blúzzal. Haja a megszokott kuszaságban leledzik, kontyszerűségbe rendezve.
Nem ringatja magát abban a hitben, hogy nem vették észre érkeztét. De csak most köszön, ahogy a másik mellé/elé ér.*
- Szervusz James. Erre jártam, és gondoltam, meglátogatlak. *Haha. Jó szöveg. Ő maga is elmosolyodik halványan, s ha nincs a másik ellenére, helyet foglal mellette a kanapén.*

Constanze
Fényőr
Fényőr

Kor : 241

Hozzászólások száma : 27

Témanyitás  James Hawke on Pént. Aug. 12, 2011 9:03 am

*Természetesen észleli a fényőr érkezését. Gondolt rá, hogy jelenlegi állapota nem kerüli el Constanze figyelmét, így amikor meghallja a nőt, félreteszi a könyvét és egy nagy levegővétellel felkészül a fogadására.*
- Szervusz! *biccent a nő felé és akármennyire is ő az, aki leginkább a varázsvilághoz köti, mégis megenged felé egy halvány mosolyt*
- Igazán kedves tőled, hogy beugrottál, de legközelebb nyugodtan használhatod az ajtót, nem kell nyaktörő mutatványokkal az ablakon bemászni. *Vicceskedik, utalván arra, hogy ha a nő csak simán beugrott, akkor azt csak a konyhaablakon keresztül tudta tenni, mivel az ajtó felől nem érkezett senki, de persze nyilván tudja, hogy mi a helyzet valójában. Oldalra biccenti a fejét és várakozóan tekint fényőrére, miközben felül rendesen.*
James Hawke

Témanyitás  Constanze on Pént. Aug. 12, 2011 9:16 am

*Merjék csak mondani, hogy nem törődik a rá bízottakkal! Lenne haddelhadd... Azt pedig már a férfi is megszokhatta, hogy olykor eléggé anyáskodó a nő.
Így most is, ahogy tekintetét James-en nyugtatja, van benne valami anyukás. Talán a féltés a szemeiben, vagy épp az az óvó mozdulat, ahogy úgy helyezkedik féloldalasan, hogy a másikra tekinthessen, szemtől szemben szinte.*
- Egy másik boszorkámtól már így is megkaptam, hogy régimódi vagyok. Gondoltam, beújítok. *Szélesedik ki ajkán a mosoly. Igazán bájossá teszi ez. Boszorkányosan széppé, ha lehet ezt mondani.
Aprót szusszan, ahogy a férfi várakozón tekint rá. Most tényleg azt várja, hogy ő mondjon valamit, mikor nem is neki kellene?*
- Mi nyomja a lelkedet? *Ad egy kis kezdő löketet a dolognak. Felnőtt férfiember és itt noszogatni kell! Még ilyet...*
Constanze
Fényőr
Fényőr

Témanyitás  James Hawke on Pént. Aug. 12, 2011 9:23 am

- Hm. *reagál egy mosoly kíséretében a régimódiságra. Az ember párszáz évesen talán már megengedheti magának, hogy régimódi legyen, de a nőnek nincs oka panaszra. Természetesen sose fejtene ki magától egy ilyen monológot, ezért gondolatait egy tömör hümmögésben fogalmazza meg, ahogyan azt már megszokhatták tőle.*
- Hogy mi nyomja a lelkemet? *kérdez vissza a fejét csóválva egy sóhaj kíséretében*
- Új életet akartam kezdeni itt, de a múltam rám talál. *húzza el kelletlenül a száját. Sose volt az a bőbeszédű alkat, igyekszik mondandója lényegét tömören összefoglalni és így közölni. Közben feláll a kanapéról.*
- Egy teát, esetleg? *teszi fel a kérdést egyrészt udvariasságból, másrészt pedig bármit megtenne érte, hogy ne kelljen lelkiznie, legalább addig amíg teát készít.*
James Hawke

