Az oldalon jelenleg regisztrációs stop van érvényben!

részletek itt
Belépés

Elfelejtettem a jelszavam!

Ha segítség kell...
Latest topics
» Kivel is játsszak?
Vas. Aug. 18, 2013 8:58 am by Gareth

» Dante (Pokla) lakása
Vas. Aug. 11, 2013 3:12 am by Dante

Kedd Aug. 06, 2013 4:36 am by Leah

» * Vienne
Kedd Aug. 06, 2013 3:12 am by Leah

» Könyvtárak - Stanford
Kedd Aug. 06, 2013 2:15 am by Ivy Lockheart

» Amelia Lane lakása
Szomb. Aug. 03, 2013 9:50 am by Amelia Lane

» Walenthyn Bennet lakhelye
Vas. Márc. 24, 2013 10:46 pm by Agrael

» Sakáltanya bár és szórakozóhely
Szer. Feb. 13, 2013 9:37 am by Chris

» Szószaporító
Vas. Dec. 23, 2012 1:55 am by Vienne

Tetszőleges étterem

6 / 11 oldal Previous  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 9, 10, 11  Next

Go down

Tetszőleges étterem

Témanyitás  Lupo on Kedd Szept. 15, 2009 5:07 am

First topic message reminder :

Random étterem. Itt ki lehet játszani az összeset a leglepukkantabbtól, egészen a legnívósabbig, csak akkor kéretik fejlécezni. Határ csak a csillagos ég és a fantázia. (Kacsalábon ne forogjon és semmi elvadult ötlet)
Lupo
Admin - Fődémon
Admin - Fődémon

Titulus : A Gonosz
Kor : 585

Hozzászólások száma : 623

http://charmedrpg.forumotion.net

Vissza az elejére Go down

Re: Tetszőleges étterem

Témanyitás  Angel on Vas. Jan. 02, 2011 6:40 am

* Ő szőkesége kezdi nagyon kellemetlenül érezni magát, a képzeletbeli trónján és bizony egyre jobban kezd haza kívánkozni a házisárkányok közé. A férfi csak beszél-beszél, és néha kérdez is, amely kezdi egyre kevésbé érdekelni. Ugyan is pici Holly éhes és nem kicsit, ha nem nagyon, de úgy látszik, hogy a mai estén pusztán teával kell jól laknia. A tekintette, amely eddig hol a férfit a hol a környezetet figyelte most oda visszajárkál a helységben, és nem tud meg állapodni sehol se. *
~ Mit kell itt tenni az ember… ööö… izé a démon lányának hogy enni kapjon. Oké hogy beszélgetünk, de azért közbe igazán rendelhetnénk is, mert azért nem érek rá végtelenségig. Holnap iskola van és alig vettek még át, nem késhetek! Minden egyes lépésemre figyelni kell vagy a jövőmnek egy kettőre vége. ~
- Bocsánat, de rendelünk valami mást is a teán kívül? Nekem legkésőbb tizenegyre otthon kéne lennem és bár addig még sok idő van, de szeretnék korábban oda érni. Teleportálás ide vagy oda, holnap iskola van, és nem engedhetem meg magamnak a késést. Mint a nagymennyiségű iratomból is látta elégé sok mindennek meg kell felelnem. -
* Mondja nyugodt kedves hangon de bizony a tekintette már az ajtót lesi és csak azt reméli már hogy nem kell éhgyomorral távoznia.
Angel
Boszorka
Boszorka

Titulus : Az angyali démon
Kor : 25

Hozzászólások száma : 130

Témanyitás  Angel on Hétf. Jan. 03, 2011 9:51 am

* Hosszúra nyúlt már ez a nap hősnőnk számára és bizony a figyelme már sokszor csak látszólagos csupán. Ennyi idő alatt már bárhol máshol legalább előételt hoztak volna nekik, az pedig nem várható el tőle hogy a számára bonyolult nevű ételeket beazonosítsa. Tőle aztán mondhatott a pincérnek, amit akar ez a hely nem az ő világa és ilyen kiszolgálás mellett egyelőre úgy néz ki, hogy marad a gyors éttermek mellett. Persze, ez nem látszik, rajta hiszen végtére is ingyen ehet, amit azzal próbál meghálálni, hogy, igyekszik a lehető legjobb asztaltárasság lenni. Kedvesen mosolyog Tommyra a legszebb és legkislányosabb módon, ahogy csak tud. Sőt még egy kis bocsánatkérő nézéssel is ki tudja egészíteni tökéletessé téve ezzel az összképet. Ez persze bizonyos fokú koncentrációt igényel tőle, hiszen borúsabb gondolatok gyötrik őt annál, mint hogy a férfi mit gondol róla. Ez azonban egy hírtelen megváltozik, amikor kiejti a számára legkedvesebb varázsszavakat. *
- Juj de jó! Lesz édesség is! De hogy megyek innen akárhova is! Imádok mindent, ami édes és krémes éééés… finom! -
* Kiált fel hírtelen, olyan lendülettel hogy a lábai is megemelkednek és bizony nem sokon múlott, hogy nem rúgta fel az asztalt. A közelben ülők közül néhányan feléjük is fordulnak, hiszen nem mindeni látvány egy kis szőke ekkora hanggal. *
- Hoppá, bocsánat! -
* Feleli szemlesütve és innentől kezdve egészen kicsire húzza össze magát a helyén és még csak a pincérek felé is félve tekinget. Megígérte, hogy nem hoz rá szégyent és az ígéreteit többnyire meg szokta tartani már csak azért is, mert az utcán a becsület számított csak. Ezt azonban úgy látszik hogy most nem sikerült. *
- Amúgy mit csinálunk a következő órán? -
* Próbálja terelni a témát hát, ha sikerül megúszni az előbbi képzeletében jelentősen felnagyított jelenetet. *
Angel
Boszorka
Boszorka

Témanyitás  Angel on Szomb. Jan. 08, 2011 9:17 am

* Végszóra érkezik meg az étel, amely türelmetlen hősnőnk legnagyobb elégedettségére igen csak méretes adagnak látszik. Szinte meg se hallja már hogy melyik étel micsoda és a sportolás előtti ne egyél szabály se biztos, hogy megmarad benne csak és kizárólag a meglehetősen korgó hasa érdekli. Egy meglehetősen komoly akadály azonban még ott tornyosul előtte. Nevezetesen hogy pálcikával kéne ennie, viszont nem sok fogalma van arról, hogy hogyan is kezdjen hozzá, pedig mint ha Tonny már elmagyarázta volna. Végül egy köztes megoldást választ, gyorsan bekap néhány falatot késsel és villával, majd amikor már a gyomrát mardosó kínzó éhség enyhült valamelyest hozzá lát az evőpálcikákkal való játszadozáshoz. Olyan alapossággal veszi szemügyre, ahogy a modelljeit is szokta, és megpróbálja leutánozni a férfi mozdulatait. Ez persze nem megy valami könnyen, de mivel természet hosszú újakkal, na meg nem elhanyagolható kézügyességgel áldotta meg a sors, ötpercnyi szerencsétlenkedés után már sikerül is az első falatot a szájába venni. További negyed óra múlva pedig már eljut arra a szintre, hogy legalább nagyjából normálisan tudjon enni és ne szaporítsa túl sokkal a pecséteket a nadrágján. *
- Ez nagyon finom! Bár ez pálcika olyan izé… tudom, hogy megígértem, hogy megpróbálom, de legközelebb inkább maradok az evőeszköznél. A nadrágom is tiszta pecsét lett, na, nem baj majd keres rajtam egy jót a mosoda. -
* Mondja, miközben folytatja a falatozást valami iszonyatos sebességgel, közbe néha illedelmesen felemeli a tekintetét és reméli, hogy a férfi nem bánta, meg hogy vacsorázni őt. Hiába nőt kicsire attól még nagyon is sokat tud enni és most még vissza is fogja magát hiszen hagyni kell helyet az édességben is. *
- Amúgy mikor edzünk legközelebb? Már nagyon várom a következőt talán végre sikerül egy rendes tűzlabdát összehoznom. -
* Hallatszik, ismét a csilingelő hang majd megtörli a száját egy szalvétába és jól lakottan várja, hogy mikor is jön a desszert. *
Angel
Boszorka
Boszorka

