Az oldalon jelenleg regisztrációs stop van érvényben!

részletek itt
Belépés

Elfelejtettem a jelszavam!

Ha segítség kell...
Latest topics
» Kivel is játsszak?
Vas. Aug. 18, 2013 8:58 am by Gareth

» Dante (Pokla) lakása
Vas. Aug. 11, 2013 3:12 am by Dante

Kedd Aug. 06, 2013 4:36 am by Leah

» * Vienne
Kedd Aug. 06, 2013 3:12 am by Leah

» Könyvtárak - Stanford
Kedd Aug. 06, 2013 2:15 am by Ivy Lockheart

» Amelia Lane lakása
Szomb. Aug. 03, 2013 9:50 am by Amelia Lane

» Walenthyn Bennet lakhelye
Vas. Márc. 24, 2013 10:46 pm by Agrael

» Sakáltanya bár és szórakozóhely
Szer. Feb. 13, 2013 9:37 am by Chris

» Szószaporító
Vas. Dec. 23, 2012 1:55 am by Vienne

Golden Gate Park

1 / 2 oldal 1, 2  Next

Go down

Golden Gate Park

Témanyitás  Vienne on Hétf. Okt. 03, 2011 3:59 am

San Francisco legnagyobb nyilvános parkja, mely számos neves épületet foglal magába, mellette pedig akad itt két stadion, előadóterem, japán teaház, botanikus kert, tavak és persze golfpályák. - Hogy mindenki megtalálhassa a maga kedvére való kikapcsolódást.

(térkép a parkról)

Admin - Boszorka
Admin - Boszorka

Titulus : A Vadász
Kor : 34

Hozzászólások száma : 1781

http://viennemoore.tumblr.com/

Vissza az elejére Go down

Re: Golden Gate Park

Témanyitás  Kaori Ito on Pént. Okt. 14, 2011 10:10 pm

[MR. LEE]

*Mivel a kínai negyedben nem igen talált alkalmas területet hosszabb távú futáshoz, így itt kocog, fekete melegítőszettben. Hosszú haját lófarokba fogta, hogy ne zavarja a futásban, miközben a park sétányait rója, kerülve azokat, ahol biciklisták is járhatnak.
Kifejezetten sétára alkalmas a délután egyébként, kellemesen süt az őszi nap, a lehullott leveleket pedig már eltakarították napközben a munkások. A távolban a jégkori pályát kezdik beüzemelésre alkalmas állapotba hozni... észre se vesszük és hamarosan itt a tél.*
Kaori Ito
Halandó
Halandó

Titulus : 'Tokió' rózsája
Kor : 29

Hozzászólások száma : 18

Témanyitás  Wanda on Pént. Nov. 11, 2011 11:26 am

Axel, másik idősík, valamikor szürkület után ^^ Razz

A szürkület hamarosan újra letelepszik egész San Franciskora, ez azonban nem állítja meg a szöszkét abban, hogy Axel anyukáján keresztül -akit egészen megkedvelt- átadjon egy üzenetet az ő, kicsi, fridzsi man fiacskájának. Tulajdonképpen semmi említésre méltó, érdekfeszítő dolog nem állt a pár soros kis üzenetben, a mondandójában mégis érezhető a gyermeteg, mégis komoly, fenyegető él, ami egyértelműen arra ösztönöz, hogy tedd azt, amit mondanak, különben hatalmas cumi lesz a vége.
Egyenesen ide, a Golden Gate Park-ba rendelte a mai nap alkalmából Axelt, akinek talán nem ártana megtudnia egy-két mellékinformációt, amik a későbbiekben mindenképp befogják határolni az életét...
Igen, immáron már Wandácska is Axel életének részese, erről pedig nem ártana alaposabban is beszélniük, kifejteni a véleményüket és miegymás, hiszen koránt sem biztos, hogy zökkenőmentes társalgásnak nézünk elébe, tekintve azt, hogy a legutóbb is mi történt. Wan nehezen felejt és ezennel sem bírja lenyelni a békát.
Kékes derengésben tűnik fel az üzenetbe is leírt helyen, ahol már egy árva lélek sincs. Hideg van már a kései sétákhoz és az emberek ilyenkor már inkább otthon ülnek a meleg szobában, forró teát kortyolgatva, kipihenve az aznapi, egész napos munka fáradalmait.
Fején egy kötött, pink színű sapka virít, szabad teret hagyva a rövid, szőke tincseknek, amik még így is szabadon lógnak ki a sapka alól. Pipaszár lábait most is, mint mindig, egy csőnadrág fedi, vádlijait még ráadásképp melegítve egy szürke, kötött lábszármelegítővel is. Fekete bőrdzsekije néha zörgő hangot ad ki magából, ahogy annak anyaga dörzsölődik. Mire a kiszemelt tóhoz ér, addigra már bőven besötétedik, így nagyjából már csak a kinti lámpák, gyér, homályos fénye az, ami némi világosságot nyújt a kíváncsiskodó szemeknek. Megáll a part szélén, nagyon közel merészkedve a tóhoz -lábfeje már szinte lelóg a kis part szakaszról, egyenesen a víz felé nézve- aztán felkap egy követ és egyszerűen csak belepottyantja a vízbe, ami egy részen fodrozódni kezd. Tetszenek neki az egyre sűrűbben képződő gyűrűk. Szívesen kacsázna most egyet a régi, bátyával és annak barátaival eltöltött szép idők emlékére, de akkor, amikor találkozója van valakivel, nem szeret a múltra visszaemlékezni, hiszen félő, hogy utána már nem tudna arra koncentrálni amire kellene. Ezért is szorít bele apró, fehér markába újabb és újabb kavicsokat, amiket végül egymás után pottyantgat bele a tónak a vízébe. Egész jól elszórakozik rajta.
Wanda
Fényőr
Fényőr

Titulus : Cserfes tündérke

Hozzászólások száma : 58

Témanyitás  Axel on Pént. Nov. 11, 2011 12:30 pm

* Az üzenet célba ért édesanyám által. Igazából nem tudom, hogy mire is számíthatok azok után.....Majd kiderül. Remélem nem nagyon haragudott meg rám, mert nem szándékos volt. Vannak dolgok amiket nem tudunk irányítani, nos, a képességem is egy ilyen átok. Igen, én átoknak gondolom, mert nem szerencsés mikor megfagy a mellettem lévő személy. Az, hogy tárgyak fagynak meg a közelembe azt már elfogtam, de hogy egy elő személy.....Ilyen gondolatok forognak a fejembe miközben a park előtt leállítom a kocsimat. Egy fekete szövet kabátot veszek magamra, Nem azért, mert fáznék. Csak egy szál ingbe még sem szaladgálhatok, még a végén bolondnak néznek. Pedig nem érzem magamat annak. A zsebembe mélyesztem mind a két kezemet, melyet kesztyűk fednek. Próbálom kiküszöbölni a múltkori esetet és inkább felvettem. Addig nincs nagy baj, míg nem érintkezik a bőrrémmel. Azt nem mondanám hogy halál nyugodt vagyok, ezért is kell hogy a bőrömet valami fedje. Lassan bandukolok a parkban s lassan meg is érkezek a kiválasztott helyre. Wan már itt van s ahogy elnézem jól szórakozik. Felmerül bennem, hogy talán ez csak a látszat, de így, hátulról ezt elég nehéz lenne megmondani. Megpróbálok hallak lopózni a fűben, hogy ne vegyen észre rögtön. Ha ez sikerül akkor elég közel megyek a lányhoz.*
- Bú* Csak ennyit mondok fél hangosan s egy félmosoly is megjelenik arcomon, amit meg is láthat ha megfordul. Remélem nem ijesztettem meg nagyon, mert nem az volt vele a szándékom.*
- Mond csak nem fázol?* Pillantok végig rajta, mert én nem, de ez egy dolog. Lehet a másik fázik és még a végén beteg lesz. Egy fényőr lehet beteg? Fogalmam sincs. Nagyon keveset tudok róluk, de majd egyszer megkérdezem ezt is. *
- Haragszol?* Teszem fel lényegre törő kérdésemet, mert jelen pillanatban ez foglalkoztat a legjobban. Nem szoktam köríteni vagyis a magán életbe nem. Azt meghagyom az üzleti életbe.*
Axel
Boszorka
Boszorka

Titulus : Fridzsi-man
Hozzászólások száma : 82

Témanyitás  Kaori Ito on Pént. Nov. 11, 2011 10:44 pm

[Tom]

*Ahogy elhalad a férfi és ideiglenes kutyája mellett, az eb persze felfigyel a mozgásra, s szórakozottan indul meg a nő után, éhesen ugatva. Nem tudni kajáért kuncsorog e, vagy azt panaszolja, hogy a férfi nem adott neki. Minden esetre Kaori nem az a félős fajta, hogy rástartoljon és a kocogás rohanássá váljon. Minek hergelje feleslegesen az ebet?
Helyette megtorpan, s kérdőn pillant le rá.*
- Na mi van te? Ne gyere velem, hallod... menjél szépen vissza a gazdádhoz. *és még el is mutat arra, amerre Tom leledzik. Erre a kutya bután oldalt biccenti fejét és úgy tekint hol egyikre, hol másikra. Most akkor nem kap kaját?*
Kaori Ito
Halandó
Halandó

Témanyitás  Wanda on Szomb. Nov. 12, 2011 4:28 am

Axel

Csak bízni tud abban, hogy elég hatásos volt a kis üzenete, amit Axel édesanyján keresztül kézbesített a címzett számára, hiszen ő személyesen nem tehette meg mindezt több okból is. Majdhogynem az egész hetet fent töltötte és az ilyen-olyan csintalan tettei miatt nem jutott túl sok ideje arra, hogy a lentieket is szemmel tartsa. A fő ok az még sem ez. És, hogy mégis mi az? Úgy érezte, hogy túlságosan is megsértette őt Axel ahhoz, hogy még ezek után ő szóba is álljon a férfival, úgy téve mintha semmi sem történt volna. Mint már mondtam, Wandus sajnos nem a könnyen felejtő típus és, ha valaki jól ismeri, akkor tudhatja, hogy a mai napra is tervez valami kis furmányosságot, amivel könnyen bosszút állhat azért a múltkori, véletlen kis balesetért, amiről ő tulajdonképpen még csak nem is sejti, hogy nem volt szándékos. Hiába, ilyen ez a tudatlanság!
Oldalra biccentett fejjel kémleli kíváncsiskodva, ahogy a markából kiesett kavicsok a tó vízében landolnak. Amikor már kényelmetlen neki a felvett pozíció, egyszerűen csak a másik oldalra biccenti a fejét, mintha ettől minden, hirtelen komfortosabbá válna.
Éppen egy nagyobb követ igyekszik a vízbe ejteni -hajtja a kíváncsiság, hogy mégis mekkorát csobbanhat egy lényegesen nagyobb darab- ám Axel a jelek szerint rosszkor érkezik és nem a legjobb pillanatokban próbálkozik Wan "becserkészésével", ami a lánykát hirtelen éri, így hát a hátra lendített, jókora kő darabot ijedtében elengedik az ujjai, így az egyenesen Axel lábfejére zuhan, ha a férfi nem igyekezett arrébb állni. A tompa koppanás és persze Axel hangja az, ami megfordulásra készteti az ügyetlen fényőrt, aki elvéti a mozdulatot és ezennel nem hátra, a víz felé kezd el dőlni, hanem egyenesen a boszorkány felé, leteperve szegény pasast a földre és annak mellkasán kötve ki, ha Axel esetleg nincs kondiban és nem sikerült elkapnia Want.
-Ezt most megérdemelted, még ha véletlen is volt! - Nyögi a férfin fekve.
-Egyébként meg... attól eltekintve, hogy tök gáz, hogy fagyasztott, mirelit fényőrt csináltál belőlem... nos... szerencséd, hogy nem tudok rád haragudni! - Pillant le a barna szemekben, aztán hamarosan az is feltűnik neki, hogy nem a mindennapi, megszokott pozitúrában vannak éppen. Ezért is veszi rá magát arra, hogy legördüljön Axelről, majd egy fitt ugrás segítségével felállhasson.
-A lábadért viszont nem kérek bocsánatot... - Jegyzi meg játszi könnyedséggel, majd karjait összefűzi a mellkasán és dacosan hümmentve egyet, másik irányba kapja a szőke buksiját. Lehet, hogy nem haragszik, de azért sértődött még mindig lehet, nem?
Wanda
Fényőr
Fényőr

Témanyitás  Axel on Szomb. Nov. 12, 2011 12:30 pm

* Nem áll szándékomba megijeszteni vagyis ezt most szépen ki töröljük a rendszerből, mert egy kicsit talán. Ahogy észlelem ez sikerült is, bár be kell valljam, hogy nem ilyen fogadtatásra készültem. Egy kő zuhan a lábamra, mely nem nevezhető könnyűnek. Nos a cipő valamennyit felfog az ütés erejéből, de még így is éreztem. Szerencse, hogy nem egy díjbirkózó a lány, mert akkor most törte volna el a csontomat. Talán belilul, de látogatást e véget nem teszek a baleseti osztályon. Azonban amíg én a lábammal vagyok elfoglalva egy fenyőt is kapok az ölembe. Természetesen ösztönösen léptem hátra egyet a kőhulláskor ezzel vesztve a stabilitásomból. Ezért ehet, hogy most a kemény talajon fekszem illetve fekszünk. Nem volt időm tompítani az ütést, így még a fejemet is sikerült beverni. Ami lényegesen jobban fáj mint a lábam.*
- Ezzel nem feltétlen értek egyet. * Mondom mind ezt komolyan. Úgy gondolom, hogy a múltkori balesetre céloz. Tényleg nem szándékos volt és azért ezt egy picit túlzásnak érzem. Nem tudom, hogy anyám mit mondhatott neki, de ennyire rossznak csak nem állított be vagy el kell beszélgetnem a mamával? Nos ez majd kiderül. Egy aprót sóhajtok s nem tudom meddig tervezi a testemet ágynak használni, de nem lököm le magamról, bár nem egy kényelmes póz a számomra.*
- Ne haragudj.....* Wandus már nincs is rajta. Nem tudtam befejezni a mondatott most, hogy vissza nyertem az irányítást a testem felett. Lassan felülök s fejemet kezdem el ott dörzsölni ahol be vertem. Szavaira a másikra pillantok.*
- Nem? Igazad van, legyen egy lábbal kevesebb.* Hangszínem meleg, mert én sem tudok rá haragudni s egy apró mosoly jelenik meg az arcomon.*
- Örülök, hogy kerestél, mert beszélnünk kell, csak nem tudtam, hogy tudok neked üzenetet hagyni.* Valóban nem tudom, hogy kell neki. A levelezés már elavult ebben a korban és amúgy sem tudom a címét. Telefonszámot nem adott. Tudom hol lakik, csak én oda nem jutok fel. Szóval maradt a várakozás.*
- Ne néz így rám* Kérem meg, mert jobban szeretem mikor életvidám és mosolyog mint egy vadalma. Én is fel kelek a talajról s vissza csúsztatom kezeimet a zsebembe.*
- Beszélhetek?* Pislantok rá egy párat várakozóan és amíg kapok valamiféle választ összeszedem a gondolataimat.*
Axel
Boszorka
Boszorka

Témanyitás  Wanda on Szomb. Nov. 12, 2011 1:14 pm

Axel

Az a múltkori, véletlen fagyasztás Axel részéről nem volt szándékos, egyszerűen csak nem tudja szabályozni az erejét. Az imént történtek sem voltak szándékosak Wanda részéről. Véletlen balesetnek tudható be mind a kettő, hiszen amit ő tervez bosszúállásnak, abba a kategóriába ezek a fájdalmas véletlenek egyáltalán nem tartoznak bele. Szerencse, hogy nincs hozzászokva a pasikon való, kényelmes hasalgatáshoz, így pár szót követően, rögvest le is tornázza magát Axelről, hogy aztán egy szöcskéhez hasonló mozdulattal ugorhasson talpra. Végez egy-két lesöprő mozdulatot a dzsekijén, bár mindez fölösleges, hiszen akárhogy is keresi a kabátján a piszkot, ott nem fog találni semmit, tekintve azt, hogy a boszorkányra esett, így aligha tudta összepiszkolni bármely ruhadarabját.
-Fáj? Amputáld! A metró most ingyen csinálja... - Jegyzi meg undokoskodva és még a nyelvét is kiölti Axelra, aki ezt a ködös fényben vagy látja, vagy egyszerűen csak elsiklik felette és fel sem tűnik neki.
Kicsi szíve mélyén érzi, hogy nem kellene így viselkednie, de a jele szerint a mai nap beleköltözött a kisördög, tekintve azt, hogy már odafent, csak is a mai napon miket csinált már megint. Csodálom, hogy a bölcsek még bírják és nem törték le a szárnyát eddig! Ki tudja? Lehet, hogy már annak is itt az ideje, csak éppenséggel erről Wandus nem tud semmit.
-Hogy nézek? A szememmel... - Vonja meg flegmán a vállát, ám amikor a férfi kérlelő hangja felcsendül, egy pillanat alatt kihal belőle az eddigi, benne lakózó kisördög és valamiféle különös melegség kezdi el átjárni a belsőjét, olyan érzésekkel vegyítve, amik arra ösztönzik, hogy ölelgesse meg Axelt. Ezt neveznék örömérzetnek? Előfordulhat, ugyanis Axel volt az első ember -a bátyja halála óta-, aki bevallotta, hogy sokkal jobban tetszik neki a cserfes, örökké vigyorgó Wanda, mint ez a sértett, mérgelődő kis pulyka.
-Szerinted mégis mennyire tudnék ilyen profizmussal űzött szemrebegtetésnek nemet mondani? - Sóhajtja gyermeki hangon, amolyan belenyugvóan, ezzel is nagyjából zöld utat biztosítva Axelnak, hogy beszéljen és mondja hát, amit akar.
-Egyébként... én még mindig jobban csinálom! - Lép közelebb a férfihoz, felnéz rá, aztán bájosan rebegteti meg hosszú, dús szempilláit.
-Mondd, amit szeretnél! Az én mondanivalómnál biztos, hogy nem súlyosabb... - Kezd bele burkolt, titokzatos magyarázatba, miközben előhalássza az egyik utcai árusnál vett sült gesztenyék mindegyikét a zsebeiből, megfogja Axel egyik kezét és egy jó pár darabot a férfi markába helyez.
-Nyalóka helyett... - Vigyorodik el, arra várva, hogy a férfi belekezdjen abba, amibe akar, ő pedig természetesen egyáltalán nem sürget vagy udvariatlankodik, helyette csak dudorászva, fejét jobbra-balra ingatva egy ismeretlen dallamra, elkezdi az egyiket pucolni.
Wanda
Fényőr
Fényőr

Témanyitás  Axel on Vas. Nov. 13, 2011 10:53 am

- Hát köszönöm szépen kedves Wanda* Csak ennyit mondok a megjegyzésre és igazából nem értem, hogy mi baja lehet. Ennyire csak nem haragudhat amiért mirelit csirkét csináltam belőle? Inkább örülne, hogy valaki kiolvasztotta. Ilyen gondolatok cikáznak a fejembe, de nem haragszom rá. A hangsúlyom sem sértő pusztán közömbös. A kérdésre nincs jó válasz, mert ha látna kívülről magát akkor értené miért kérem, hogy ne legyen ilyen felfújt mérges pulyka. Nem áll jól neki vagy csak jobban szeretem a másik arcát. Látom ahogy megenyhül az arcra és egy félmosoly költözik az enyémre.*
- Pedig még be sem vettetem a a csizmás kandúr tekintetett.* Már is jobb a kedvem és ez csak miatta van. Ilyen hatást gyakorol rám a csacska fényőr, de én ezt abszolút nem bánom. Figyelem a szempilla rebegtetését és tényleg jól csinálja.*
- Ez inkább csábos mint édes* Jegyzem meg s a hangomba melegség költözik. Nem tudom mit szeretne nekem mondani, de mindenképp én szeretném kezdeni, hiszen úgy érzem tartozom némi magyarázattal a kis hölgynek. Szeretném vele tisztázni ezt a dolgot s mivel mostanában sokat lógunk együtt jó ha tud pár dolgot. Figyelem a mozdulat sort amit végre hajt s hagyom hadd húzza ki a zsebemből a kezemet. Most már számára is világos lehet, hogy egy pár fekete bőr kesztyűt viselek az Ő érdekében. Valahogy nem olyan vicces mikor meg van fagyva.*
- Szeretem köszönöm szépen* Mosolyodom el úgy ahogy szoktam s egyet elkezdek meghámozni ami kesztyűben nem olyan egyszerű művelet azért.*
- Remélem azért nem szoktál le a nyalókáról* Pillantok a másikra a nagy művelet közben s nem húzom tovább az időt.*
- Sétálunk?* Nem időt húzok, csak ne álljunk már egy helyben. Sétálni pedig ebben az időben nem olyan rossz. Ráadásul ez a park az egyik legszebb szerintem. Ha benne van a másik akkor lassú sétára indulunk. Ha pedig nincs akkor egy helyben mondom azt amit szeretnék.*
- Szóval szeretném ha tudnál pár dolgot. Azt már tudod, hogy képes vagyok jeget teremteni. Azt viszont nem, hogy nem mindig vagyok képes irányítani. Még mindig tanulom az elemet s ezért mondtam neked, hogy csak óvatosan. Ha valami olyan történik amire nem számítok akkor kizökkenek az egyensúlyból és....és a végét már tudod.* Sóhajtók egy mélyet, hiszen nem Wanda az egyetlen személy akit sikerült meg fagyasztani. A tárgyakat pedig fel sem tudnám sorolni.*
- Tényleg ne haragudj nem állsz szándékomban* Pillantok újfent rá, hát ha van valami kifejezés az arcán vagy akad valami mondani valója.*
- Még soha nem jutottam A pontból B pontba ilyen gyorsan arról nem is beszélve, hogy váratlan volt az élmény.* Valóban ez volt az első és hogy az utolsó e azt nem tudom. Ha ez az ára akkor szerintem igen. Kellemetlen nekem is a helyzet.*
- Anya nem mondott semmit?* Igazából csak pár szót beszéltem vele a történtekről csak úgy futólag, mert egy tárgyalásra siettem.*
Axel
Boszorka
Boszorka

Témanyitás  Wanda on Vas. Nov. 13, 2011 11:24 am

Más embert talán bosszantana, hogy Axel ilyen lazán hárítja vissza Wanda sértegetését, a kis fényőr viszont nem lesz attól a ténytől, -hogy képtelen felidegesíteni Axelt-, mérges pulyka. Akaratlanul is egy bájos, csibészies mosoly ül ki az arcára, amint a férfi csak annyit mond, hogy "Hát köszönöm szépen kedves Wanda".
Valamiért mindig mosolyra késztetik a boszorkány szavai és tettei. Lehet, hogy azért, mert már a legelső találkozásuk alkalmával is bizonyított volt a tény, hogy Axel képes "lealacsonyodni" Wandushoz és együtt szórakozni vele olyanokon, amiken mások nem lennének képesek, ám még az sem kizárt, hogy valami teljesen más van ennek a dolognak a hátterében.
-Erre gondolsz? - Még be sem fejezi az érdeklődő kérdését, máris Axel elé szökken, kezeit összefűzi maga előtt, akárcsak egy szégyenlős kislány, majd igyekszik minél hatásosabban olyan arckifejezést vágni, mint ahogy azt a Shrekben is tette a macska, ám végezetül már nem bírja tovább és csak egy jól eső, visszatarthatatlan kacaj szakad fel a torkából. Orcája pillanatok alatt kipirult a csípős levegőtől, ami csak még ártatlanabb, még tündéribb kinézetet kölcsönöz a kis apróságnak.
-Miért pont csábos? - Nem kis meglepettséget okozott Wandus számára azzal, hogy csábosnak nevezte. Nem véletlen, hogy meglepődött, hiszen eddigi élete alatt még egyszer sem hallott ilyet egyetlen férfiú embertől sem. Jól esik neki. Szeretne többször is ilyen, az érettebb, csinosabb nőkre jellemző szavakat hallani még.
A kesztyűket Axel kezén viszont nem igazán tudja hova tenni. Tudja, hogy ilyenkor már lényegesen hidegebb van, de... ennyire?
-De kis béna vaaaagy! - Cukkolja, majd kiveszi Axel kezéből a gesztenyét és koncentrálva pucolni kezdi. Bizony, még a nyelvét és kidugja, annyira igyekszik.
-Ha leszoktam volna akkor mi lenne? - Ezennel az utolsó darab, meghámozott gesztenyét is átcsúsztatja Axel kezébe, közbe egy röpke pillanatra felpillant a férfi szemeibe. A séta szó az, ami kizökkenti őt mindenből és szinte rögvest energiával tölti fel.
-Igen, séta! - Vágja rá egy kissé bezsongva, aztán még ahhoz sem rest, hogy egyik kezével Axelbe karoljon, ám ameddig a férfi nyugodtan sétálgat, addig Wandus -továbbra is Axel, egyik kezébe karolva- szinte szökdécselve halad mellette, közben persze a férfi kitér a lényegre és "elszavalja" azt, amit idáig is közölni akart Wandával.
-Nem haragszom! És... azért vagyok igazából, hogy segítsek neked valamit kezdeni az erőddel. - Ebből akár már kezdheti is sejteni Axel, hogy Wannak valószínűleg némileg több köze van hozzá, mint egy egyszerű ismerős.
-Hogy érted, hogy nem jutottál eddig még A pontból B-be? Tudod... szőke vagyok... - Mutat ujjával a feje felé.
-Nem igazán. Azt elmondta, hogy váratlan helyzetekben, amikor megijedsz, akkor akaratlanul is lefagyasztod azt, amihez vagy akihez hozzáérsz. - Gondolkozik el azon, hogy mit mondott neki Axel anyukája.
Wanda
Fényőr
Fényőr

Témanyitás  Axel on Vas. Nov. 13, 2011 11:53 am

* Először komoly arccal figyelem ahogy próbálkozik azzal a bizonyos nézéssel, de a végén nekem is kacaghatnékom támad.*
- Igen, pontosan erre* Valóban erre gondoltam, de ez inkább viccesre sikeredet mintsem ahogy az a filmben volt. Ezért kedvelem Wandust, mert két perc alatt fesztelenek érzem magamat mellette. A vissza kérdezésre felvonom az egyik szemöldökömet.*
- Hát mert úgy nézet ki.* Vonom meg a vállamat. Azt hinné az ember fia, hogy ezzel egy nő tisztában van. Nagyon sokszor szeretik bevetni ezt a nők és nem gondoltam volna, hogy Wan ezzel nincs tisztában. Egy percre megfeledkeztem arról a tényről, hogy olyan mint egy gyerek. Egy percre a nőt láttam magam előtt nem pedig azt az édes kislányt akit kedvelek. Még az is meglehet hogy valaki bontogatja a szárnyait? A gondolataimat és a kezemet is jelen pillanatban a gesztenye meghámozása foglalja le. A segítségemre siet Wandus s szavaira közelebb lépek hozzá és kap egy barackot a fejére.*
- Béna mi?* Vigyorodom el s tovább fürkészem a gesztenyéket amik szépen tisztulnak meg a lány kezében. A kezemet tartom, hogy megkapjam azt ami jár.*
- Hát most, hogy felvásároltam egy rakat nyalókát.....* Pillantok rá féloldalasan. Egy rakatott nem, de vettem egy dobozzal és megjegyeztem melyiket szereti. Igazából csak megláttam az árválkodó dobozt s megvettem, mert a szöszi jutott róla az eszembe.*
- Vagy osztogassam szét egy oviba inkább?* Amúgy is szeretek adományozni és ha neki nem kell, akkor fölösleges, hogy nálam álljon a polcon. Úgy tűnik a séta jó ötlet így hát meg is indulunk. Nem zavar hogy pattog mellettem mint egy labda.*
- Hm? Azért vagy?* Kérdezek vissza hiszen nem értem mire céloz a másik. Egy nagy ő viszont leesik a szívemről, hogy nem haragszik. Sokkal nyugodtabb így a lelkem. A szőkés kifejezésre csak elmosolyodom.*
- Hát úgy értem, hogy amit csináltál. Nekem egy percnek sem tűnt és már egy másik helyen voltunk. Minek is hívjátok?* Nem jut eszembe erre alkalmas szó jelen pillanatban. Figyelmesen hallgatom, hogy anyám mit mondott neki, majd mikor a végére ér bólintok egyet.*
- Végül is a helyzet. Ha valami olyan történik velem amire nem készülök fel akkor elvesztem az uralmat az elem fölött s szabad utat kap. Az is biztos feltűnt, hogy hidegebb a bőröm. Ez is ezért van. Mikor megszülettem a bábám megfagyott.* Húzom el az ajkamat, mert nem ismertem, de akkor is bánt valahol a helyzet, hogy nem lehet biztonságban mellettem senki.*
- Ezért próbálok mindig nyugodt maradni* Fűzőm még hozzá és nehéz kihozni engem a sodromból, de néha sikerül.*
- Amíg nem érsz a bőrömhöz addig nincs baj.* Emelem fel szabadon hagyott kezemet s az utolsó gesztenyémet is bekapom. Úgy gondolom most már tud mindent s eldöntheti, hogy akar e velem lenni vagy sem.*
Axel
Boszorka
Boszorka

Témanyitás  Wanda on Vas. Nov. 13, 2011 9:09 pm

Boldogsággal tölti el, hogy sikerült a kis különszámával megnevettetnie Axelt. Egyáltalán nem bánja, hogy nem egy haragtartó ember és, hogy pillanatok alatt sikerült megbocsájtania a férfinak, pedig ha a testvérével voltak összekapásaik akkor általában mindig kőszívűként viselkedett, bezárkózott a szobájába és még akkor sem ő kezdeményezte a békülést, ha esetleg ő volt az összeveszés szítója. Úgy tűnik, hogy minden emberhez máshogy viszonyul. Valamiért nem tud úgy viselkedni Axellal, mint ahogy azt Andrew-val is tette. Tudja, hogy a bátya örökre helyettesíthetetlen marad és nem is szeretné, ha ez bármikor is megváltozna.
-Tudod, hogy miért lepődtem meg azon, hogy ezt mondtad rám? - Kérdezi, ám azt már nem tudja megvárni, hogy Axel esetleg vissza is kérdezzen. Inkább rögtön válaszol. Úgy van vele, hogy ha a férfit esetlegesen nem érdekelné, ő akkor is elmondaná...
-Azért, mert még senki nem mondott nekem ilyet azelőtt. Nem voltak barátaim... csak... a bátyám és az ő haverjai voltak azok egyedül, akik még elviseltek, bár szerintem ők is legtöbbször csak azért, mert tudták, hogy a húga vagyok. - Kezd bele a magyarázatba. Sokat gondolkozott már előző életében is azon, hogy Andrew haverjai vajon miért fogadták őt el. Lehet, hogy most megtalálta a választ, ami... nos... tulajdonképpen valamiért nem dobja föl a kedvét. Ez a gondolat kavarog a fejecskéjében, mikor is nem vártan Axel egy barackot nyom a fejére, aminek hála még a sapka is rácsúszik elől a szemére, eltakarva ezzel a külvilágot előle.
-Hé! Még egy ilyen és... meggondolom, hogy haragudjak-e rád! - Figyelmezteti Axelt, közben hátrál és mielőtt még a sapkát felhúzhatná a szeméről, majdhogynem fenékre huppan. Szerencséjére időben sikerült visszanyernie az egyensúlyát, hogy ezt megelőzze. Végül csak-csak újra szabaddá válik a látása.
-Nos, azt hiszem, hogy az a rakat nyalóka jó helyen fogja végezni. - Céloz ezzel arra, hogy bármikor szívesen fogadja a nyalóka tömegeket. Közben megindulnak, Wandus pedig fesztelenül, Axelbe karolva szökdécsel mellette.
-Múltkor még nem tudtad, hogy ki a fényőrőd... - Először csak célozgat, köntörfalazgat.
-Már tudod. - Lassít a tempón és ezennel már normál tempójú léptekben folytatja tovább a megkezdett utat.
-Tudom, hogy nem hiszed el, hogy megtudlak védeni titeket, de igyekezni fogok! - Nem tudja megállni, hogy ne álljon meg, így hát meg is teszi ezt. Kezével már nem karolja Axel karját, helyette csak áll egy helyben és reméli, hogy a férfit is sikerült ezzel megállásra késztetnie. Ha így van, akkor megragadja az alkalmat és most az egyszer igyekszik minél felnőttesebbnek, komolyabbnak látszani Axel szemében, mint egy érett nő, hiszen az emberi korát tekintve, lassan már harminc éves, ami persze sehogy sem mutatkozik meg rajta, hiszen örök gyerek maradt. Komoly ábrázattal, egyfajta gyermeteg kérleléssel a szemeiben, pillant föl Axel íriszeibe a "fogadalma" után. Ő tényleg szeretné mindig biztonságban tudni a védenceit és ezért mindent megfog tenni. Hamarosan azonban lesüti a tekintetét, elfordul a férfi felől, így jelezve neki az újabb indulási szándékát. Már nem karol bele a boszorkányba, helyette csak zsebre dugja a kezeit, lehajtja a fejét és csizmáinak orrát figyeli, ahogy lépked előre. Kabátjának nyaka fel van hajtva, így az megfelelően takarja a száját. A cipzár vége viszont pont az ajkainál fityeg, így hát nem tétovázva semmit, megragadja az alkalmat és rágni kezdi a cipzár végét, mint ahogy azt kicsi korában is tette. Nem tud róla leszokni...
-Úgy érzem, hogy ezentúl finomítanom kell a megmozdulásaimon. - Jegyzi meg végül mosolyogva, abba hagyva a cipzár értelmetlen rágcsálását.
-Hogy tudtad már újszülött korodban, az első percekben is megfagyasztani azt a szegény nőt? - Kérdezi kuncogva, közben értetlenkedő arckifejezéssel pillant fel Axelra.
Wanda
Fényőr
Fényőr

Témanyitás  Kaori Ito on Kedd Nov. 15, 2011 10:38 pm

[TOMMY LEE]

*Akaratlanul is elmosolyodik a másik és a kutya "beszélgetése" láttán, de nem szól közbe, csak mikor azt érzékeli, hogy a férfi felpillant rá.*
- Szerintem kedveli magát. *jegyzi meg apró mosollyal, azt is igyekezve burkolni, hisz nem illik máson nevetni. Bár itt is inkább a helyzet megmosolyogtató számára.*
- Van a közelben egy pereces stand, nemrég futottam el mellette, ha gondolja... *nem, nem mondja, hogy szívesen meghívná a kutyát és a "gazdáját" is, de kiérezni a mondatából, hogy ezt tenné. Csak hát nem szeretne senki férfiúi érzéseibe belegázolni ugyebár.
Kaori Ito
Halandó
Halandó

Témanyitás  Axel on Csüt. Nov. 17, 2011 12:44 am

Wandus

* Kérdésére egy nemet intek a fejemmel, bár van egy olyan érzésem, hogy nem várta volna meg a válaszomat. Szavai szomorúsággal töltenek. Hogy lehet úgy élni a minden napokat, hogy nincs az embernek barátja? Szerintem mindenkinek kell egy személy vagy inkább lelki társ akivel megoszthat jó és rosszat is egyaránt. Akivel élményeket szerez és a borús napokon abból merít erőt. Kedvem lenne megölelni a másikat, de inkább nem teszem. Azonban a lelkem tükrei mély együtt érzést sugároznak. A sapka rácsúszik a másik fejére s szavai miatt nem kezek el nevetni. Nem tudtam, hogy ezt nem szabad. Egyszerűen csak jól esett csinálni. Ahogy hátrál látom, hogy pipaszár lábai meginognak, így rögtön lépek mellé s egyik kezemmel megtámasztom a derekát. Még véletlenül se essen el Wandus. A nyalóka még is csak jó ötlet volt.*
- Helyes, mert semmi kedvem nem lett volna egy gyerek zajtól nyüzsgő óvodában cukros bácsit játszani* Jelen helyzetben a cukros bácsi pozitív jelző mintsem negatív. *
- Most sem tudom. Még nem jelentkezett nálam. Csak nem megtaláltad?* Pillantok rá kíváncsian s elgondolkodom azon, hogy tényleg feladott e egy hirdetést vagy sem. Valahogy kinézem a másikból, hogy képes ilyen eszközökhöz fordulni. A kíváncsiságom gyorsan átalakul és ledöbbenek. Én is megállok természetesen s szembe fordulok az apró leányzóval. Valóban nem hiszem el, hogy meg tud védeni de nem fogok neki hazudni. Inkább egy nagyon diplomatikus válasszal vagy reakcióval rukkolok elő.*
- Úgy tudom, hogy egy fényőr feladat nem csak a védelem, hanem teregesse a védencét a helyes úton és/vagy olyat hozzon ki belőle, amire nem is számít. Tévedek?* Anya legalább is ezt mondta mikor kérdeztem róla. Sőt azt is mondta, hogy nem mindig fedik fel a kilétüket, bár azt nem tudta megmondani, hogy miért.*
- Szóval, Te, vagy a fényőröm. Ennek örülök és bízom benned* Arcom komoly és szavaimat sem égből kaptam. Tényleg örülök neki és biztos vagyok benne, hogy mindent meg fog tenni amit csak tud. Vegyesen váltakozik bennem a kétely és a magabiztosság. Megérdemel egy esélyt és miért ne adnám meg neki? Tovább indulunk s a jegességem kerül előtérben.*
- Ezzel egyet értek, bár télen nincs gond. Senki nem néz hülyének ha kesztyűt hordok.* Mosolyodom el és tényleg remélem, hogy nem kell újra mirelit Wandust látnom. A kérdésén elgondolkodom, s apám szavai visszhangoznak a fejembe.*
- A családom ősidők óta birtokolja az elemek feletti uralmat vagy inkább megkapjuk a lehetőséget, hogy használjuk. Minden Vixil úgy születik, hogy valamelyik elem egy részét képes irányítani. Apám a vizet használja. Mondhatjuk, hogy én még szerencsés helyzetben vagyok. Anyám mint azt már te is tudod a tűzet képes irányítani. Az Ő születése sokkal tragikusabb volt mint az enyém.* Hagyok egy kis szünetet és bár anyám nem Vixil, de egyértelmű, hogy milyen családból származik.*
- Persze ennek ára van és a szabályok is kötnek minket.* Erre nem térek ki jobban ha érdekli akkor úgy is megfogja kérdezni. Ismerem már annyira, hogy ebben biztos legyek.*
- Te nem mesélsz a családodról? Persze csak ha nem gond.* Még nem mélyedtünk bele, de érdekel a múltja, bár nem csak az. Igazából minden mely vele kapcsolatos.*
Axel
Boszorka
Boszorka

Témanyitás  Wanda on Csüt. Nov. 17, 2011 10:24 am

Axel

Nagyon is jól látja Axel a helyzetet, és érthető az, ha egy pillanatra ő maga is letargiához közeli állapotba esett és hitetlenkedve gondol bele abba, hogy Wandának, egy olyan társaság igényes em... fényőrnek, mint amilyen ő is, hogy nem lehet egyetlen barátja sem. Voltak idők mikor a kis szöszke is pont ugyanezt kérdezgette magától, napról napra, egyre többször és többször, míg nem már teljesen belefáradt és mondhatni, hozzászokott, hogy nincs társaság, nincs barát, és nincs már Andrew sem, aki talán az egyetlen volt -még a szüleiken kívül-, aki megértette Want és hajlandó volt szóba is állni vele. A sorsa miatt látott sajnálkozó tekinteteket viszont a mai napig képtelen elfogadni. Nem tehet róla, egyszerűen idegesítik szerény személyét az ilyesfajta megmozdulások az emberek részéről. Ő tudja, hogy már csak jobb lehet és azzal is tisztában van, hogy neki ez volt a sorsa és szinte biztos abban, hogy egy idő után a fényőrködés is megfogja hozni a maga szépségeit. Mégis csak lenne élet a halál után? Úgy látszik, hogy nagyon pozitív a gondolkodás és nem csak ebben a dologban, hanem minden másban is.
-Az tök gáz lenne, ha ovikban osztogatnád őket szét a kicsik között! Meg egyébként is... szívemre venném... - Kuncogja huncutul, vékonyka hangján. Nyoma sincs viselkedésében és arcán annak, hogy amikor egyedül van és elgondolkozik, akkor bizony sokszor rátör egy kellemetlen, keserű érzés, ami nem más, mint a boldogtalanság és egyedüllét maró fájdalma.
A cukros bácsiról, nyalókákról és önfeledten játszó, édességre éhező óvodásokról viszont nem pont most kellene filozofálni. Miután közölte Axellal a tényt, hogy ő a fényőre, szinte azonnal el is bizonytalanodott, mert tudja, érzi, hogy a férfi még mindig nem bízik benne eléggé ahhoz, hogy akár az életét is a fényőr kezébe adja és mint tudjuk... Axel már hangoztatta, hogy nincs még meg a szükséges, kölcsönös bizalom kettejük közt. Ahogy megállnak és szembe fordulnak egymással, érzi a levegőben vibráló, kisebb feszültséget kettejük közt.
-Te... bízol bennem? - Kerekednek el hirtelen az amúgy is hatalmas méretű, kék szemei. Képtelen elhinni, hogy ezt tíz év elteltével újra hallja valakinek a szájából.
-Én... most... most... megfoglak ölelni. - Feltehetnénk a kérdést, hogy mi a fészkesért jelenti ezt be előre. Egyszerűen csak nem akarja, hogy Axelt hirtelen érje a "köszönet" reakciója és, hogy megint hosszas ideig kelljen Want olvasztgatni. Közelebb lép, felpillant a barna szemekbe, aztán aprócska kezeivel egész egyszerűen csak átkarolja a férfi derekát, fejét pedig egy megnyugvó sóhajjal együtt hajtja rá Axel mellkasára. Egy pillanatra még a szemeit is behunyja. Rég érzett már ilyen túláramló és nagyfokú megnyugvást, meghittséget.
-Anyukád elég durva! - Jegyzi meg homlok ráncolva, és hogy esélye legyen felnéznie Axelra, állát megtámassza annak mellkasán és kipillant a szöszke, rövid tincsek közül.
-Tök jó lehet boszinak lenni! - Sóhajtja elmélkedve, miközben eszébe jut, hogy még mindig ragaszkodva, szeretetéhesen öleli a férfit. Pillanatok alatt bontakozik ki az ölelésből és lép el tőle. Az útjukat csak ezek után folytatják. Kezeit kabátjának zsebébe mélyeszti, fejét lehajtja, így figyeli a mindig előrébb lépegető lábfejeit.
-Nem igazán tudom, hogy mit mesélhetnék... - Húzza fel a nyakáig a vállait, mintha megvonta volna őket.
-Nem olyan izgalmas az én sztorim, mint a tiéd. - Pillant fel egy pillanatra valamiféle furcsa, eddig még soha nem látott mosolyfélével az arcán. Egy pillanat alatt vált komollyá, nőiessé, felnőttesé az ábrázata.
-Nem voltunk valami gazdagok. Sőt... azt is mondhatnám, hogy a szegény, munkás ember rétegbe tartoztunk, de mi mégis boldogak voltunk négyen és örültünk annak, amink van. Furcsa, de soha nem követeltünk többet Andyvel, mint amennyit megtudtak nekünk a szüleink teremteni... - Picit döcögősen indul. Igazából annyit mesélhetne, még sem tudja, hogy hol kezdje.
-Apa halászattal foglalkozott, anya pedig háziasszony volt. A bátyám és én egy iskolába jártunk általánosba. Mivel nem volt saját ismeretségi köröm, barátaim, ezért vele és a haverjaival lógtam. Eleinte csak úgy tekintettek rám a körükben, mint egy koloncra, de később megváltozott a véleményük. Egy csomó, fiús dolgot csináltam velük, amiket még máig is tudok. Több méter magas sziklákról ugráltunk a vízbe, bunji junpingoztunk és még sok más őrültséget műveltünk együtt. - Ha akarna se tudna többet mondani. Eddig tartott igazából a jólét. Ezután már csak csupa olyan dolog következett, amiket nem akar felidézni, így nem is beszél róluk inkább, úgy ahogy a haláluk körülményeiről sem.
-Ja... és második nevem, Maja. - Sandít fel Axelra az arcát fürkészve, egy bujkáló mosollyal, várva a reakciót. Egész sokat mondott, pedig nem szokása ennyit mesélni.
Wanda
Fényőr
Fényőr

Témanyitás  Kaori Ito on Szomb. Nov. 19, 2011 10:01 pm

[Tommy Lee]

*Meglepő módon az ő fejében nem járnak ilyen gondolatok. Egyszerűen csak kedves mosollyal elfogadja, hogy meghívják. A "Köszönöm." elhangzásakor még mintha kicsit meg is hajolna a másik felé. No nem olyan feltűnően, mint az szokás, inkább csak a beidegződött mozdulat kezdete ez a megmozdulás.*
- Ez egy jó ötlet. *és bizony, helyet is foglal a férfi mellett, a kutya meg előttük az ösvényen küzd a perecével.*
- Szóval nem a magáé a kutya. - szusszan aprót. Sosem volt valami jó idegen férfiakkal való beszélgetés kezdeményezése terén.*
- Akkor miért nem zavarta még el? *Küld egy mosolyt a sarki-mix felé. Majd kérdőn pillant Tommyra.*
Kaori Ito
Halandó
Halandó

Témanyitás  Axel on Vas. Nov. 27, 2011 12:55 am

Drága fényőröm

* Szavaira csak bólintok egy aprót, ezzel kifejezve az egyet érésemet az óvódás témával kapcsolatban. Nem a gyerekek miatt vettem a nyalókát, hanem miatta. Ha már adományozni kell, amit én rendszeresen szoktam, akkor mással kedveskednék a kis porontyoknak. Azt is megtudom, hogy ki a fényőröm ami egy kicsit meglep. Valahogy nem Wandust képzeltem el magam mellé mint védő. Fizikailag nem látok rá esélyt, hogy megtudna menteni, de szerintem nem mindegyik fényőr dolga a fizikai mentés vagy kitudja. A lényeg viszont az, hogy tényleg örülök annak, hogy a szőke az életem része lesz.*
- Bízom* határozottam s az a kétely mely bennem van nem kerül felszínre. Az égiek biztosan tudják miért rendelték mellém. Náluk jobban pedig senki nem tudja az ok-okozati összefüggéseket. A bejelentésre egy széles mosoly szökik az arcomra s mind a két karomat szét tárom. Mikor a szöszke szinte bele omlik a két kezem összeárul mögötte. Jól esik a közelsége. A megjegyzésre le pillantok rá.*
- Inkább szegény* Húzom el az ajkamat. Sokat mesélt nekem az életéről s inkább egy horror filmbe illene mintsem a valóságban. Mindenkinek meg van a maga démona akivel meg kell küzdeni.*
- Te nem boszorka voltál mielőtt őr lettél?* Kérdezek rá a kijelentésre. Az ismereteim ilyen téren kissé hiányosak. Hagyom hadd lépjen hátrébb s induljunk tovább sétálni. Ha jól sejtem most jön a családja története vagy egy része, így csöndben sétálok a szöszke mellett. Figyelek minden egyes szavára még akkor is ha egy kicsit döcögősen indul a mesélés.*
- Még hogy nem izgalmas.* Jegyzem meg, hiszen én például soha nem ugráltam sziklákról le. Nem mintha valaha is vágytam volna rá. Valahogy soha nem vonzott az ilyen dolog vagy ha talán még is akkor korlátokba ütköztem. Nem bánkódom miatta.*
- Maja? * vigyorodom el s a mosoly tárgyát is megosztom a másikkal. Nem a neve vicces hanem ami eszembe jutott róla.*
- Van egy régi mese ami egy méhecskéről szól. Maja volt a neve és ahogy bele gondolok még hasonlítasz is rá.* Jegyzem meg jó kedvűen s nagyon szeretem a meséket. Kénytelen voltam megszeretni, hiszen a négy fal között sok mindent nem tud csinálni az ember.*
Axel
Boszorka
Boszorka

Témanyitás  Wanda on Hétf. Nov. 28, 2011 9:13 am

Drága védencem *.*

Oly' régen nem tapasztalt, jóleső, családias, meleg érzés tölti el, amikor a számára hatalmas karok védelmezően körbeölelik aprócska testét. Egy pillanatra úgy érzi, mintha megállt volna hirtelen az idő és nem lenne semmi, csak a végtelen űr, és körülötte a pajzsként szolgáló, erős karok. Ilyenkor érzi azt, hogy otthonra talált. Egy meleg, családias légkörű otthonra, ahol tudja, hogy semmit nem kell szégyellnie, ahol nem kell, hogy titkai legyenek és ahol maximális biztonságot élvezhet. Ez az érzet viszont csak is addig tart, ameddig Axel öleli. Amint karjait lefejti Wandusról, ez az érzés szinte rögvest eltűnik és a kis szöszibe azonnal visszatér ez a rideg, egyedüllét érzet, ami csak is, mind szüntelenül arra emlékezteti őt, hogy egyedül van a világban már tizedik esztendeje és, hogy ez ellen nem tehet semmit, hiszen a halott szeretteit nem hozhatja vissza a halálból. Annyit tehet csak, hogy hozzászokik ehhez az elhatalmasodó érzéshez és elviseli, hogy ez történt. Kicsit zavarban is érzi magát, amiért ilyen hirtelen jött neki az ötlet, hogy megölelje Axelt, így hát mielőtt tovább indulhatnának, egy jó darabig csak áll, zavartan dörzsölgeti a nyakát lehajtott fejjel, közben cipőjének orrát tapossa.
-Mi? boszorka? Dehogy! - Emeli fel hirtelen a buksiját, vadul megrázza tiltakozásképp, aztán a következő percekben már nyoma sincs az előző búvalbéleltségének, inkább lelkesen és letörölhetetlen, gyermeteg vigyorral az arcán bandukol Axel mellett.
-Egyszer megismételném azokat az időket! - Sóhajtja magas hangon, aztán hirtelen egy újabb ötlet kezd el parázslani a fejében.
-Ettél már sült almát? Tudod... azt az igazit, amit vidámparkokban és itt-ott adnak... - Kérdezi hirtelen felindultságból és még mielőtt tovább ötletelgethetne, Axel megjegyzést tesz a második nevére.
-Miért hasonlítok rá? - Érdeklődik kíváncsian, közben egy pillanatra közelebb simul a játék kedvéért a férfihoz és olyan hangot ad ki, mint egy dongó méhecske, végezetül szájára szorítja a kezeit és jót kacag magán.
-Neked van második neved? - Közben már szinte szökkenve lép Axel mellett.
Wanda
Fényőr
Fényőr

Témanyitás  Kaori Ito on Szomb. Dec. 03, 2011 12:24 am

[Tommy Lee és a kóbor eb]

- Oh... * szalad ki szép ívű, apró ajkain, s bizony, mikor a másik szemlélteti is ezt, s kisebb csapatnyi galamb repül rá a morzsákra, akkor elnézi őket egy ideig... szinte a férfi felé se fordul, úgy jegyzi meg:*
- Akkor miért nem viszi haza? Láthatóan nincs gazdája, és kedveli is magát. Ráadásul... a kutyák a legállhatatosabb, legkitartóbb társak, nem igaz? *most pillant sötétszín szemeivel a másik felé, szelíd mosoly keretében. Fejében megfogalmazódik a gondolat, hogy ha a férfi nem, akkor majd ő csalja haza a kutyát. Elfér ott nála, s megérdemli, hogy ne az utcán tengődjön, míg a sintérek el nem kapják, s helyhiány miatt a menhelyen agyonlőjék, vagy hasonlók...*
Kaori Ito
Halandó
Halandó

Témanyitás  Axel on Pént. Dec. 09, 2011 3:23 am

Édes kis Wandusom

* Figyelem az ölelés után s nem igazán tudom ki olvasni az arcáról, hogy mi járhat a fejében. Úgy gondolom, hogy nem kell ismernem minden gondolatát és nem szeretek faggatózni sem. Ha valami rám tartozik az úgy is elmondja, legalább is remélem. Arcomon egy kisebb csodálkozás lesz úrrá. Én tényleg azt hittem, hogy boszorka volt Ő is.*
- Ember voltál?* Kérdezem meg kíváncsian, minden lenézés nélkül. Pusztán kíváncsi vagyok és nem bántanám meg soha ezt a leányzót. Szándékosan biztosan nem. Másik téma következik s szavai hatására védekezően emelem a kezemet a magam elé.*
- Mi? Ez most célzás akart lenni, hogy leugorjak veled egy szikláról? Valahogy nem tudom elképzelni* Rázom meg a buksimat. Soha nem vonzott az e fajta őrület, bár a korlátaim végesek.*
- Nem még nem ettem* Adom meg az egyszerű választ a kérdésére s kérdőn emelem meg a szemöldökömet mert ha jól sejtem valamit forgat szőke hajkoronája alatt. A leányzó második nevére is fény derül.*
- Azért, mert aranyos és olyan kis szerezni való a mesében szereplő méhecske akár csak te.* Mosolyodom el kedvesen s tényleg így gondolom. A hangra melyet a leányzó ad ki nevethetnékem támad.*
- Látod pont, úgy zümmögsz, mint egy méh.* Nevetek tovább, de amint kérdést kapok a mosoly, lehervad az arcomról.*
- Van, de nem szeretem.* Vonom meg a vállamat és tényleg nem szeretem. Ráadásul a családon kívül más nem is tudja. Nem bánnám, ha ez így is maradna, de amennyire ismerem megpróbálja majd kiszedni belőle. Nem foszthatom meg ettől a lehetőségtől Wandust és kíváncsi vagyok, miként próbálja meg kiszedni belőlem már ha tesz erre erőfeszítéseket.*
Axel
Boszorka
Boszorka

Témanyitás  Wanda on Kedd Dec. 27, 2011 12:42 pm

Jól gondolja Axel, hogy sok dolog kavaroghat most ezekben a pillanatokban a szőke kis buksijában. Egyszerre ötlenek a fejébe azok a régi, családi emlékek, amikre már csak egyedül gondol vissza, hiszen egy élő rokona sincs már, akivel nosztalgiázhatna és újra meg újra átélhetné a régi szép időket. A sok negatív dolog mellett, mindenesetre örül annak, hogy a családjával a bátyával együtt töltött pillanatok emlékként raktározódtak el az elméjébe és, hogy ezek mind-mind, az idők végezetéig vele lehetnek, hiszen az emlékeink, élményeink és álmaink azok a megfoghatatlan dolgok, amiket soha, senki, semmilyen körülmények között nem vehet el tőlünk, ez pedig egyfajta biztonságot kínál. Ettől tudod, hogy te is vagy valaki és, hogy igen is van helyed a világban.
Amikor minden társaságból kiközösítették vagy kirúgták, mindig ezzel vigasztalta magát. Akkor is voltak élményei és vágyai is, amikért küzdött, hogy elérje őket. Wandus is csak egy volt a sok, bolondos tinédzser lány közül, aki mindössze csak annyit szeretett volna, hogy elfogadják és szeressék. Hát olyan nagy kérés volt ez a buta kis szöszkétől? Arra viszont nem akar többet gondolni, hogy "mi lett volna,ha", így hát egy gyors kis fejcsóválással visszatér a jelenbe, alaposan megrágva Axel szavait.
-Aha. És szerettem élni, annak ellenére, hogy soha, senki nem vett komolyan. - Vonja meg aranyosan egy pillanatra csontos vállait, mintha már egyáltalán nem fájna neki a tudta, hogy halott. Igazából már azért is nagyon hálás, hogy fényőr formájában kapott még egy esélyt, így hát úgy gondolja, hogy semmi oka nincs a bánkódásra. Most is csak virul, mint a vadalma, mintha legalábbis a beszélgetésük nem úszott volna el kényesebb vizekre.
-Ne máááár! Lazíts már egy kicsit! Mivel szoktál kikapcsolódni? Egyáltalán, van ilyenre időd? - Rázza meg a buksiját, mire a rövid, szőke tincsek összekócolódnak. Elképzelhetetlennek tartja ugyanis azt, hogy bárkinek is az életéből kimaradjon a pihenés. Ő tulajdonképpen állandóan ezt csinálja, ha nincs dolga éppen.
-Öreg hiba! Pedig nagyon fincsa ám! - Szólítja fel rá, hogy ez se maradjon ki semmiféleképp Axel életéből. Az élet rövid és nincs mindenre ideje az embernek. Wanda már csak tudja! Aztán a soron következő, kedveskedő szavak szinte alig-alig jutnak el a tudatáig. Ilyet még soha, senki nem mondott neki és mindezt egy férfi szájából hallani valóságos ajándék számára.
-És komolyan annak tartasz? - Nyöszörgi kissé zavarba jötten, miközben agya még mindig igyekszik feldolgozni az információkat.
-Egyszer majd szeretném megnézni azt a mesét! - Néz fel gyermeteg arccal Axelra, olyan csillogó tekintettel, mintha reflektorfényekkel világítottak volna bele kék íriszeibe.
-Te tudsz úgy zümmögni? - Teszi fel a lehetetlennek tűnőt, közben még egyet zümmög és a következő pillanatokban pedig magas hangján kacag, aztán érzi a hirtelen termet komorságot, így hát befejezi a nevetést és összepréseli az ajkait.
-Mi a bajod vele? - Kérdezi fecsegve.
Wanda
Fényőr
Fényőr

Témanyitás  Axel on Szomb. Dec. 31, 2011 4:29 am

- Elég ostobák voltak* Húzom el az ajkamat, mert lehet hogy Wandus gyermeteg, de attól még lehet komolyan venni. Gondolom. Lazítani ne olyan könnyű azért. Van akinek ez élből megy, de nekem nem. Nem tanultam lazaságot, hiszen az felelőtlen lett volna. Amúgy is lefoglalt, hogy kordában tartsam az erőmet. A kérdésére meg vakargatom a buksimat.*
- Hát, filmet szoktam nézni. Este már nem igen lehet mit csinálni és elég későn szoktam haza menni. Amikor n dolgozom ami elég ritka akkor utazni szoktam. Nevezhetjük ezt kikapcsolódásnak. Tudod sütkérezni a tenger parton és stb.* Hát nem olyan izgalmas mint leugrani egy szikráról, de nekem ez is bőven megfelel. Nincs is jobb mint egy hideg koktél és feküdni egy nyugágyban.*
- Igen annak tartalak, de nem értem miért lepődsz meg ezen.* Tényleg nem értem. Szerintem nem én vagyok az első ember aki mondta neki ezt vagy igen? A kijelentésén elmosolyodom. Én szeretem azt a mesét.*
- Bármikor megnézhetjük Azt hiszem még meg is van nekem otthon* Mosolyodom el s ha jól emlékszem tényleg meg van. Mondjuk ha nem lenne akkor megszerezném. Nem tart se meddig. Fejet ingatok a kérdésére.*
- Nem tudok* Vonok vállat. Nem is akarok zümmögni még a végén hülyének néznek. Nem mintha rajtunk kívül lenne más is itt. Egy mélyet sóhajtok.*
- Nem tetszik. Soha nem is használtam és nem is fogom. Dédapám után kaptam, mert a szüleim, így akartak tisztelegi az emléke előtt.* Oké, hogy híres mágus volt az öreg, de a nevét még sem kellett volna nekem adni. Nem választhattam csak megkaptam.*
- Kérdezhetek valamit?* Pillatok a szöszkére várakozóan s csak akkor teszem fel a kérdésemet ha engedélyt kapok rá.*
Axel
Boszorka
Boszorka

Témanyitás  Wanda on Csüt. Jan. 05, 2012 6:31 am

Kékjeiben lelkesedésre utaló, gyermeteg fények villannak, mikor Axel következő mondata -amit látszólag nagyon is komolyan gondol-, elhangzik. A hirtelen "sokktól" először csak hatalmasra nyílt szemekkel pislog a férfira -akárcsak Shrekben a Kandúr-, majd megdörzsöli íriszeit, mint ahogy egy álmosodó kisgyerek szokta. Úgy tűnik, hogy sehogy sem tudja elhinni, hogy valaki, végre megkedvelte.
-Te olyan kedves vagy. - Szólal meg végezetül, halkan motyogva az orra alatt, Axel szemeibe nézve, miközben porcelánbaba arca pírba borul.
Aprócska ökleit az arcára szorítja, lehajtja a fejét és egyik cipőjével a másiknak a lábfejét kezdi el taposni. Ha zavarba jön, általában így próbálja leplezni.
-Tényleeeeeg? - Ajkai "O" betűt formálnak, kimutatva ezzel is meglepettségét. Izgalmasnak tartja azt, hogy a férfi utazgatni szokott mindenfelé, és, hogy még tengerpartra is leszokott járni. Kezdi úgy érezni, hogy nem csak neki lehetnek érdekes és izgalmas elfoglaltságai egyedül.
-Az tök jó! Mi nem igazán tudtuk megengedni magunknak, hogy nyaralni járjunk meg ilyenek. - Húzza össze nyakát egy pillanatra, mintha csak szégyellné, pedig az az igazság, hogy semmit nem szégyell emberi életéből.
-Megvan? Nem is gondoltam volna, hogy szoktál ilyeneket nézni! - Egy újabb, számára nagyon is megdöbbentő dolog derült ki a férfiról, ami megint csak hitetlenkedő meglepettséget csal az arcára.
-Húúú, majd szeretném megnézni! - Csattan fel, kirobbanó jókedvvel és még a tenyereit is összecsapja nagy lelkesedésében, aztán persze hamar észhez tér és próbál a következő témának megfelelően viselkedni, mert érzi, hogy nagyobb súlya van, mint a Maya méhecskének...
-De az megtisztelő, ha a dédipapádról kaptad az egyik neved! - Értetlenkedik. Nem is érti igazán, hogy mi a gondja ezzel Axelnak, de inkább nem szeretné firtatni, mert fél, hogy valami olyat mondana, amivel esetleg megbánthatja a férfit.
-Nyugodtan! - Mondja, és már bizony, rettentően kíváncsi.
Wanda
Fényőr
Fényőr

Témanyitás  Delilah Jones on Kedd Jún. 26, 2012 10:55 pm

~ végre valahára megszületett a kezdő Patnek : )
~ Lilah ezt viseli a találkozáskor

~ Nem hiszem el, hogy itt fogok henyélni egész délután. Hogyan beszélt erre rá már megint? Hogyan?? ~
Ilyen, és ehhez hasonló gondolatok kötik le a park árnyas részein már előre kigondolt úti céllal sétálgató lányt. Nem, ő egyszerűen nem bírja elviselni, ha egyszerre csak egy dologra fókuszál, főleg akkor nem, ha az a valami egy „csajos délután”, ahogy Pat mondta a telefonban. Ám nem csak ennyivel, többel is tartozik most már barátnőjének, ugyanis, ahogy az lenni szokott, őt meglehetősen nehéz kicsalogatni megszokásainak csigaházából. Persze, ha tanulásról lenne szó, vagy valamilyen munkáról, ugrana azonnal, és el sem lehetne zavarni talán még aludni sem.
Most mégis valami finom feszültség vibrál minden egyes porcikájában, még mindig erősen tiltakozva a pihenés, a lustálkodás, a heverészés ellen. Hiába, minden kis pórusa természetellenesnek érzi, hogy a hóna alatt cipelt pokrócra csak úgy ledőljön és fel se kelljen a következő pár órában; a fejét is csak akkor megemelve, amikor valami pletykán illene felháborodnia, vagy amikor a stílszerűen – mert, ha már lustálkodik, akkor azt is megpróbálja rendesen csinálni – szintén a karján cipelt kosárkából valami ételhez akar jutni. Igen, szokás szerint mindenre gondolt, amit Pat majd szokás szerint megint ki fog nevetni…
Az eltervezett félig hatalmas lombok árnyékában nyújtózó tisztásra érve párszor még körbesétál, mielőtt találna egy kis szigetet, amit kinevezhetne sajátjuknak, kellő távolságban a többi, melegtől megfáradt pihenő emberek figyelő füleitől. Nincs mese, két boszorka, ha találkozik…ott menthetetlenül fel szoktak merülni furcsa társalgási témák. De hát nekik ez igazán így természetes.
Lerúgja a cipőit, kellemesen hűvösnek találtatik az árnyékos föld, és már hozzá is lát, hogy szépen, mániákus pedantériával elegyengesse a pokrócát, amíg Patre vár.
Delilah Jones
Boszorka
Boszorka

Kor : 27

Hozzászólások száma : 45

Témanyitás  Patricia Bell on Csüt. Jún. 28, 2012 9:02 pm

LILAH & PATTY

Mint valami fergeteg a kellemes nyári melegben, olyan hévvel érkezik, szedi a lábait sietősen a sétányon a - természetesen mágiával behatárolt helyű - lány felé. Azért reméli, nem fog a varázslat visszaütni, elvégre, semmi öncélú nem volt benne. De tényleg! Azért kereste Lilah-t, mert nem akarta, hogy baja legyen. Esetleg megtámadja egy törpeuszkár, vagy a vattacukros bácsi! Szörnyű lenne belegondolni is...
Ruházata egyébként egy nyári, pántos ruha, melynek hozza térdét még épp fedi. Szalmakalapot visel szőke kobakján és napszemüvegének üvegei hatalmas bogárszemekként kandikálnak ki alóla.
- Heló Lil! Sokat késtem? A banya alig akart elengedni az irodából, megint hajtás van a nyári kollekció miatt... - dobja le ezzel a lendülettel a kalapot a barátnője mellé, majd szemüvegét feltolja a feje tetejére és lecsüccsen Delilah mellé.
Ekkor szúrja ki a kosárkát, mely láttán aprón el is mosolyodik.
- Húú, mid van neked! Mit hoztál a kosárkádban, Piroska? - szekálja kicsit, persze, pusztán barátságból.
Patricia Bell
Boszorka
Boszorka

Titulus : Technically the youngest, but sometimes feel like the older sister.
Kor : 28

Hozzászólások száma : 9

Témanyitás  Sponsored content

Sponsored content

1 / 2 oldal 1, 2  Next

Vissza az elejére