Témanyitás  Constanze on Pént. Aug. 12, 2011 9:33 am

*Tény, hogy megengedheti magának és így is érzi jól magát... mégis nyitott volt arra, hogy elmenjenek majd közösen vásárolni Hollyorával. Hjajj, az a lány... eléggé el van tévedve az életben. Kemény dió.
Nem lenne fair, ha azt mondanám, hogy James-t jobban kedveli, mert könnyebb vele. Tény, hogy kedveli a védencét, de régebb óta is ismeri, mint a szőke kislányt.*
- Én mondtam, hogy nem lesz könnyű. Mondtam, vagy nem mondtam, James Hawke? *szaladnak szemöldökei magasba, s mintegy csak mondandójába közbevetve szúrja be a teás kérdést illetően a választ.*
- Igen, köszönöm. *Majd folytatja tovább. Tisztában van vele, hogy a férfi nem épp egy szónok alkat. Bezzeg ha érvelnie kell a saját véleménye mellett, abban profi.*
- Az ember sokszor éppen abba fut bele leginkább, ami elől menekül. Az örökségedet bár nem választhattad meg, arról te döntesz, lemondasz e róla, vagy sem... Te azt választottad, hogy megpróbálsz vele élni. Vagy legalábbis mellette, de senki nem mondta, hogy ez olyan könnyű lesz. *Fordul a konyha felé, ha már arra jár a férfi, hogy ne a falnak beszéljen csak.*
- Mi történt egyébként, hogy így érzel?
Constanze
Fényőr
Fényőr

Témanyitás  James Hawke on Pént. Aug. 12, 2011 9:41 am

*Az biztos, hogy sose volt egy problémás gyerek, általában szereti maga elintézni a problémáit és Constanzenak így kevés dolga akadt vele, vagy legalábbis kevés problémás dolga.*
- Igen, anyu, mondtad. *gúnyolódik szemforgatva a szemrehányónak ható kérdésen. Közben természetesen serénykedik a konyhában, nem mintha egy teához komoly főzőtudomány kéne, de ha már teát készít, akkor azt nem holmi filteres művacakból, hanem igazi teafűből készíti.*
- Valahogy sohasem volt szimpatikus a taoista gondolkodásmód: ha keressük, nem találjuk, ha nem keressük, megleljük. Persze ez alapvető keleti filozófia, ami megtűri maga mellett az ellentéteket, egyfajta 'és' kultúra, nem úgy mint a nyugati fekete-fehér 'vagy' kultúra. Azt hiszem a démonok és boszorkák kapcsolata is egyszerűbb lenne egy 'és' világban. *sóhajt fel, immáron sokadjára a mai nap folyamán.*
- Gondoltam körülnézek egy kicsit a környéken, de eltévedtem valahol és hát mibe botlok? Egy izgága boszorkába aki bocsánatot kér egy démontól, hogy a varázsklónja, vagy micsodája rátámadt. Agyrém. Természetesen a démon eljátszadozott velünk, de nem történt semmi más. De nyilván fel kellett fednem magam előttük. *közben visszatér két csésze teával és az egyik átnyújtja Constanzenak, majd ismét helyet foglal eredeti helyén a kanapén*
James Hawke

Témanyitás  Constanze on Pént. Aug. 12, 2011 9:51 am

- Azért erős egy kicsit azt állítani, hogy a helyzet jelenleg nem 'és', hanem fekete és fehér játéka. *Jegyzi meg csendesen. Társalog. A hallottakon pedig csak fejcsóvál. Fiatalok... hihetetlen, hogy a szüleik képtelenek beléjük nevelni azt, hogy mi a felelősség. Az ilyeneknek meg kellene kötni egy életre a képességeiket, és kész!*
- Nem olyan rossz az, ha az embernek vannak magához hasonló ismerősei. A démon már más eset... köszönöm. *Veszi át a teát, s kanalával kavar rajta párat, miközben megoldáson tűnődik. Na meg persze esélyt ad a reflektálásra *
Constanze
Fényőr
Fényőr

Témanyitás  James Hawke on Pént. Aug. 12, 2011 9:58 am

- A szabályokat nem mi írjuk, úgyhogy hiába is állítok bármit, az még nem változtat a dolgokon. *Reagál a nő csendes megjegyzésére. Sose szeretett passzív résztvevője lennie a dolgoknak, de nem engedheti meg magának azt a luxust, hogy úgy éljen, mintha a saját életének ura lenne.*
- De nézzük a dolgok jó oldalát... még nem üldöznek. *vonja meg a vállát kelletlenül. Nem hiszi, hogy a démon, akivel találkozott, elkürtölné az alvilágban, hogy ő, egy boszorka a sok közül, most itt van. Persze, biztos lennének akik bosszúra szomjaznának, de ez az egész akkor is abszurd elképzelés.*
- Csak nem tudom, hogy hogy illeszkedhetnék be egy normális életbe. Nemsokára elkezdődik a tanév, halandók között kell dolgoznom és teljes életet élnem. Félek, hogy nem fog menni. *ad hangot végre őszintén félelmeinek, ami nyomja a szívét. Kevés embernek nyílna meg ilyen őszintén, de Constanze az egyik ilyen, akiben megbízik.*
James Hawke

