Az oldalon jelenleg regisztrációs stop van érvényben!

részletek itt
Belépés

Elfelejtettem a jelszavam!

Ha segítség kell...
Latest topics
» Kivel is játsszak?
Vas. Aug. 18, 2013 8:58 am by Gareth

» Dante (Pokla) lakása
Vas. Aug. 11, 2013 3:12 am by Dante

Kedd Aug. 06, 2013 4:36 am by Leah

» * Vienne
Kedd Aug. 06, 2013 3:12 am by Leah

» Könyvtárak - Stanford
Kedd Aug. 06, 2013 2:15 am by Ivy Lockheart

» Amelia Lane lakása
Szomb. Aug. 03, 2013 9:50 am by Amelia Lane

» Walenthyn Bennet lakhelye
Vas. Márc. 24, 2013 10:46 pm by Agrael

» Sakáltanya bár és szórakozóhely
Szer. Feb. 13, 2013 9:37 am by Chris

» Szószaporító
Vas. Dec. 23, 2012 1:55 am by Vienne

Városi Temető

4 / 4 oldal Previous  1, 2, 3, 4

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down

Városi Temető

Témanyitás  Vienne on Szomb. Okt. 31, 2009 11:16 pm

First topic message reminder :

Kovácsoltvas kapun juthatunk be ide, eme sírokkal, és kisebb-nagyobb mauzóleumokkal tarkított helyre.
Fákkal övezett széles ösvény vezet a kert közepén levő ravatalozóhoz, melynek hófehérre meszelt falai előtt egy harangláb és egy kereszt hirdeti Isten dicsőségét.
Ahogy haladsz a kertben egyre beljebb és beljebb, annál régebbi sírhelyeket lelhetsz. Azt mondják, a legrégebbik a hódítások korából valók, mikor az első telepesek meghódították Amerikát.

Éjszaka, különösen a kétes hajnali,éjféli órákban igencsak riasztó még a környéke is a helynek. Sose tudhatod, mi les rád egyik-másik sírbolt mögül.

Vienne
Admin - Boszorka
Admin - Boszorka

Titulus : A Vadász
Kor : 34

Hozzászólások száma : 1781

http://viennemoore.tumblr.com/

Vissza az elejére Go down

Re: Városi Temető

Témanyitás  Milo on Vas. Nov. 06, 2011 9:26 am

Halloween party kicsit más képp... - A parkett felé tartva

* Milonak jó pár percet kell várakoznia még Mirella végre hajlandó megérkezni. Hősünk hogy valamivel elverje az időt kezdetben a kormány keréken dobolt, majd különbőző légző technikákat végzett de ezekkel nem tudta magát hosszabb ideig lekötni. Végül úgy döntött hogy összeszed néhány hasznosabb holmit ami egy temetőbe való kószáláshoz ellengedhetlen. Először is egy kis bőrtáskát vesz elő, amibe néhány szerszámot szokott tárolni. Ezek mellé betesz egy kisellemlámpát, két fényrudat, és néhány tartalék elemet is hát ha sokáig akarnak kint maradni. A nadrágzsebébe csúsztatott kés állapotát is leellenőrzi megint, hiszen bármikor szüksége lehet rá, ha csak nem az újdonsült társa tévedett nagyot az üggyel kapcsolatban. *
~ Legközelebb hoznom kell könyvet, ennivalót, pokrócot meg valami üdítőt. Nagyon felkészületlenül jöttem el. Hiába soha se voltam még igazi megfigyelésen nem vagyok hozzá szokva hogy temetőkbe kószáljak éjszaka. Amúgy is több mint elégszer botlom a gonosz szolgáiba, nem szorulok rá hogy magam keressem meg őket. Ha már csinálok valamit, akkor visszont rendesen kell csinálni. Nem jöhetek ide felkészületlenü, hiszen bármikor bármi történhet. Éles helyzetben akár az éhség miatti figyelmetlenség is okozhat halált. Ráadásnak Mirellanak nincs saját ereje hogy megvédje magát, külön oda kell majd figyelnem rá. ~
* Gondolkodik el majd mire az utolsó tételeteket, a fényképezőjét és egy kis elsősegély csomagot is elhelyez az elnyűtt táskába meg is érkezik akire várt. *
- Szia! Késtél!
* Mondja kurtán miközben kikászálódik a kocsiból és nyakába veszi az előbb összekészített kis csomagot. Arca zord és komoly, amely a szigorú nézésű szemeivel kiegészítve egészen olyan hatást kelt mint ha egy csatába induló tábornok lenne. *
- Induljuk! Nem tudom hogy miért jöttünk ide pontosan,de jobb lenne még naplemente előtt egy felderítő körutat tartani. Figyelj kérlek nagyon, és ha harcra kerül sor menekülj biztonságos helyre. Akár kivel is futunk itt össze alig ha lesz a te súlycsoportod, kivéve persze ha az öreg lumbágós temető őr akar kikergetni minket. -
* Hallatszik a mély, szigorú hang, maid miután bezárta maga után a kocsi ajtót, minden további szöszmötölés nélkül megindul előre. Reméli hogy Mirella követni fogja és hogy végül megfogják úszni csetepaté nélkül. Arról mit sem tud hogy két éhes pók szövögeti a hálóját a sírok között, ők pedig éppen belefognak ragadni. *
Milo
Boszorka
Boszorka

Titulus : Képesség rabló
Kor : 29

Hozzászólások száma : 148

Témanyitás  Mirella Gabriak on Hétf. Nov. 07, 2011 6:32 am

Mira mostanra már megszokta Milo modorát, és csak mosolygott tovább miközben elindultak. Abban igazat adott a férfinak, hogy ha valami féle dulakodásra kerül sor, akkor ő nem igazán lesz képes magát megvédeni. Ebben is számít Milo segítségére.
- Igenis főnök. - bólint engedelmesen, bár nem nagyon hiszi hogy ma ők verekedni fognak. Beléptek a kovácsolt vas kapun, és elindultak a hosszú föld úton, ami ketté választotta a sírokkal teli területet. A temető hatalmas volt, amíg csak a szem ellátott sírkövek terpeszkedtek a földben, néhány kisebb kripta is helyt kapott a városi temetőben. Egyenlőre semmi furcsa dologgal nem találkoztak. Elhagyták a ravatalozót, majd a temető egyik hátsó sarka felé indultak.
- Azt hiszem meg kéne keresnünk a gondnokot, hogy feltehessek neki pár kérdést. - szólalt meg Mira hirtelen, az előtte haladó Milo-nak intézve szavait. Minden képen beszélni akart a gondnokkal, hiszen a pasas az egész napját itt tölti. Csak feltűnt neki valami fura.
Mirella Gabriak
Halandó
Halandó

Titulus : The Maximalist
Kor : 31

Hozzászólások száma : 20

Témanyitás  Zsaklin on Hétf. Nov. 07, 2011 11:11 pm

Minden szentek kicsit másképp.../2011. Október 29./ Nem látótávolságon belül.

* Éberen figyelek és keresem a zaj forrását, mely a fülemnek ütközött. Ahogy meg hallom a jellegzetes hangot, mely csak egy békától származhat kicsit lazítok. Azonban az árnyőr hangja csendül fel a kietlen éjszakába.*
- Attól függ, ha egy béka paprikásra vágysz akkor igen.* Húzom el az ajkamat kifejezve az állat iránti gusztusomat. Soha nem ennék ilyeneket még akkor sem ha ember lennék. A kérdésére bólintok egy határozottat. Soha nem értettem miért viselkednek így a boszorkányok, de nem is nekem kell őket megérteni, csak helyre rakni.*
- Valamit csiripeltek a verebek. Csak tudnám mi célja van vele. Ne ez a lényeg, hanem az ember ma idejön. Gondolom hozza magával a pincsi kutyáját is. A kérdés, hogy bent* A ravatalozóra pillantok majd vissza az árnyőrre.*
- vagy kint intézők el őket? Én személy szerint zárt térben hasznosabb vagyok* Célzok itt a képességemre, mert ha még nem is halálos az amit tudok, sok kellemetlen percet azért tudnék nekik okozni. Persze kint is, de jobban szeretek a négy fal között dolgozni.*
- Ha nincs ellen vetés akkor birtokba vehetnénk az épületet* Egy gonosz mosoly villan fel orcámon s ha e mellett dönt a másik akkor teleport segítségével fogok bejutni.*

Zsaklin
Démon
Démon

Titulus : Miss Kalandor
Kor : 222

Hozzászólások száma : 181

Témanyitás  Desiré on Csüt. Nov. 10, 2011 10:42 am

Értetlenkedő pillantásokkal sandítok oldalra Zsaklin felé. Nem tudta elkerülni a figyelmemet az a hirtelen harckészültsége, amikor meghallotta, hogy jövök és egyenesen mellőle neszezek. Csak nem tőrbe csalták valakik? Mindenesetre elég érdekes gondolatnak hat. Tőrbe csalni egy démont? Aha, több mint valószínű...
-Ha lehet, ezennel hanyagoljuk ezeknek az étvágygerjesztő kajáknak az emlegetését. A kiba*ott terhességtől egyébként is szinte állandóan rosszul vagyok. Hát még ha ilyeneket emlegetnek! - Szólok rá határozottan, cseppnyi nyers éllel a hangomban, közben szerencsére a beszélgetés nem ragad le egy, bizonyos témánál, így hamar tovább is siklunk egy fontosabb, érdekesebb témára, aminek a tárgya nem más, mint elkapni egy spicli banyát és reményeim szerint kiiktatni egy beavatott férgecskét.
-Kint én sem akarom. Azért ennyire bátor még nem vagyok! - Gondolok itt most arra, hogy mi lenne akkor, ha merővéletlenségből valaki erre járna -hiszen halottak napja van, nem kizárt-, és meglátná, hogy két nő, világító gömbökkel kidobózik a labda helyett...
-Szóval akkor... - Szuperjó! Akkor kell természetesen köddé válni, amikor kezdeném már felvázolni a helyzetet!
Erősödően érzem meg aurámba a banyának az auráját, ami nem jelent mást, mint annyit, hogy erre tartanak.
Beteleportálok Zsakhoz.
-Erre jönnek. - Ennyit mondok csak, majd fintorogva körbepillantok, hogy mégis mi az, amit csalinak lehetne használni, ha esetleg nem lennének akkora érdeklődéssel megáldva, hogy betérjenek ide.
Rövid tépelődés után végül találok egy gyertyát és gyufát. Meggyújtom a gyertyát és az ablakba helyezem, hogy kintről is biztosan lássák. Elég szembetűnő, ha pislákol egy -eddig még nem is létezett- fényecske a ravatalozó ablakában, nemde?
-Biztosítsuk az egereknek az utat... - Rándul meg szám széle, majd megindulok az ajtó felé, tőrömmel feszegetve a zárat, hogy az ajtó kulcs nélkül is nyitható legyen, ha be akarnának jönni.
-Nem értesz hozzá? - Pillantok hátra a vállam felett Zsaklinra. Nem vagyok lakatos!
Desiré
Árnyőr
Árnyőr

Titulus : Az ördög, aki sose alszik...
Kor : 341

Hozzászólások száma : 133

Témanyitás  Milo on Pént. Nov. 11, 2011 2:23 am

Milo minden érszékszerve ösztönösen kiélesedik amikor átlépik a temető küszöbét. Igyekszik oda figyelni a környezetére és emiatt olyan apró részletekre is feltűnhetnek, ami felett amúgy képes lenne elsiklani. Mirella szavai ezzel szemben most egyáltalán nem kötik le és nem is érdeklik különösebben sokkal jobban foglalkoztatják az esetleges veszélyek. Némán követi a lányt egy darabbig és csak egy biccentésel jelzi hogy mehetnek a gondnokhoz. A ravatalozó mellett elhaladva először nem vesszi észre a fényeket, de amikor a hátuk mögé tekint, már feltűnik neki a mozgás, és az ablakba rakott gyertya.
~ Borsózik ettől a helytől az a hátam, pedig összeségében semmi különös nincsen. Miért, ne lenne mozgás ilyenkor a ravatalozóban? Miért ne éghetne ott a gyertya? Persze, nem ártana azért ha feltudnám deríteni a környéket valamivel. Kár hogy nincs meg már annak a flúgos nőnek a képessége, azzal könnyedén megtudnám találni az esetleges ellenségeinket. Most nem idézhetem meg hogy elszívjam, de talán valami hasonlót alkothatok egy igézettel is. Az se sokat számít hogy éppen nem egyedül vagyok. Mirellanak talán fel sem tűni hogy mit csinálok, és már így is nyakig benne van a dologban, nem árthatok vele sokat neki. ~
* Gondolkodik el hosszasan, miközben már jócskán elhagyták az említett épületet. Útközben gyorsan csinál néhány fotót, a környékről amelyek talán kellhetnek majd Mirella cikkéhez. *
- Álljunk meg ki akarok próbálni valamit! Tudom, hogy lehet csak paranoia de ki akarok próbálni valamit. -
* Mondja nyugodt mély határozott hangján majd újra a gondolataiba merül.. Az igézet írás és használat nem éppen az erőssége, de nagy nehezen sikerül végre összeraknia egyet. *
- A gonosz nekem csapdát állít / Az most engem meg nem állít. / Ellenségem ha itt van jelen. / Rögtön megtudom merre lelem.
* Szavalja a nem túl kreatív versikét, amelynek végén egy pillanatra kitágulnak az érzékei. Felülről, alulról minden oldalról érzékelni kezdi a temető egész területén tartozkodó személyeket, de felettük könnyedén elsiklik, csak ravatalozóból érzékel két sötét energiával övezett alakot. *
- A francba! Itt vannak! Mirella búj ell ez egy csapda! -
* Szól oda a lánynak kicsit túlzott hangerővel hiába Milo nem kapott harci képzést, ő a démonokkat többnyire saját nyers erejükkel győzte le, taktikáznia kevésbé kellett. Ennyiből már odabent is érzékelhetik hogy valami nincsen rendben. *

Aktuális képességek: Hippersebbesség,
Milo
Boszorka
Boszorka

Témanyitás  Mirella Gabriak on Vas. Nov. 20, 2011 5:33 am

Észre sem vette hogy Milo nem figyel oda rá, csak fecsegett tovább, elméleteket szőve a gyilkosról, a rejtekhelyéről, a családi hátteréről. Véleménye szerint jó helyen keresgélnek, és úgy érzi hogy ebből hatalmas siker cikk lesz. Táskájából elő vette Panasonic kameráját, és megnyomta a play gombot, majd beszélni kezdett.
- Itt Mirella Gabriak. Megkezdtük a nyomozást, a "Homoszexuális Gyilkos" ügyében. Első helyszínünk egy temető, amelyre az 5. áldozat körme alatt talált bizonyíték alapján bukkantunk rá. Egyenlőre semmit nem ta... - folytatta volna a beszámolót de ekkor Milo megtorpant.
A férfi arra kérte álljanak meg egy pillanatra, ki akar próbálni valamit. A film továbbra is forgott, a kamera most Milo arcát vette. Mira kíváncsi volt mit szeretne kipróbálni a férfi, izgatottan várta a történéseket. Aztán Milo beszélni kezdett. Ekkor mintha megváltozott volna körülöttük a levegő, a szél fújni kezdett, s a nő testén borzongás futott végig. A szavak nyomán amelyeket a férfi kiejtett a száján, vibrálás emelkedett a levegőben, ami aztán robbanás szerűen szétterjedt az egész temetőre. Olyan furcsa, olyan természetfeletti érzés töltötte el a lányt.
~Mégis mi a fene történik? Mi ez az egész? ~ Gondolatai ide-oda cikáztak, a kamerát tartó kezét leengedte a törzse mellé, miközben a férfit figyelte. Milo arca a távolba meredt, a tekintete homályos volt, mintha nem is volna jelen. Aztán egyik pillanatról a másikra, a szél nem fújt tovább, minden vissza tért eredeti rendeltetéséhez. Milo viszont zaklatott volt, és ideges.
Minden olyan gyorsan történt, csak egyik pillanatról a másikra, Mirának szinte levegővételnyi ideje sem volt gondolkodni.
- Kik vannak itt? Mégis mi történt az előbb Milo? - kérdezte, és közelebb lépett a férfihoz. Tétovázva pillantott körbe, nem vett észre semmi veszélyes jelenséget. Biztonságban érezte magát, legalábbis ezt bizonygatta legbelül.
Mirella Gabriak
Halandó
Halandó

Titulus : The Maximalist
Kor : 31

Hozzászólások száma : 20

Témanyitás  Zsaklin on Pént. Dec. 09, 2011 4:11 am

* A terhesség szóra elhúzom az ajkamat, mert melyik idióta akar gyereket? Ráadásul pont egy boszorkánytól? Felfordul a gyomrom ha erre gondolok. Akkor már inkább egy árnyőrtől. Nem mintha az őröket jobban kedvelmén mint a boszorkákat, de be kell vallani, hogy ha választhatnék akkor inkább az őrök maradjanak piciny világunkba. Ez van egyik fajt, sem kedvelem. Oh, nem, a démonokat sem szeretem, de mivel hozzájuk tartozom és elsődleges célom, hogy életbe maradjak, azt hiszem nem is kell többet mondanom erről a dologról.*
- Miért nem ölöd meg ha ennyire utálod?* Bökök a hasa felé. Én biztosan azt tenném, még akkor is ha ez az életembe kerülne. Egy korcsot világra hozni....Téma váltás következik melynek örülök. Semmi kedvem nincs beszélni Des hatalmas problémájától, mert szerencsére engem nem érint. Még csak az kéne, hogy barátnők legyünk és az én vállamon sírja el a gondjait. Nem látok esélyt arra, hogy egy nyílt harcban mi legyünk az ászok. Erről a bosziról csiripeltek egyet s mást és ha igaz akkor még bajunk is lehet belőle. Már be is teleportálom magam az épületbe s Des sem késlekedik. Figyelem ahogy egy gyertyát helyez az ablakba s nem rossz ötlet egy mézed madzagot kifeszíteni.*
- Ne. Nekik is meg kel dolgozni, ha be akarnak jutni nem de?* Egy gonosz mosoly fut végig az arcomon. Ne adjunk nekik könnyű bejutást, hadd szenvedjenek egy kicsit. Ezzel szépen néma maradok s várni kezdem a két idegent. Azonban nem történik semmi. Mivel mindenhol fal vesz körül hallani, sem halok semmit. Des-re pillantok kérdőn, hogy most mi legyen. Nem szoktam tanácstalan lenni és végül is most sem vagyok az. Pusztán várom az ötletet, már ha van a másiknak.*

Zsaklin
Démon
Démon

Titulus : Miss Kalandor
Kor : 222

Hozzászólások száma : 181

Témanyitás  Desiré on Csüt. Jan. 05, 2012 6:00 am

Egy amolyan "te eszednél vagy?" arckifejezéssel mérem végig Zsaklint, amikor megkérdezi, hogy ha ennyire zavar, akkor mégis miért nem végeztem már azzal a korccsal, ami bennem növekszik megállíthatatlanul. Ha tudná, hogy ennek a kis fattyúnak az apja mégis mikre képes...
-Ha megismered a drága apukát, majd utána beszélhetünk róla. - Válaszolok egy picit oldalra biccentett fejjel, amikor felemlegetem Walenthynt. Általában semmi és senki nem tud megakadályozni a dolgaimba és mindig véghez viszem, amit el akarok érni, nem ijedek meg, legyen az bármi, de ha Walról van szó... nos... úgy érzem, hogy mondhatom azt, hogy összecsinálom magam, mivel nem egyszer fordult már elő, hogy komolyabban sikerült neki hátráltatnia az erejével. Túlságosan is szeretek szemét, aljas dolgokat véghez vinni ahhoz, hogy megölessem magam. Akkor már inkább megszülöm ezt a kis férget és az apja nyakába sózom. Nekem ugyan nem kell! Elég, hogy hónapokig bennem fog élősködni!
Ha ezt sikerül tisztáznunk, egy szempillantás alatt a ravatalozóba jutunk, én magam pedig már intézkedem is, meggyújtva egy szál gyertyát az ablakba, hogy ide vonzzuk a két gyanútlant.
-Megdolgozni? - Bujkáló, semmi jót nem sejtető vigyorral pillantok Zsaklinra.
-De, végtére is. - Vonok vállat, és rántom elő a combomra erősített tartóból a kiélezett pengéjű tőrömet.
-A banya pocsék a közelharcban... - Osztok meg egy kis részinformációt Zsaklinnal, miközben kihívó fény villan a szemeimben és tenyeremet végig húzom a tőröm életlen oldalán.
Desiré
Árnyőr
Árnyőr

Témanyitás  Milo on Vas. Jan. 08, 2012 8:08 am

* Milonak fogalma sincsen hogy a gonosz milyen képviselőivel hozta össze a sors, de jelen pillanatban ez a legkevésbé se érdekli. Úgy viselkedik most, mint a vérszagot kapott cápa, nem jár más a fejébe csak lesújtani rájuk, mielőtt ők teszik meg velük ugyan ezt. Normális esetben, frontális támadást intézett volna ellenük és az erőfényét kihasználva kényszerítette volna őket térdre, de mivel most Mirella életére is figyelnie kell, kénytelen valami körmönfontabb megoldást alkalmazni. A józan ítélő képessége, azonban még nem hagyta el teljesen, és a fejében már is körmönfontabbnál, körmönfontabb tervek fogalmazódnak meg a gonosz elpusztítására. Ebben segíti őt, hogy Zsaklinék egyenlőre nem akarnak támadni, és így van ideje arra hogy a terveit végrehajtsa. *
- A gonosz szolgálói! Legalább ketten vannak, és nincsen kizárva hogy ők a gyilkosaink. Búj, el az egyik sír mögé és amit látsz azt próbáld meg elfelejteni. -
* Jelenti ki határozott mély hangon. Most az egész testtartása és egyénisége mint ha megváltozott volna. Éppen olyan erősnek és magabiztosnak látszik, mint amilyen tábortűz mellett volt. Tekintetében, pedig gyilkos tűz lobog. *
~ Ketten vannak, én csak egyedül és csak reménykedhetem hogy sikerül meglepnem őt. Fizikai harcba is eltudnám verni őket, de Mirella túl nagy bizonytalansági tényező. Szükségem lenne még legalább egy emberre, de klónozás ereje sincsen nálam és idézni se tudok. A temető szellemét szólítani időigényes, és a cápa szellem se fog most itt megjelenni. Ha az egyiket el is tudom intézni, a másik nem biztos hogy nekem támad, ha nem esetleg a lányt kihasználva próbál megmenekülni. Kéne, egy újabb elmés igézet amellyel szimulálni tudom Adaline erejét. Az viszont nem olyan egyszerű, mert az ő klónjai harcra nem egészen alkalmasak. Ide nem jók mágiából szőt másolatok, szívósabb anyaghoz kell nyúlnom. ~
* Fut, át az agyán a gondolat miközben a lányok odabent készülődnek. *
- Földnek szelleme, csalásnak istene Gaia és Hermész most ti segítségetek. Adjatok nekem anyagot, és vezetésetek kezemet. Másomat formáljátok, földnek humuszából, erőmből vegyetek hogy rájuk ruházzátok. Egy órára legyen belőlem, még három itt még. A gonoszok ellen elkél a segítség. -
* Verseli angol nyelven, amelynek következtében most nem a szél mozdul meg, ha nem föld kezd el remegni. Most, azonban nem áll meg itt a varázslat a talaj emelkedni kezd és három darab Milo formálódik belőlük. Az egyik Mirella felé indul hogy őt védelmezhesse, a másik kettő pedig hipersebbeséggel kapcsol és az ajtót rohamozza meg. Amennyiben Zsaklin vagy Desire nem talál ki valamit az ajtó először megremeg mikor két klón neki ütközik, majd a zár is szétszakad mikor kezükkel szuper gyorsan rezegtetni kezdik. A teremtett lények, amúgy nem sokban térnek az említett boszorkány klónjainál, csupán nehezebb őket elpusztítani és fizikailag erősebbek mert földből születtek. Gyengéjük viszont, hogy nem bírnak Milo teljes erejével és nem is kaptak belőle túl sokat, így nem lesznek sokáig hiperaktívak. *

Milo (Eredeti) : Hippersebbeség

Klón 1: Hippersebbeség

Klón 2: Hippersebbeség

Klón 3: Hippersebbeség
Milo
Boszorka
Boszorka

Témanyitás  Vienne on Kedd Márc. 20, 2012 11:35 pm

[JÖVŐS KALAND, WAL, DES és kicsi lányuk]

*A délutáni időszakban a temető csendes, nyugodt. Vas kapuit nyitva várják a látogatókat, akik főleg idős mamikák, akik hajlongva igyekeznek rendbe tenni a sírokat.*
- Hűűű... *szusszan Sarah, mikor egy nagyobb bokorcsoport mögé érkeztek és kilép onnét, hogy a temető kovácsoltvas kapuja felé lépdeljen, reméli a ti társaságotokban.* Olyan... kihalt. És kevés benne a sír. Bár ez inkább szomorú, tekintve, hogy a jövőben sokkal sűrűbben vannak itt. *sandít apjára. Anyja tekintetét dacosan kerüli.*
- Azért remélem, a családi mauzóleum már áll. *Ez kérdésnek is beillik, mikor eléritek a kaput.*

Admin - Boszorka
Admin - Boszorka

Témanyitás  Walenthyn Bennet on Szer. Márc. 21, 2012 11:53 pm

*Megérkezünk a temetőbe, a gyomrom még mindig forog, bár már lassan kezdek hozzászokni a teleporthoz. Na jó, ez nem igaz, de nem adok esélyt sem Desirének, hogy akár csak egy apró gúnyos mosoly is elhagyhassa a szája szegletét.*
- Remek, pont ide vágytam - *Morgom az orrom alatt, mikor konstatálom, hogy a temetőbe érkeztünk.*
- Mauzóleum? - *Vonom fel értetlenül a szemöldököm, miközben már Sarah mellett sétálok. Hogy Desiré jön-e, a legkevésbé sem érdekel.* - Szóval itt fog állni egy mauzóleum...
*Ez ilyen félig kérdő, félig kijelentő mondat volt. Szoknom kell még a helyzetet.*
- Minden családtag Chicagoban van eltemetve - *Ennyit mondok csak végül, közben pedig azon jár az eszem, mi okom lehet majd a jövőben, hogy ide hozzám át őket.*
- Egyébként, mit is keresünk mi itt pontosan? - *Teszem fel végül a lényegi kérdést.*
Walenthyn Bennet
Boszorka
Boszorka

Titulus : Az Utolsó Léghajlító

Hozzászólások száma : 239

Témanyitás  Desiré on Csüt. Márc. 29, 2012 9:45 pm

Mikor megérkezünk, érdeklődve pillantok körbe. Ívelt szemöldökeim a homlokom tetejére szökkennek, ahogy tekintetemmel alaposabban is szemügyre veszek egy-két, közelebbre eső sír feliratot. Egy nevet sem találok, ami ismerős lehetne a számomra, vagy sokat mondhatna. Tulajdonképpen, homályos ez az egész, hogy mégis mi a sz*t keresünk egy temetőben. Amikor valami mauzóleumról esik szó, gyanakvóan pillatok rá a másik két delikvensre.
-Nem tudom, hogy miről beszélsz, de az én rokonaim pedig Franciaországban vannak eltemetve... - Szólalok meg, csak, hogy valami kézzelfoghatót is mondjak már végre ezen a mai napon. Jó dolog kihozni Walt a sodrából, de ennyire szőrös szívű még én sem lehetek vele, na meg a későbbiekre is kell még tartogatni egy-két kis "meglepit".
-Kit kell elásni? - Vágok közbe, várakozóan összefűzve melleim alatt a kezeimet.
Desiré
Árnyőr
Árnyőr

Témanyitás  Vienne on Vas. Ápr. 08, 2012 8:18 am

- Aha. *Biccent aprót a mauzóleumot illetően, hogy aztán aprót szusszanjon.*
- Ők lehet, de akik az után távoznak az élők közül, hogy ide költöztél, őket már itt temetteted el. *Sandít szelíden, félve leendő apja felé. Arra, hogy kit kell elásni, a nő felé fordul, aki ugyan a szülőanyja, de sose tartotta az anyukájának.*
- Igazából nem el, hanem ki. Vagy fogalmam sincs, mi lehet most a családi sírbolt helyén. A hatszázhetes parcellát kell keresni. *És ezzel talán meg is indul a kis hármas befelé, hogy közben Walnak - újra - vázolja a lány, amit Natie a tömeggyűlésen előadott.*
- Egy átjárót kell keresnünk, ami láthatatlan a szemnek, de mágikus lenyomata van és a varázslóiskolába vezet.

Admin - Boszorka
Admin - Boszorka

Témanyitás  Walenthyn Bennet on Szomb. Ápr. 21, 2012 5:34 am

- Téged kellene, jó mélyre - *Szalad ki a számon egy sóhaj kíséretében. Nem igazán tetszenek Sarah szavai. Alig van egy-két hozzátartozóm és ha a barátaimat is hozzáveszem sem sokkal bővül ez a szám. Szomorkás mosolyra húzódik a szám, hangomban hallani a keserű belenyugvást.*
- Van ami a jövőben sem változik...
*Lassan elérjük a keresett parcellát. Felvont szemöldökkel pásztázom végig a terepet*
- Te, Sarah, milyen apa leszek? - *Furán hangzik a kérdés a számból és a mögöttes érzelmeket sem igen lehet kivenni. Magam sem tudom, hogy milyen választ várok, vagy várok-e egyáltalán, de valamit muszáj vagyok kérdezni tőle. Ez volt az első, ami eszembe jutott.
Walenthyn Bennet
Boszorka
Boszorka

Témanyitás  Desiré on Kedd Ápr. 24, 2012 5:58 am

"Hatalmas" érdeklődéssel pásztázom körbe a terepet. Miért is kéne egyáltalán érdeklődést tanúsítanom a dolog iránt, amikor ez csak egy temető, a föld alatt elásott halottakkal?! Egyébként sem akartam idáig eljutni. Én csak egy egyszerű kis "járőrözést" terveztem lent az alvilágban, de annak a felvágott nyelvű kis senkinek hála, akibe Raoulal együtt botlottunk bele, most itt vagyok a "családommal". Micsoda idilli kép! Egy gyilkos anya, és egy jótétlélek apuci, a sorscsapásként közbejött, selejt lányukkal egy temetőben gengel. Esküszöm, hogy jobb programom nem is lehetne a mai napra!
-Naaaaa, ugyan már! Ne légy ennyire morcos... apuci... - Undok, bujkáló vigyorral szám szegletében, vetem elé az "apuci" jelzőt, aztán egyáltalán nem tanúsítva az eddigieknél több figyelmet Sarahnak, mint amit eddig is kapott szerény személyemtől, hallgatni kezdem a kis sztorit.
-Egy parcella nem tűnik csak el úgy. - Vetem oda "érdekességképp", amint bizonytalanul céloz arra, hogy talán már nem is létezik, és valami más van a helyén.
-Mégis mit értesz az alatt, hogy mágikus lenyomat? - Kérdezem, közben hűvös tekintettel, gyanakvóan méregetni kezdem. Egyáltalán nem bízok benne. Mi van, ha ezt az egészet ellenem tervelte ki a drága papikájával együtt, hogy aztán így fizessenek meg azért, amilyen a jövőben is leszek? Nem vagyok rest a védelmem érdekében előkapni a tőrömet, és ezennel már a fegyvert forgatva ujjaim közt, kullogok mellettük szótlanul, lassan a parcellához érkezve, ahol Wal egy érdekes kérdést intéz Sarahnak, mire összeráncolom a szemöldököm, és némán figyelni kezdem a kiélezett, megtisztított tőröm pengéjéről visszatükröződő arcomat. Eszem ágában sincs megkérdezni, vagy tudomást szerezni arról, hogy én milyen leszek a jövőben hozzá. A... lányomhoz...
Desiré
Árnyőr
Árnyőr

Témanyitás  Vienne on Szer. Jún. 13, 2012 6:54 pm

*Ahogy haladtok egyre beljebb a temetőben, úgy állnak egyre sűrűbben a fák és persze a sírboltok is. Szinte már csak egyetlen embernyi járatok vannak közöttük... Aztán idővel megritkulnak újra, s el is fogynak. Már csak névtelen fejfák, kis keresztek jelzik az örök álmukban pihenők földi fekhelyét.*
- Hogy árnyőrként megérzed, hogy ott valami nem smafu. - pillant az anyjára a lány, de úgy, mintha épp azt kérdezte volna a nő, keresztbe vagy hosszába nyelje e le. Lehet, még újszülött korában kérdezett ilyet is... erre ő nem emlékezhet, de lazán kinézné ebből a nőből.
Némán ballagtok tovább és lám, tényleg eléritek a megfelelő parcellát, ki is van téve kis táblán a száma, de nincs itt más, csupán földhalom. Nem, nem frissen ásott fajta. Olyan, amit még senki nem bolygatott - nyilván, csak évek múlva fogja Wal megvásárolni a helyet. Bár az is lehet, hogy az átjáró miatt majd pont ez után a kis kaland után teszi ezt meg. A férfi kérdésére a lány habozni látszik, lopva sandít anyja felé, majd vissza a férfira, s arcán szelíd mosoly terül el.*
- Sokkal jobb, mint amit most gondolsz, hogy leszel majd. - viszont nem ártana cselekedni is. Mondjuk, valahogy elérni, hogy ne legyen feltűnő, hogy ásni kezdenek. Esetleg valahogy megspórolni az ásást... fene tudja.

Admin - Boszorka
Admin - Boszorka

Témanyitás  Walenthyn Bennet on Pént. Jún. 15, 2012 7:55 am

*Kicsit összerezdülök az árnyőr szóra. Nem tudom valaha is túl fogok-e tudni lépni azon a tényen, hogy a lányom a gonoszság magjával született/-tik majd meg.
Sarah válaszára csak elmosolyodom magam elé bámulva, majd megrázom magam. Nincs most itt ennek az ideje!*

- Fogalmam sincs, hogy kezdjünk hozzá - *nyögöm ki végül bocsánatkérően a mondatot némi töprengés után.* - Nem igazán vagyok az elméleti mágia mestere, de gondolom ezt te is tudod...
- Bár, ha valahogy el tudjátok intézni, hogy ne vegyenek észre az emberek egy kisebb tornádót //xD//, akkor tudnék ide egy lyukat fúrni. Már ha fizikai nyoma is van ennek az átjárónak... - *gondolkodom hangosan, hátha jutunk egyről a kettőre.*
Walenthyn Bennet
Boszorka
Boszorka

Témanyitás  Vienne on Vas. Júl. 08, 2012 8:27 am

- Szerintem, ha föld megy a szemükbe, már mindegy lesz. - neveti el a dolgot a lány, hogy végül aprót szusszanjon. - Boszorka vagy, apu, az istenért! - Most ezt is neki kellene csinálni? Ne már... a jövőben sokkal határozottabbnak ismerte meg apját. Fura látni, hogy ő is volt fiatal és határozatlan boszorka.

//Remélem, közel egy hónap várakozás után nem probléma, ha ugrunk kicsit... //

Admin - Boszorka
Admin - Boszorka

Témanyitás  Walenthyn Bennet on Vas. Júl. 08, 2012 9:15 am

- Ezek szerint a jövőben már tudok igézni... - *mondom kissé elpirulva leszegett fejjel a tarkómat vakargatva. Majd kissé összeráncolt szemöldökkel pillantok fel Sarahra.* - Kizárt dolog, hogy nem meséltem el a családunk történetét. Hogy a varázsigéink és bájitalaink semmit sem értek Hessék ellen és ezért én sosem tanultam meg használni őket...
*Bizonytalanság fut át rajtam és hátrálok egy lépést tőle. Milyen ember leszek én a jövőben, ha ezt sem tudja a saját... vagy egyáltalán ő az én lányom?!*
Walenthyn Bennet
Boszorka
Boszorka

Témanyitás  Vienne on Vas. Júl. 08, 2012 6:28 pm

- Éppen ezért fogsz megtanulni. Jó, nem leszel az évszázad boszorkája, de van az a személy, akiért megtanulsz majd kicsit, hidd el. * vigyorodik el, nem véve fel a bizalmatlankodó hátrálást. Ha észre is veszi, nem tulajdonít látványos jelentőséget neki - legfeljebb valahol mélyen bántja a dolog.*
- Ősi családi kötelék,
segítségül te jöjj elém!
Fújj szél, segíts nekem!
Fedd fel amit nem lát szemem.

*Kántálja, de elsőre nem történik láthatóan semmi.*
- Próbáljuk meg újra, együtt. Mit szólsz hozzá? *nyújtja kezét a férfi felé.*

Admin - Boszorka
Admin - Boszorka

Témanyitás  Walenthyn Bennet on Vas. Júl. 08, 2012 9:18 pm

*Nem tulajdonított túl nagy jelentőséget a lépésemnek, de amikor a szemébe néztem megláttam benne azt a csillogást, ami annyira jellemző volt anyára, amikor valamivel megbántottam. Nem mutatta ki, csak a tekintete változott meg egy leheletnyit, de én mindig tudtam, hogy most valami nagyon bántót tettem vagy mondtam.
Azonnal elszálltak a kételyeim és miután elsőre nem sikerült a varázslat és ő felém nyújtotta a kezét én készséggel léptem mellé és fogtam meg azt.*

- Talán még lehetek az évszázad boszorkája - *súgtam neki mosolyogva, majd rímelni kezdtünk.*

Ősi családi kötelék,
segítségül te jöjj elém!
Fújj szél, segíts nekem!
Fedd fel amit nem lát szemem.

Walenthyn Bennet
Boszorka
Boszorka

Témanyitás  Vienne on Szer. Aug. 01, 2012 10:33 pm

*A kántálásra mintha megnyílna a kiválasztott parcellánál a föld s kavargó örvény keletkezik, mely sötéten tátong, viharos szelet gerjesztve maga körül.
Ahogy Desiré közelebb lépne, egyszerűen magával rántja, akárcsak az apja-lánya kettőst. Zuhanás a sötét semmibe... és mintha némi föld is keveredne a hajatokba.*

Admin - Boszorka
Admin - Boszorka

Témanyitás  Sponsored content

Sponsored content

4 / 4 oldal Previous  1, 2, 3, 4