Témanyitás  Rafael on Kedd Jan. 11, 2011 7:56 am

*Mint ahogy azt az alvilágban és azon kívül is minden lakója nagyon jól tudja, ő azért van ott ahol, mert sokat tud. Többet is talán mint sok esetben kellene, de hát pont ez adja a hatalmát. A sikátorban megjelenve már tudja hova induljon, sőt lassacskán érzi is azt az erőt ami célpontjához vezeti. Betérve szinte egyből fordul és ül le a férfival szemben.*
-Örülök, hogy megismerhetlek Daniel!-*Ő pontosan tudja kihez ült le, persze ez visszafelé nem feltétlenül igaz. Kérdés a jófiú mennyire járatos a démoni hiearchiában. Bár Rafael neve megjárta a boszorkák világát is már, mint Lupo segítője.*
Rafael
Démon
Démon

Titulus : Master of souls
Kor : 492

Hozzászólások száma : 247

Témanyitás  Rafael on Kedd Jan. 11, 2011 8:26 am

-Hmm, azt hittem habár visszautasítottad a fajtád, legalább tisztában leszel a játékosokkal. Rafael vagyok!-*Mosolyodik el, és figyeli meg a férfit. Főleg az erejére kíváncsi, és hogy az általa beszerzett info szerint mennyire utálhatja a démonokat.*
-Nos nem tudom mennyire igazak a híresztelések. Azt tudom hogy nem vagy oda azokért akik hozzád hasonlóak. De igaz, hogy azt is utálod, hogy közöd van démoni erőhöz?-*Érdeklődik óvatosan, bár mivel izgatott a téma iránt, nem nagyon húzza az időt.*
Rafael
Démon
Démon

Témanyitás  Rafael on Kedd Jan. 11, 2011 8:51 am

-És mi van ha azt mondom, hogy van rá mód, hogy boszorkává válj, és megtartsd az erődet?-*Teszi meg az ajánlatát, persze az ár még odébb van, és látja is a férfin, hogy nem lehet csak úgy becsapni.*
-Mondjuk úgy, hogy nem csak te vagy érdekelt a démoni erő megváltoztatásában.-*Jelenti ki magabiztosan, ami elég könnyű is. Hisz lényegében ez az ő terve is. Más kérdés ki mit kezd vele.*
-Mi van ha azt mondom, van egy démon, aki már megtette előtted ezt. És most a boszorkák között él ő is mint jó boszorka.-*Kezdi lengetni a mézesmadzagot. De nem nézi hülyének az illetőt. Láthatóan komolyan veszi a férfit, csak fel akarja kelteni Daniel kíváncsiságát.*
Rafael
Démon
Démon

Témanyitás  Rafael on Kedd Jan. 11, 2011 9:19 am

-Mondtam egy szóval is, hogy le kell állnod? Nyugodtan irtsad csak a démonokat, amíg engem nem veszel célba nem tud izgatni. Én csak azt mondtam, hogy ugyanúgy nem vagyok kibékülve a démon léttel, mint te. Tudok egy boszorkát, aki korábban démon volt, de megoldotta az ügyet. De én csak alig pár évtizede nyomtam el magamban végleg a démoni énemet. Te pedig amennyire tudom, sose voltál igazi démoni stílusú. Így talán neked elárulja a titkot amire olyan hőn vágyunk, legalábbis én. Szeretnék boszorka lenni.-*Szavai nem hangzanak üres fecsegésnek. Persze semmi sem támasztja alá, hogy igazat mondana. De ugyanakkor Daniel tisztában lehet azzal, hogy egy démont a fajtája miatt is megvetnek, és mondhat az akármilyen igazságot, ha csak a démon lét miatt nem hiszik el.*
Rafael
Démon
Démon

Témanyitás  Rafael on Kedd Jan. 11, 2011 9:38 am

-Ahogy gondolod Daniel!-*Úgy tűnik ez sajna nem jött be. Pedig egész jó ötletnek tűnt egy jóvá vált démont ráküldeni Lilithre. Talán még az úgy szerzett boszorka szíve meg is esett volna a gyereken. Sebaj, kifogja szedni a nőből a titkot. Ha mást nem odamegy és újra megtámadja, mindenesetre Daniel kicsit sem tűnik számára veszélyesnek. Így részéről ennyi is lett volna, a porszemeket mindig az egyszerű démonok intézik el. Ha meg galibát okozna úgyis ott a csodafegyver Cosette. Nem sokkal a férfi után kisétál ő is és lelép az alvilági kis berkeibe.*
Rafael
Démon
Démon

Témanyitás  Angel on Szomb. Jan. 15, 2011 8:25 pm

* Angel kicsit elpirul újdonsült mestere dorgáló szavaira, de most valahogy nem tudják érdekelni. Függetlenül attól, hogy mekkora erővel áldotta vagy inkább verte meg őt a sors nem több mint egy fiatal lány, akiben bizony nem teng túl a felelősség tudat. Igazából még maga sem tudja, hogy mire is szeretné használni az erejét, bár embernek ártani biztosan nem fog. Hiszen ha ezt megteszi, akkor a démoni fele és hangok győznek, ő pedig ezt egyáltalán nem szeretné hagyni. *
- Igen megértettem! Pont az a célom hogy ne ártsak másoknak! Láttad, hogy mire vagyok képes és ez még csak az erőimnek egy része, jóval több mindenre képes vagyok annál. Sőt még én sem ismerem a bennem rejlő lehetőségeket teljesen. Ki tudja, hogy egyszer… hoppá bocsánat azt hiszem ez az én telefonom lesz. -
* Mondja miközben valódi telefon csörgés hallatszik Angyalka táskájának a mélyéről. Miután felvette az illemnek megfelelően el is siet, az egyik sarokba ahol pár percet beszél, valakivel majd miután visszajön, már el is kezd összepakolni. *
- A nagynéném szólt, hogy mennem kell haza. Családi vészhelyzet van, szóval bocsánat, de most rohannom kell. Akkor majd legközelebb találkozunk. Nagyon szépen köszönök még egyszer mindent. Szia! -
* Hallatszik a csilingelő dallamos hang majd miután egy puszit nyomott Tommy arcára el is viharzik hazafelé. *

/Köszi./
Angel
Boszorka
Boszorka

Témanyitás  Milo on Szer. Márc. 30, 2011 5:28 am

(Első Randi – Olasz étterem.)

* Milo általában ritkán tudja, hogy mit is szeretne pontosan, de ha egyszer ráeszmélt, akkor már akármi is lesz, megszerzi magának. Huszonkét évesen kocsi, ház egész jó kis állás, na meg hatalmas karrier lehetőségek állnak előtte és ezt szinte csak magának köszönheti. Ezek mellé pedig méltó barátnő is dukál és bár a Vanesszás dologba csúfosan belebukott most emelt fővel veti bele magát egy másik biztosabbnak vélt vállalkozásba. Ő ugyan is Adeline jóslata ellenére egyáltalán nem felejtett el az aznap este történteket, a hét többi napján szinte mindig eszébe jutotta félénk, aranyos süket lányka. Mint a korházi rendszer gazda könnyedén meg tudta szerezni a szükséges adatokat, így először egy szép email-t írt neki majd egy a szekrényre ragasztott vörös rózsával próbálta javítani az esélyeit. Most pedig itt van a nagy nap egy kis olasz pizzéria egyik boxában ül szépen felöltözve és várja az imádott hölgyet. Unalmában megigazítja a magára aggatott szokatlanul elegáns ruha öltözéket, amely egy fekte farmerből, egy halovány kék rövid ujjú ingből valamit az ehhez illő fekete cipőből és kabátból áll. Nyakkendőt nem vett fel, mert azt nagyon nem szereti és nem is akarta túlzásba vinni a dolgot. *

Milo
Boszorka
Boszorka

Titulus : Képesség rabló
Kor : 29

Hozzászólások száma : 148

Témanyitás  Adaline on Szer. Márc. 30, 2011 7:41 am

A minap,- most, hogy kaptam egy nap szabadságot-, végre odajuthattam a laptopomhoz és megnézhettem az e-mailjaimat. A legtöbbjük csak felesleges körlevél, hirdetés volt. Anyától most nem kaptam levelet, én vagyok a soron, hogy felkeressem, viszont egy ismeretlen e-mail címről valaki egy igen csak kedves sorokból álló levéllel ajándékozott meg, amiben egy randevú ajánlata áll. A név a végére biggyesztve, pedig csak is egyetlen embert juttat az eszembe. Az a férfi. A kórház pakolójából. Haragudnom kellene rá, utálnom kellene és ellenségként tekinteni rá,- habár valahogy így is sikerült elválnunk, az én részemről legalábbis-, de még sem tudok úgy tekinteni rá, mintha eddigi életemben ő lett volna a legborzasztóbb ember, akivel csak találkoztam. Azt azonban tisztáznunk kell nyugodt körülmények között, hogy mi is történt akkor, mert, ha őszinte akarok lenni, hiába kezdett akkor, ott, magyarázkodásokba, olyan szintű sokk hatása alatt voltam, hogy, ha nagyon koncentráltam volna a szavaira, akkor sem tudtam volna felfogni mindent, ami fontos információ lehetett a mondandójából. Viszont, azért természetesen van bennem egy cseppnyi kis „félsz” is. Ha ez valami… valami csapda, akkor felkészültnek kell lennem, és, ha kell, akkor… az erőmet is bevetem, persze csak, ha lesz annyi vér a pucámban, hogy ezt megtegyem, hiszen már régóta nem használtam. A szokásos ruhadarabjaimat kaptam magamra. Egy egyszerű, pántos tunikát, rá egy fekete blézert, és persze az elmaradhatatlan magas sarkút, na, meg a szokásos, farmer, csőnadrágomat. A cipőben szerencsére az évek során már tökéletesítettem a járásomat, olyannyira, hogy, akár még egy kifutó modellhez is hasonlítson. Mióta megvan, a hallókészülékem a hajamat nem merem felfogni, így általában ugyanúgy hordom, nem variálom, mint a többi nő. Leengedve omlanak, göndör fürtjeim a vállamra. Most azonban hatalmas lépésre szántam el magam. A hallókészülék nem látható a fülemre rögzítve, így kénytelen leszek a szájról olvasás teknikáját és a jelbeszédet használatba venni.
Kiszállok az autóból és a parkolón keresztül megindulok az étterem bejárata felé. Annyira más… olyan szokatlan, hogy semmit nem hallok a környezetemből. A szavak értelmetlenül mosódnak össze, amikor néhány szót próbálok szájról olvasni. Nagy levegőt veszek és belököm az ajtót. Hű… azért azt nem gondoltam volna, hogy ennyire… nos… flancos étterembe fog hívni. Szorongva közelítem meg a box-ot, ahol ő már nyilván engem vár. Lépéseim közben, feszülten kapdosom a szemem emberről emberre.
-Jó estét! – Állok meg az asztal előtt. Torkomon egy nagyra nőtt gombóc szalad le, és, alig bírom megfékezni a kezeimet, annak érdekében, hogy ne mutogassak jelbeszéddel. Torokköszörülések közepette leülök vele szembe.

Ruha: http://kephost.hu/image-E71C_4D9370C7.jpg
Adaline
Boszorka
Boszorka

Titulus : Varázsklón.
Kor : 28

Hozzászólások száma : 172

Témanyitás  Milo on Csüt. Márc. 31, 2011 7:11 am

* A lány késik, kissé azonban ez egyáltalán nem töri le hősünk reményeit. Bízik benne, hogy minden eddigi furcsaság ellenére Adeline végre komolyan veszi a közeledését és ad neki egy esélyt a bizonyításra. Azonban úgy látszik, hogy a női szívek koránt sem olyan egyszerűen működnek, mint ahogy azt ő elképzelte és hiába minden igyekezete még sem nézi semmibe őt a másik. Az étterem nem tartozik a város legelőkelőbb helyei közé, nem is várják el kiöltözést, ilyen szempontból nincs is baj a lány külsejével. Azonban ha már randevúra megy az ember azért általában a legjobb formáját próbálja hozni, hogy elnyerje a másik tetszését, erre teljesen átlagos utcai ruhába jelent meg mint aki csak kényszerből van itt és teljesen közömbös számára a másik véleménye. Milo arca picit elkomorul és a klónozó boszorka, is mint ha megérezte volna a helyzet súlyát kissé zavarba jön. Látszik, hogy nincs rajta haló készüléke, ami még tovább bonyolítja ezt az amúgy is hihetetlenül kusza és érthetetlen történetet. Igaz hősünket legkisebb mértékben sem zavarja a másik fogyatékossága, de Adeline-t igen, így alig ha tudják megbeszélni majd a dolgokat normálisan. Pedig nagyon alaposan felkészült már csak email megírására is majd nem egy óra volt. A többi adat megszerzéséről ne is beszéljünk… *
- Szia! Mutogass nyugodtan, engem nem zavar. Az étlappal vigyázz, mert az eleje olaszul van, de hátul van angol fordítás is. Lehet, hogy a pincér sem lesz perfekt angol szóval jobb lesz, ha én rendelek. Igaz spanyol és az olasz között nincs nagy különbség én is megértem mind a kettőt. -
* Mondja csalódott jellegtelen hangon, amelyet a nő úgy sem érez, hiszen most csak szájról tud olvasni. Az se biztos, hogy könnyen megy neki hiszen Milo nagyon pergősen beszél, akár csak ahogy a spanyoloknál szokás, le sem tagadhatná a latin vért magában. *

Milo
Boszorka
Boszorka

Témanyitás  Adaline on Vas. Ápr. 03, 2011 6:20 am

Olyan óvatossággal és megfontoltsággal ülök le, a férfival szemben lévő székre, mintha annak az aljára egy időzített bomba lenne rögzítve, és a mozgásomon múlna, hogy mikor és, hogy fog felrobbanni a szék velem együtt.
A helyet foglalásomat követően a szék, természetesen nem robban fel alattam, és nem is katapultál ki a zárt tetőn keresztül az étteremből természetesen. Az, hogy az asztal itt van kettőnk között és a székkel be tudom húzni alá magam, csak előnyt ad számomra. Lábaimat azonban úgy mozgatom, mintha holmi kényszeres reakció lenne ez a részemről, esetleg kellemetlen görcs húzná azt.
A további kínos érzetem még jelenpillanatban is jelen van körülöttem a levegőben, hiszen, mégis csak szokatlan és nem mindennapi dolog az, hogy nem hallok magam körül semmit, pedig az is előfordulhat, hogy éppen most, ebben a minutumban beszél ki valaki a hátam mögött. Elszoktam én már attól, hogy teljesen süket ember módjára járjak-keljek a nagyvilágban. Ez a kis segéd is, amit a hallókészülékkel nyerhetek, már a modern technika vívmányainak köszönhető. Ha ez nem lenne gyakorlatilag egy elveszett kis, gyámoltalan senki lennék, aki egyedül, bármilyen nemű segítség nélkül nem tud megtenni semmit.
Aztán felfokozott szorongásom kezd alábbhagyni, amint kedves, megértő hangon közli velem a tényt, miszerint teljesen nyugodtan használhatok kézjeleket, ha így jobban esik. És valóban! Ezzel a kijelentésével nem is tudja, hogy milyen nagyfokú hála lett úrrá rajtam hirtelenjében, na, meg, hogy tulajdonképpen mankót adott a kezeimbe a kézjelek mutogatásával.
-Én… is… nem… akarom mondani. Félig spanyol, félig francia vagyok. – Akadozva nyögöm ki a mondatot, közben, pedig vadul, megszokottan mutogattam is azt, igaz még így is vannak kisebb-nagyobb nehézségeim a hallókészülékem nélkül, hiszen azért mégis csak kellemetlen, ha nem hallod, hogy mit is motyogsz a másik félnek. Ezért is lett szaggatott a közlendőm. Így átgondoltam, hogy melyek is lehetnének a helyes szavak. Aztán furcsamód rémület, vagyis inkább döbbenet ül ki az arcomra, amit, ha jól figyel ő is könnyen kiszúrhat. Hogy mindez mire föl? Lehangolódott, és búval bélelt arcvonásai miatt.
-Van valami… probl…probléma? – Oh istenem! Ez rettentő kínos. Lőjön fejbe valaki, itt és most! Zavaromat leplezve, kinyitom az étlapot, felemelem magam elé, úgy, hogy az takarja az arcomat. Lapozgatni kezdem az étlapot, ám korántsem ott, ahol azt nekem kellene. Igazából nem is érdekel, csak úgy kinyitottam valahol.
Adaline
Boszorka
Boszorka

Témanyitás  Milo on Hétf. Ápr. 04, 2011 4:49 am

* Hősünk kezdi egyre kevésbé érteni a lány zavarát hiszen, nem ő mondta neki, hogy haló készülék nélkül jöjjön randevúra, utcai ruhában. Már e két gesztust is a tiszteletlenség jelének vélte, de most már végképpen nem érzi randevúnak az egész dolgot, éppen úgy kezd kiábrándulni a nőből, ahogyan az Vanesszával is történt. Hiába készült és próbált meg mindent hogy a másiknak örömet szerezzen ez a dolog, ahogyan az lenni szokott egyoldalú maradt. Ezt érzékeli Adeline is, hiszen már számára is kezd kissé kínszenvedésé válni a vacsora, amely egyáltalán nem meglepő ilyen körülmények között. Látszik, hogy a nő nem is figyel rá rendesen, és az étlappal se túlzottan törődik. Milo tisztában van azzal, hogy a lány spanyol országból származik, hiszen látta az életének egyes részeit a látomásában, ezért is tett említést a két nyelv kapcsolatára. Annyira nem lehet zavarodott, hogy a legutóbbi vitájukat elfelejtse. Különösen, hogy ha nemet mond, akkor még ennyire sem lennének most kínos helyzetbe és sokkal tisztábban ellehetett volna intézni ezt az egészet. Most azonban valamelyikük mindenképpen szégyenbe fog maradni. *
- Igen kérem. Ez így nem lesz jó, mert én komoly szándékokkal érkeztem ide és maga egyáltalán nem hajlandó rám figyelni. Nem érdekel a fogyatékossága már mondtam, de így nem fogunk se merre se haladni. –
* Mondja nyugodt mély hangján kissé csalódva, reménykedett benne hogy sokkal simábban mennek majd kettejük között a dolgok azonban nem várt akadályokba ütközött. Ezek igaz egyáltalán nem nagyok, de most nincs abba az élethelyzetbe, hogy több energiát fektessen az átugrásukba. Akarja a nőt, de annak a zavarodottsága és a csalódottság hírtelen kedvét szegték mindentől. Emiatt persze dühös lesz, ami roppantul igazságtalan szavakat enged meg magának. Nincsen meg bennük az a nyugodt fölény, amely rá annyira jellemző, de hát a másik sem volt vele az elsőnek. Ő pedig most úgy érzi, csak szórakoznak vele. Éppen, úgy ahogyan Vanessza is tette. Milo-t rengeteget bántották már életében főleg lelkileg így nem is csoda, hogy apró jelekre hihetetlen mértékű elutasítással válaszol. *
- Ha nincs kedve ehhez az egész vacsorához, akkor nyugodtan elmehet! Nem erőltettek semmit, ha csak szórakozni akar velem, akkor hagyjon békén. Azért hogy itt felesleges udvariaskodási köröket rójunk nem kellett volna idejönni. Ennyit megtehettünk volna kórházba vagy parkolóba is. -
* Mondja csak éppen egy árnyalatnyit dühvel a hangjában, a beszédén azonban ösztönösen lassít, hogy a másik könnyebben megértse, amit mondani akar. A helyzet ellenére továbbra is figyelmes és alkalmazkodó marad. A jelenetre azonban az egyik pincér is figyelmes lesz akinek az arcán amúgy is látszik hogy szeretné felvenni a rendelést. *

Milo
Boszorka
Boszorka

Témanyitás  Adaline on Kedd Ápr. 05, 2011 8:27 am

Elég kényelmetlenül érzem magam, ezt még csak meg sem kell említenem a férfinak,- amúgy is illetlenség lenne részemről, és erről nem is ő tehet-, amiért a hallókészülék, mint „hű társ” nincs velem ezen az estén. Pedig most aztán tényleg szükségét vehetném, mivel, ha csak egy cseppet is összeszedném magam, és felül is kerekednék ezen az igen csak betoji énemen, akkor szerintem a beszélgetésünk elérhetne olyan fontos részletekhez is, amiket nem elég csak szájról olvasni, de hallani sem ártana. Már nem sok múlik azon, hogy felpattanjak ültömből és egyenesen haza furikázzam magam a hallókészülékemért, igaz, mire visszaérnék, nem sok esélye lenne annak, hogy Milo még mindig itt várna türelmesen. Maradok, ehhez kétség sem fér.
Az étlap eszeveszett és értelmetlen bújása közepette, megérzem, amint az asztal egy cseppet mocorogni kezd, amiből csak is arra tudok következtetni, hogy a férfi volt az, aki ezt a műveletet az imént végrehajtotta. Megköszörülöm a torkom, és az étlapot lehelyezem magam elé, közben, pedig pontosan figyelem szája mozgását, hogy olvassak róla, a szavaiból. Talán tényleg nem azok közé a szélhámos, gengszter csávók köz tartozik? Bárcsak könnyebben tudnék hinni az emberekben, és a bizalomadás mások kezébe is egyszerűbben menne!
Nagy sóhajok közepette szedem össze a gondolataimat. Mit is kellene ezek után mondanom?
-Nos… ha már ennyi mindent… kiolvasott”belőlem”. – Az utolsó két szót, közelebb hajolva az asztalhoz, halkan ejtem ki a számon.
-Akkor azt is tudhatja, hogy nem vagyok egy könnyen megnyíló fajta. Igazán… hogy is szokták errefelé mondani? Nehéz? Nem… komplikált eset vagyok. – Azért ezzel a nyelvvel még itt-ott meggyűlik a bajom. Lehet, hogy perfektül beszélem, attól még az erős Spanyol, na, meg persze Francia akcentus, vegyítve kihallatszik a hangomból.
-Maga az első olyan ember már… évek óta… aki… szóval, olyan, mint én. – Ezt megint csak közelebb hajolva hozzá, csendesen közlöm vele. Olyan, mint én? Egyértelműen a boszorkányságra célzok.
-Azt kell, hogy mondjam, hogy új ez még nekem, ezért időt kell kérnem, hogy… nos… mit is szoktak mondani ilyenkor? Igen, megvan! Idő kell nekem ahhoz, hogy ehhez hozzászokjak, de… ha… a… nos… szeretném megismerni magát. – Határozom el magam.
-Kezdjünk újra mindent… Adaline Cortez, de csak Ada. – Ezennel félénk mozdulatokkal átnyújtom az asztal felett az egyik kezemet, hogy kezet foghassak vele.
-És szerintem tegeződhetnénk…
Adaline
Boszorka
Boszorka

Témanyitás  Milo on Szer. Ápr. 06, 2011 7:34 am

* Milo sokat tanult pszichológiát, de a nő reakciói teljesen ledöbbentik. A nyílt és ellenséges elutasításra, semmi konkrét reakciót nem ad, ugyan akkor hírtelen megpróbál közeledni hozzá, amire semmilyen komoly indoka nincs. Fokozatosan kezd el egyre jobban összezavarodni, hiszen minden eddig tanult tudománya csődöt mond, és egyszerűen nem tudja megérteni ezt az egész helyzetet. Ráadásnak közbe egyre éhesebb is lesz, hiszen még mindig nem rendeltek és a dolgok Adeline minden igyekezete ellenére továbbra sem haladnak előre. Egyszerűen már az elején elrontották ezt az egészet és ő úgy érzi, hogy már késő újra kezdeni. Mind a ketten hibáztak már egyszer, mi garancia arra, hogy harmadjára nem rontanak el megint mindent? Már belefáradt ebbe a magyarázkodásba és nem akar, mást csak haza menni egyedül a biztonságos magányba ahol nem kell senkivel se foglalkoznia. *
< - Nos, rendben Milo Battaglia indián nevem Seewolf. Amúgy nem tudtam meg olyan sokat, mint ahogyan képzeled, az egyéniségedről semmi nem derül ki. Csupán életed egyes fontos eseményeit és lehetséges jövő egy darabját láttam. Most pedig kérlek, szedd össze magad, beszélj értelmesen és rendelj valamit, mert én már éhes vagyok, na meg a pincérek is elégé türelmetlenek. - >
* Megy bele még is a játékba és vált át spanyol nyelvre, amelyet szinte hibátlanul beszél. Továbbra sem tudja azonban közel engedni magához, a lányt a másik teljesen eljátszotta a bizalmát és zavarodottsága még jobban védekezésre készteti, mint eddig. A szavaiban most is van egy kis támadás, de ezt, alig ha hallja meg a másik. *
~ Ő is csak egy hatalmas tévedés éppen úgy, ahogyan Vanessza is volt. Nem értem, hogy miért láttam, hogy ettől a nőtől nekem gyerekem lesz. Ez egyszerűen nevetség még csak értelmesen beszélni sem tud. Miért nem viselkedik természetesen vagy legalább logikusan? Oké hogy süket, de nem hagyhatja figyelmen kívül az egyértelmű kijelentéseimet… Ha meg akarna ismerni nem így viselkedik, és nem ilyen készületlenül jön el. Meg, ha időt kér, akkor azt nem itt és nem most kellene megtennie, ha nem írhatott, volna vissza egy email-t. Tényleg ennyire nem ért az emberi kapcsolatokhoz? Hiszen ezen a téren biztosan tapasztaltabb nálam, de akkor meg hogy csinál ilyen marhaságokat sorozatba? ~
* Gondolkodik miközben egyre jobban dühös lesz és már szépen lassan az étvágya is kezd elmenni. Külső jele ennek, persze nincs de viselkedése továbbra is távolságtartó kissé, és érződik, hogy nem teljesen akarja ezt az egészet. *

Milo
Boszorka
Boszorka

Témanyitás  Adaline on Szomb. Ápr. 09, 2011 9:32 pm

Úgy érzem, hogy én mindent megtettem annak érdekében, hogy a dolgok kettőnk között, és egymás komolyabb megismerése érdekében, valamivel jobb, és nyugodtabb hangulatot teremtsek, hiszen a feszültség az szinte kézzel tapintható közöttünk. Annyit beszéltem magamról Milonak, mint, amennyit még senkinek nem tártam fel, és, ha hajlandó lesz együttműködni velem, és elég türelme lesz hozzám, ameddig egy-két szót megkeresek, hogy ne spanyolul mondjam azokat, na, meg, ha a süketségemet is sikerül elfogadnia, akkor eléri azt is, hogy még jobban megnyíljak. Nem tehetek, ugyanis arról, hogy ilyen személyiség vagyok. Ha valamit ki akar szedni belőlem, akkor azt hiszem, nem mondok azzal nagy hazugságot, hogy meg fog vele dolgozni keményen…
Spanyol nyelvre váltása olyan gyorsan történik, hogy mondandója elejéről le is maradok, főleg, hogy még olvasnom is kell a szavakat az ajkáról, de visszakérdezni már nem fogok, hogy kezdje, előröl. Szemmel láthatólag, így is elég ideges, már csak miattam is. Nincs szükségem arra, hogy rám borítsa az asztalt.
-Szedjem össze magam? – Kérdezek vissza anyanyelvemen. A pincérek és a vendégek már nyilvánvalóan értetlenkedő szemekkel követhetik nyomon a kis „spanyol közjátékunkat”, ahogy egyik pillanatról a másikra váltottunk át erre a pörgős nyelvre. Visszakérdezésemre mindenki azt hiheti, hogy dühvel teli volt, pedig egyáltalán nem. Kedves hangnemben ejtettem ki mindezt a számon. Nem vagyok hajlandó egy ilyen miatt felhúzni magam, na, meg nem is tudom. A kórházban is alapkövetelmény az, hogy minden esetben nyugodtak maradjunk, és azok után, amit a munkahelyemen is kapok, ez már meg se kottyan az idegeimnek. Nem fogok nekiállni itt veszekedni vele, nem azért jöttem.
-Beszéljek értelmesen? Hallókészülék nélkül és úgy, hogy csak most tanulgatom az itteni nyelvet… hát… lényegében, biztos menni fog. Amúgy meg… legutoljára, normálisnak mondható randim 2 évvel eszelőt volt az akkori barátommal. Ne várd, kérlek, hogy rögvest feloldódjak. Amúgy meg… arra kíváncsi lennék, hogy mit is láttál a jövőben. – Elvégre, ha az én jövőmbe nyert betekintést, akkor némi jogom van ahhoz, hogy tudjam mit is látott. Újabb spanyol mondta, újabb kedvesen csengő hangszín. Felemelem az étlapot, és nézegetni kezdem a választékot. Most már tényleg nem csak a fejem takarására alkalmazom az étlapot.
Adaline
Boszorka
Boszorka

Témanyitás  Milo on Vas. Ápr. 10, 2011 3:42 am

* Milo is mindent megtett annak érdekében, hogy a dolgok a lehet, legjobban alakuljanak. Sőt a másikkal ellentétben még komolyan készült is erre az estére, ez pedig a lányról nem mondható el. A helyzet kettejük közül már éppen pattanásig feszülnek, amikor a lány már amúgy is meggyengült gátjai végleg megnyílnak előtte. Az eddig rettegő lány végre visszaszól neki, amely őt megnyugtatja Milo-t olaszos vérét pedig lehűti kissé. Most már ki tudják mondani, hogy mi az, ami zavarja őket és így sokkal közvetlenebbül tudnak egymással beszélgetni a továbbiakban. *
<- Ne haragudj, de te nem hoztad magaddal a haló készüléket, igazán nem várhatod, hogy, csak azért mert süket vagy másként gondoljak rád. Számomra ez semmit se jelent és ne mond, hogy én nem próbáltam meg mindent hogy könnyebbé tegyem neked a dolgot. Még az anyanyelvedre is átváltottam bár a spanyolom sokat romlott már a gimnázium óta. Tényleg igyekszem és szeretném ugyan ezt látni rajtad. Nekem ez az este nagyon fontos, mert nagyon ritkán találkozom ilyen széplánnyal és legutóbb is csúnyán megjártam. Te teljesen másnak tűnsz, mint amilyen az átlag és gondoltam, hogy te nem külsőmet fogod, nézni vagy nem hagyod ki velem a randit egy buli miatt. - >
* Mondja őszintén, hiszen a továbbiakban nem érzi lényegesnek, hogy magában tartsa a dolgokat, hagyja, had jöjjön ki, aminek ki kell jönnie. A másik megnyílására ösztönösen meg nyílik ő is és úgy beszélget a másikkal, mint ha csak ezer éve ismernék egymást. *
<- Te vagy a jövendőbeli feleségem, és a gyermekemnek az anyja. - >
* Válaszol a lány kérdésére jövőt illetően, olyan tárgyilagos nyugalommal, mint ha csak az időjárásról csevegnének. Igaz neki az elmúlt néhány napban természetessé vált ez a képesség is, nem csoda hogy ilyen könnyedén beszél a jövendőről. *
<<- Amúgy én egy adag gombás lasagne-t kérek, előételnek pedig rákot csípős szószba. Desszertnek pedig vanília fagylaltot, italnak pedig ásványvizet és egy üveg pezsgőt behűtve természetesen. ->>
* Adja le a rendelést a pincérnek a rendelést olaszul, majd ha a lány is kitalálta, hogy mit kér, akkor neki is tolmácsolja. Ha nagyon megijedt a másik, akkor finoman meg fogja a kezét és óvatosan simogatni kezd, hogy picit megnyugtassa. *

Milo
Boszorka
Boszorka

Témanyitás  Adaline on Hétf. Ápr. 11, 2011 5:14 am

Sokkal jobban érzem magam, most, hogy végre mind a ketten megoszthattuk a másikkal azt, hogy miért is vagyunk/voltunk ennyire feszengő hangulatban, és, hogy miért is néztünk ki úgy, hogy bármelyik pillanatban egymás torkának ugorhatunk, amit persze én, higgadt lelkiállapotomnak köszönhetően akkor sem tettem volna meg, ha már minden, lehetséges kötél szakadt volna, de most, hogy ezt a kényes folyamatot visszafordítottuk, én is „megpihentebb” lélekkel dőlhetek hátra, és hallgathatom, a magyarázatot a jövőről, amit látott. Elég ijesztő a tény, de, amit a boszorkányok a jövőben látnak, 100%-ból 99.9%-ban beteljesülnek. Olyan ez, mintha csak egy, már előre megtervezetett, és felvett filmet előretekernénk. Ha akarnánk, sem tudnánk, már megváltoztatni annak a történetét, és képsorait sem. Ijesztő! Fut végig a hideg a gerincemen. Hátradőlve a székben, egymáson keresztbe tett lábakkal, visszafojtott lélegzettel követem Milo szájának a mozgását, ahogy elmeséli, hogy mit is látott a jövőre nézve. A mondatának befejeztével, döbbenet veszi át a hatalmat felettem, és még levegőt venni sincs erőm. Mintha csak mellbe vágtak volna, aminek a hatására, az utolsó kis, életmentő levegő is belém szorult. Igen, ehhez hasonlítom jelen pillanatban a döbbenet, és félelem keveredésének az apróbb tünetét. Nyitva maradt számat, csak egy észhez térítő, fejrázás után zárom össze, és csak ezek után a szükséges mozdulatok után pislogok párat, hogy a kép kitisztuljon előttem, és végre elűzhessem szemem elől, a lejátszódó képeket, amiket a jövőről mondott az előbb.
-Őőőőh… azt hiszem, hogy az nekem is… j…jó lesz. – Mereven figyelem légies könnyedségét, ahogy rendeli is az ételt. Mit is rendelt? Mindegy, megeszem, ha tetszik, ha nem. Bár kétlem, hogy ezek után, akárcsak egy falat is le fog csúszni a torkomon.
-Nos, hát… ez… érdekes. – Zavaromban, valami idétlen vigyorgásba kezdek, ez viszont rögvest lelohad arcomról, amint hosszú ujjai simítgatni kezdik a kézfejemet. Elvégre… miért is ne engedhetném meg neki, ha a későbbiekben, elkerülhetetlenül a felesége leszek?
-Kérdeznék valamit. Hogy lehet ennyi képességed? Hiszen… klónoztad is magad, és a jövőbe is láttál egyszerre… ezt… nem értem. – Hajolok át a hozzá az asztal fölött, suttogva, hogy a halandóknak semmi ne tűnjön föl.
Adaline
Boszorka
Boszorka

Témanyitás  Milo on Hétf. Ápr. 11, 2011 11:43 am

* A gátaknak már csak halovány hírmondói maradtak meg, amelyekre már nincs is szükség, hiszen kiengedték már az általuk felfogott érzelmek tömegét. Nyugodtan beszélgetnek, már nem titkolóznak a másik előtt csak éppen a jövendő ismeretének súlyos terhe, ami miatt nem lehet felhőtlen még ez az este. Hősünk ezt haladásnak könyveli el és teljes mértékben megérti a másik zavarát, hiszen sem volt könnyű elfogadni a tényt, hogy ettől a kezdetben nagyon is ellenszenves nőtől gyereke lehet. Továbbra sem engedi el annak kezét, sőt óvatosan meg is fogja olyan gyengéd bizalmaskodó fogással, ahogyan párját szokta az ember és természetesen tovább simogatja nyugtatóan. *
- Ami a gyereket illeti először engem is megdöbbentett tudod először nagyon nem voltál nekem szimpatikus. Azonban amit a látomásomban láttam rólad az arra sarkalt, hogy jobban megismerjelek és bár nem mentek eddig zökkenésektől mentesek a dolgaink, de úgy érzem, hogy szívesen folytatnám veled az életemet. -
* Hallatszanak a szavai, amelyek ismét zavarba ejtően őszinték. Az arca komoly marad, tényleg látszik, hogy komolyan gondolta a simogatásból pedig érezhető, hogy érez is valamit a másik iránt. *
- Amúgy már mondtam neked a kórházba, hogy képes vagyok kölcsön venni mások képességeit. Nem is mindig úgy működik, ahogyan szeretném, néha elég félelmetes nekem is. Most azt hiszem, nem működik, de ha nem figyelnék oda egy óvatlan pillanatban, könnyedén megfoszthatlak egy-két klónodtól. Persze ha akarsz még ezután is randizni velem, akkor nagyon oda fogok figyelni rád. Mellettem inkább én jelenthetek rád veszélyt semmint egy démon. –
* Mesél tovább magáról és csak remélni tudja, hogy a lány nem rémül meg jobban. Persze fog ő még kellemesebb témákról is beszélni, de először essenek túl a fekete levesen.*

Milo
Boszorka
Boszorka

Témanyitás  Adaline on Kedd Ápr. 12, 2011 7:54 am

A beszédet természetesen csak azután folytatom, miután a pincér, felvette mind a kettőnk rendelését, és elhagyta az asztalunkat, mivel,- hiába kommunikálunk Spanyolul, ha az Olaszt érti, lehet, hogy ebből is elcsíp egy-két szót-, és nem akarok semmiképp sem pánikot, és a zavarkeltést sem abból, ha esetleg pont azt a mondatot, vagy szót tudja lefordítani sajt nyelvére, ami természetfeletti dolgok létezésére adhat neki választ. Amilyen komolyan, és bizalmasan kezeljük ezt a témát Miloval, szerintem, ha elég hiszékeny, képes lenne rögtön levágni, hogy miről is folyik az eszmecsere, sőt… akár pánikba is eshet a hallottaktól, amire se Milonak, se, pedig nekem nincs szükségem. Egyáltalán, a 4 faj közül egyiknek sem! Szememmel, követem minden lépését, egészen, addig, ameddig el nem tűnik a konyhába vezető ajtó mögött. Csak most érzem úgy, hogy újra folytathatjuk.
-A gyerek… a gyerek engem inkább… nos… megijeszt, mint sem megdöbbent. Mert, ha tényleg igaz, amit láttál, akkor abból arra merek következtetni, hogy az esetleges, jövőbeli, közös gyerekünk is olyan lenne, mint mi. Nem akarom, hogy azokon menjen keresztül, amiken én is gyerekkoromban. Tudod… hogyan kezeljük az erőnket, egyáltalán mi az? És nem akarok a gyerekemnek olyan életet, amiben azon kell stresszelnie, hogy mégis mikor fog véletlenül megölni valakit… - Nahát, milyen előrehamarkodottak ezek a gondolatok is. Úgy beszélek, mint, akinek a gyereke már úton van, és sürgősen dönteni kell a sorsáról, a jövőjéről, pedig, ami még biztos, hogy messzi „galaxisban jár” az a gyerek téma. És, ameddig csak tudom, halogatnám ezt…
-Ehhez most… nem tudok mit hozzáfűzni. – Mondom bizonytalan hanglejtésben, a bizalmas kézfogást, viszont furcsamód nem utasítom vissza ezennel.
-Tudod mit? Egészen kezdelek… megkedvelni. – Persze, ez most még, így talán túúúlságosan is korai kijelentés a részemről, de, amint már mondtam… a jövőnk elől nem menekülhetünk, és valóban így érzek.
Adaline
Boszorka
Boszorka

Témanyitás  Milo on Szer. Ápr. 13, 2011 5:41 am

* A lány, mint ha feladta volna a küzdelmet és beletörődött volna, a sorsába hagyja, hogy hősünk a kezét simogassa, és apró gesztusokkal nyugtassa őt. Milo pedig igyekszik mindent meg is tenni annak érdekében, hogy ez az este a másik számára kellemes legyen. Nem elég hogy spanyolul beszél, ami a másik anyanyelve még arra is figyel, hogy a szája mindig jól látható legyen és a tekintetét is a másik szemébe fúrja így tudatosítva benne, hogy csak rá figyel. Adaline aggódó szavaira azonban egy meglehetősen furcsa kifejezés jelenik meg, a szemébe pedig a düh szikrái lobbannak fel. A simogatás, amely már szinte természetes része volt a vacsorának most abba marad, de nem engedi el a másik kezét, arra valahogy teljesen képtelennek érzi magát. Ő az ereje miatt kirekesztett még a boszorkányok közül is, de soha semmi pénzért nem mondana le róla. Ez az ő átka, amit neki kötelessége elviselni és felhasználni egy magasabb cél érdekében. Számára felfoghatatlan hogy baj lenne, ha ezt a gyerekei is öröklik, sőt kifejezetten büszke lenne rájuk, ha tovább vinnék a családi hagyományokat és folytatnák a munkásságát. *
- Nem értem miért lenne probléma, ha a gyerekünk is örökölné a tehetségeinket. Teljesen természetes dolog a családomban többeknek is van ereje, igaz a bátyámnál és az anyám kimaradt sorból vagy nem használják őket. Neked ráadásnak csak egyetlen aprócska képességgel kell, együtt élnéd én néha jóval több és veszélyesebb erő birtokában vagyok sajátomról nem is beszélve. Mindenesetre majd alaposan ki fogom tanítani, hogy ne okozzon majd nekik nehézséget használni és irányítani a mágiát. Ha szeretnél tanulni, akkor még neked se késő szívesen edzem veled. -
* Mondja nyugodt mély, de kissé szigorú hangján miközben újra bele kezd a simogatásba, de ez már nem nyugtató, ha nem kedveskedő, amelybe ott bujkálnak a valódi érzelmek szikrái. *
- Én is kezdelek megkedvelni, de nem, akarom, hogy kényszert érez velem szemben. Azt szeretném, ha magamért és nem az esetleg megszületendő gyermekeinkért kedvelnél. Mert nekem tényleg nagyon tetszel, és csodálatosnak tartalak. -
* Folytatja a megkezdett beszédet majd a szájához emeli a másik kezét és megcsókolja azt. Éppen végszóra, mert a pincérek megjelennek a pezsgővel és az előételnek szánt fűszeres rákkal. *

Milo
Boszorka
Boszorka

Témanyitás  Adaline on Pént. Ápr. 15, 2011 10:34 am

Nem is értem magam, hogy egyszeriben miért is kezdtem el csak úgy az esetleges, jövendőbeli gyerekünk életéről fantáziálgatni, és azon aggodalmaskodni, hogy neki mégis milyen erő fog megadatni, és, hogy mennyire fog nehezére esnie, használnia azt, és kordában is tartani, hiszen magamból kiindulva tudom, hogy a második dolog az, ami talán a lehető legfontosabb lehet, ha az ember boszorkánynak születik. A démonoknál azért már nincsenek ilyen „szabályok” hiszen azoknak a többsége, szabadon használja az erejét, nem érdekelve őket az, hogy, ha esetleg annak a szabadon engedésével más életeket is veszélyeztethetnek, esetleg kiolthatnak.
A gyengéd, mégis érzelmeket sugárzó, és védelmező kézfogását, egyenlőre nem tudom hogyan lereagálni. Új ez még nekem. Főleg azzal a tudattal az elmémben, hogy a jövendőbeli férjem keze az, ami most körbeöleli az enyémet, na, meg, azért azt se feledjük el, hogy utoljára, úgy isten igazából, rendes és élvezhető randin, két évvel ezelőtt voltam. Vannak dolgok, amiket nem lehet elfejteni, ilyen a biciklizés és úszás, de azért, hogy kijöjjünk egy randevú rutinjából. Hát, ahhoz egyetemi végzettség kell, vagy esetleg csak egy Ada gondolkodásmód.
-Na, majd együtt ügyködünk a gyerekkel valamit. Már, ami a segítségnyújtást illeti. De ez még messze van… nagyon. – Igazából, hogy milyen messze is, azt talán csak Milo tudná megmondani, értelemszerűen. Ezzel a „nagyon” jelzővel csak magamat akarom megnyugvásra kényszeríteni. Nem elég, hogy megtudtam, hogy itt ül előttem a „majd” férjem, de akkor ezzel együtt azt is megtudom, hogy gyereket fogok szülni neki. Szerintem elég érthető, ha még most is össze vagyok zavarodva.
-Csodálatosnak? Nem rég még szerintem a francba se kívántál. – Nem, nem azért mondom mindezt, hogy legyen mit a fejéhez vágnom, és újból vitát szítsunk, hanem, mert ez a színtiszta igazság. A kézcsókra, viszont egész jól reagálok. Először láthatja arcomon, az őszinte mosoly, finom kis vonásait, A pincér is megérkezik közben.
Adaline
Boszorka
Boszorka

Témanyitás  Milo on Szomb. Ápr. 16, 2011 11:24 am

* A lányban lassan kezd tudatosulni hogy milyen jelentőségteljes pillanata ez most az életének amely miatt végleg, feladja a zavart viselkedést. Most inkább ijedtnek tűnik, tartózkodik az egyértelmű gesztusoktól és minden egyes mozdulatából érződik a kényszer, és hogy nem biztos azt, hogy akarja ezt az egészet. Hősünk pedig továbbra is kellemetlenül érzi magát, hiszen még mindig nem kapott egyértelmű jelzéseket, és nem igazán tudja, hogy mit is kéne tennie vagy reagálnia. Ezt a helyzetet pedig fokozza, hogy az egyértelmű jelzések mellett a mondandójára adott reakciók is elmaradnak. Persze, érthető, ha valaki zavarodott a barna hajú szépség helyzetébe, de olyan egyszerűen nincs, hogy valaki konkrét érzelmi hatás nélkül akár percenként is más hogy viselkedjen. Ada hol határozott, hol félénk, néha pedig közeledő és a távolságtartó gesztusokat váltogatja. *
- Nos, igen… és néha még most is oda kívánlak. Ez azonban semmit sem csökkent a szépségeden, vagy a kedvességeden. Tényleg tetszel, és kedvellek azonban olyan más hogy viselkedsz mint ami a megszokott. Az zavar igazán hogy nem tudom, megérteni a viselkedésedet egyszer megnyílsz nekem máskor meg bezárulsz, és noha határozottan beszélsz, de közbe meg nem adsz határozott jeleket, aztán meg megijedsz. Ez persze érthető, de akkor is van, hogy határozottan próbálsz meg beszélni, holott éppen hogy határozatlannak kéne lenned. Mint ha fáziskésésben lennél az érzelmi ingerekkel szemben. A kezemet is elfogadtad, tehát közel engedtél máskor meg viszolyogsz tőle. Pedig ezt akkor is engedted, amikor tudtad, hogy a férjed lehetek a későbbiekben. Biztosan te is tanultál pszichológiát és tudod, hogy a viselkedésed teljesen irreális. Én pedig a realitások embere vagyok és egyszerűen ezt így nem tudom elfogadni. Láttam már furán viselkedő embereket, de a megmagyarázhatatlan cselekedeteknek is van valójában magyarázata. Általában az, hogy olyan belső reakciók játszódnak le bennük, amelyek hatással vannak a külső ingerekre, de ebben az esetben a külső ingerek száma túlzottan nagy hogy a viselkedésedet valami belső késztetés állandóan változtassa. -
* Tőr ki belőle szóáradat, amellyel minden bizonnyal tönkre is tette a randevút, de ez ebben a pillanatban most nem érdekli. Jól esik beszélgetés, és hogy mindent elmondhat, de a kezét azért visszahúzza, mert megint kezdi ezt az egész küzdelmet túlzottan erőltetetnek érezni. Világosan meg mondta mit szeretne, és ha a lány továbbra sem tesz semmi konkrét dolgot vagy nem ad magyarázatot, amely kielégíti akkor megszületendő gyerek ide vagy oda nem lesz második randi. Rákhoz hozzá sem nyúl teljesen megfeledkezett arról, hogy most enni jöttek és nincs is igazán étvágya csupán az ásványvízből kortyol egy keveset. *

Milo
Boszorka
Boszorka

Témanyitás  Adaline on Hétf. Ápr. 18, 2011 7:57 am

A pincérnő megjelenését követően, addig abba hagyom a bizalmas beszélgetést, ameddig a nő itt tesz-vesz. Szinte lassított felvételben telik el, ahogy ide-oda rakosgatja a sót, a kenyeret próbálja úgy elhelyezni, hogy az előétel is helyet kaphasson, és persze, mindeközben a lehűtött pezsgőnek is minden bizonnyal helyet keres.
-Had segítsek! – Ajánlom fel a segítségemet, mindezt olaszul elszavalva. Ennyit talán még én is konyítok ehhez a déli nyelvhez. Ekkor, pedig már egy kedves kis mosollyal orcámon, pattanok fel a székből, és igazítom egy helyre azokat a dolgokat, amikre jelen pillanatban nincs feltétlenül szükségünk. Én, legalábbis a rákhoz nem fogyasztok kenyeret. A pincérnő szemei, hálálkodva csillannak fel, és egy kisebb pukedlizést követően, már el is viharzik. Mintha csak bearanyoztam volna az estéjét. Gondolom, elég köpcös, vagyonos alakok járnak ide, akik ezt nem tették volna meg a helyemben, hanem csak rosszallóan nézegették volna, hogy szegény nő mit össze nem szerencsétlenkedik egymagában. Boldog mosollyal,- hogy segíthettem, túlzottan hozzászoktam már a munkám, elsődleges követeléséhez-, foglalom vissza a helyem, amikor viszont tekintetem Miloéval találkozik, a mosolyom szépen, lassacskán lelohad, és akarva-akaratlanul is, olyan kifejezés veszi át arcom felett az uralmat, mint, amilyen az ő arcán is látható. Szigort parancsoló, és komoly. Ettől nem érzem jobban magam! Krákogva, fészkelődni kezdek a székemen.
Hirtelen bekövetkezett dicséretére, miszerint csodálja a „szépségemet”, csak vöröslő arccal lehajtom a fejem. De következő megjegyzései, szinte hidegzuhanyként érnek, és kerítenek a hatalmuk alá. Ha nem egy ilyen elegáns étteremben ülnénk, és nem is lenne rá ennyi „nézőközönség” biztos, hogy már egy csattanós, „észhez térítő” pofon pecsételte volna meg az arcát. Az ilyen megjegyzések azok, amikért harapok, még, ha ezt ki sem lehet nézni belőlem. Felnőtt nő vagyok és süket, de nem idióta!
-Hogy mi van? Irreális a viselkedésem? – Hisztérikusan elnevetem magam.
-Irreális? Oh, persze. Egy szót se szólj! Te biztosan nagyon reálisan viselkedsz! Hát, hogyne! Csodálkozom, hogy nem vágtad azt a fejemhez, hogy egy idegszálakat tépkedő kis fruska vagyok. Köszönöm szépen, ez igazán jót tett az önbizalmamnak! Nem is ismersz! – Fakadok ki, vadul, ingerülten mutogatva, erőszakosan ejtve ki számon a spanyol szavakat.
-Tudod mit? Majd a kórházban összefutunk… - Ha van olyan, amivel meg lehet bántani az a kritizálásom, hiszen az emberek többsége, már messziről észreveszi, hogy törékeny vagyok, és mindent magamra veszek. Ha ő ilyen nagy pszichológiai zseni, akkor ezt tudta volna, és ezt a kirohanásomat is meg fogja érteni. Előkotrom táskámból a pénztárcámat, abból előhalászok valamennyi összeget. Lecsapom a pénzt az asztalra, és kitolom magam alól a széket.
-Jó étvágyat! Tartsd meg a visszajárót! – Indulok meg kopogó léptekkel az ajtó felé.
Adaline
Boszorka
Boszorka

Témanyitás  Sponsored content

Sponsored content

6 / 11 oldal Previous  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 9, 10, 11  Next