Témanyitás  Constanze on Pént. Aug. 12, 2011 10:06 am

- Amíg nem akasztasz táblát a nyakadba, és nem botlasz valami alvilági nagykutyába, addig nem is fognak. *Anyai jó tanács? Ugyan kérem, ennyit csak belát a férfi magának is. Hanem a következő mondatra azért tekintetében megrezzen valami a lényének mélyéről.*
- Régen annyival könnyebb volt. *szusszan aprót észre sem véve, hogy 'Ádámtól és Évától' közelíti meg a problémát.*
- A boszorkánycsaládok közti kapocs erős volt, összetartóbbak voltak. Volt, akivel megoszthatták a gondjuk-bajuk. Sokatoknak az a legnagyobb problémája szerintem, hogy úgy érzi, egymaga van a világban. Pedig nagyon sokan vagytok. *mosolyodik el halványan.*
- És mégis inkább egymagatok próbáltok megküzdeni a hétköznapokkal, ami elég idegőrlő lehet.
Constanze
Fényőr
Fényőr

Témanyitás  James Hawke on Pént. Aug. 12, 2011 10:11 am

- Ne haragudj, hogy ezt mondom, de most tényleg régimódi vagy. *Tipikus kiskutyaszemekkel pillant a nőre, hogy még véletlenül se haragudjon rá az előbbi kijelentéséért.*
- A probléma a társadalmi változásokban gyökerezik. Azóta már sok idő telt el és egyre inkább individualizálódott az ember így nem csoda, hogy köztük én is egyedül vagyok. A nagy családi összetartozások ideje a modern nyugati társadalomban már lejárt. Persze kivételek még mindig vannak, lásd például az olaszok igen híresek a családi összetartásról, de egyébként ez már ritka. *ismét a tudományos magyarázat tör elő belőle, ami persze nem jelenti azt, hogy hibás lenne az érvelése.*
- Nézd meg a londoni zavargásokat is, minden azért van, mert ez az énközpontú kultúra terjedt el. De... egyetértek veled abban, hogy ez nem jó. *bólogat, ezzel is megerősítve saját szavait.*
James Hawke

Témanyitás  Constanze on Pént. Aug. 12, 2011 10:23 am

- Sosem titkoltam. *Villan apró mosolya, s figyelmesen hallgatja végig a másikat, még akkor is, ha nem egy részlettel jócskán tisztában van.*
- Nem erre akartam kilyukadni, és ezt te is nagyon jól tudod, James. *Kortyol a teából, s bizony, nem rest véleményt is nyilvánítani róla.*
- Igazán finom lett a tea. *mindezt csendes közbevetéssel.*
- Mindössze azt mondom, hogy legyen egy biztos pont az életedben mein Schatz, különben előbb-utóbb becsavarodsz. Igazán jó tanácsot az életben pedig az tud nyújtani, aki önmaga is ugyan azt az utat járta vagy járja. *Oké, hogy ő is boszorka volt, de mint az már többször elhangzott, a régi időkben más volt a helyzet.*
Constanze
Fényőr
Fényőr

Témanyitás  James Hawke on Pént. Aug. 12, 2011 10:28 am

*Konokul hallgat, hiszen nem szereti az olyan érvelést, hogy 'nem erre akartam kilyukadni', de most ebbe kivételesen nem fog belekötni.*
- Örülök, hogy ízlik. Igazi bourbon vanilliam nem volt könnyű rábukkanni. *Mintha egy kicsit ki is húzná magát büszkén, hogy ilyen mennyei dolgot sikerült találnia és készítenie.*
- Egy biztos pont az életben, hm.. *csóválja meg a fejét, majd gunyorosan így szól*
- Oh, Constanze, hozzám jönnél feleségül? *teszi fel a komolytalan kérdést, miközben a nő felé fordul teljesen, majd végül elhúzza a száját kelletlenül*
- Ha már megint azzal jössz, hogy találjak valakit... *Igazából nagyon is tisztában van vele, hogy mindketten tudják, hogy a fő probléma az, hogy túlságosan fél, hogy közel kerül valakihez és elveszti. Márpedig egy ilyen világban, amiben ők élnek, ez igen könnyen megeshet.*
James Hawke

Témanyitás  Constanze on Pént. Aug. 12, 2011 10:40 am

*Akaratlanul is felkacag, még ha gunyoros is a megjegyzés éle.*
- Tekintve, hogy akár az egyik ősöd is lehetnék és hivatalosan már nem is élek, azt hiszem, illetlenség lenne elfogadnom az ajánlatodat. *Kuncogja halkan,s újra kortyol a teából.*
- Miért is mondanék ilyet? * Mosolyodik el újra; ismeri a férfi, mint a rossz pénzt.*
- Kitalálunk valamit, ígérem. *engedi le kezeit, s vele együtt a csészét is ölébe könnyed, színésznőket megszégyenítő, úrilányos mozdulattal. Tekintete komoly, csak hangjában bújkál némi meleg kedvesség.*
Constanze
Fényőr
Fényőr

Témanyitás  James Hawke on Pént. Aug. 12, 2011 10:48 am

- Badarság, apró kis problémák. Nem mellesleg a korodhoz képest veszettül jól tartod magad. *emeli meg a csészéjét tisztelgésképpen a nő szépsége előtt.*
- Nem is tudtam, hogy a társkeresés is a fényőrök munkaköri leírásába tartozik. *Mára már kicsit sok lesz a gúnyoskodásból, úgyhogy figyelmezteti is magát, hogy elég lesz belőle. De persza a mai napból már nincs sok hátra.*
- Mindenesetre köszönöm, hogy eljöttél és meghallgattál. Hálás vagyok érte, hogy ha szükségem van rád, legyen bármiről is szó, te mindig itt teremsz. *Ezt pedig tényleg őszintén gondolja, de ez érződik is hanglejtéséből.*
James Hawke

Témanyitás  Constanze on Vas. Aug. 14, 2011 1:15 am

- Hízelegsz. *jegyzi meg szelíd mosollyal, de melyik nőnek ne esnének jól az ilyen és hasonló szavak, nem igaz?
A férfi kijelentésének hallatán felkacag. Nevetése csengő, jóleső.*
- Nem azt mondtam, hogy barátnőt keríts. Kezdetnek megteszi pár baráti kapcsolat is. Az életben a kapcsolatok viszik előre az embert. *Issza ki a maradék teát, közben szinte cseng a füle, hisz hívja egy másik védence.*
- Igazán szívesen. És maradnék is, de hívnak. Ellenben örülnék, ha valamikor tudnánk beszélni. A segítségedre van szükségem egy ifjú boszorka ügyében. *Mert bizony, ő belátja, hogy maradi olykor, így jobb egy "kortárs" segítségét kikérni szegény lány ügyében. Főleg, hogy a kortárs szintén zenész, akarom írni pedagógus.*
Constanze
Fényőr
Fényőr

Témanyitás  James Hawke on Kedd Aug. 16, 2011 3:29 am

*Kellemes mosollyal nyugtázza szavai hatását, majd biccent egyet.*
- Tény, valóban a kapcsolatok viszik előre az embert, bár ennek a mai világban eléggé negatív konnotációja van, remélem ezt tudod. *bár itt nem feltétlen a barátokra gondol, hanem inkább arra, hogyha valaki azért ér el valamit, mert valakinek a valamije. Tudja, hogy most itt másra gondol mint a nő, de úgy érzi, hogy ezt fontos volt kifejtenie.*
- Rendben, persze, természetes. *bólint, mikor fényőre bejelenti, hogy mennie kell, valamiért vele együtt áll fel, talán a megrögzött-beépített udvariasság miatt*
- Egy ifjú boszorka ügyében? *szalad fel a szemöldöke kérdő tekintetben.*
- Hát én se vagyok egy mai fickó *dörzsöli meg a halántékát elgondolkozva*
- Bár, tény... ez a munkám, úgyhogy természetesen számíthatsz rám. *az ő fejében most egy zabolátlan kamasz képe jelent meg a segítendő illetőt tekintve*
James Hawke

Témanyitás  Constanze on Csüt. Aug. 18, 2011 3:34 am

- Köszönöm. *Biccent aprót, ahogy felegyenesedve igazít a ruháján, s füle mögé tűr egy kusza barna tincset.*
- Vigyázz magadra, James. *Mosolyodik el szelíden, ahogy a férfira tekint, majd aranyló-kékes derengés közepette teleportál el.*

// És én is köszönöm. Smile //
Constanze
Fényőr
Fényőr

Témanyitás  Sponsored content

Sponsored content

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére