Az oldalon jelenleg regisztrációs stop van érvényben!

részletek itt
Belépés

Elfelejtettem a jelszavam!

Ha segítség kell...
Latest topics
» Kivel is játsszak?
Vas. Aug. 18, 2013 8:58 am by Gareth

» Dante (Pokla) lakása
Vas. Aug. 11, 2013 3:12 am by Dante

Kedd Aug. 06, 2013 4:36 am by Leah

» * Vienne
Kedd Aug. 06, 2013 3:12 am by Leah

» Könyvtárak - Stanford
Kedd Aug. 06, 2013 2:15 am by Ivy Lockheart

» Amelia Lane lakása
Szomb. Aug. 03, 2013 9:50 am by Amelia Lane

» Walenthyn Bennet lakhelye
Vas. Márc. 24, 2013 10:46 pm by Agrael

» Sakáltanya bár és szórakozóhely
Szer. Feb. 13, 2013 9:37 am by Chris

» Szószaporító
Vas. Dec. 23, 2012 1:55 am by Vienne

Tetszőleges étterem

8 / 11 oldal Previous  1, 2, 3 ... 7, 8, 9, 10, 11  Next

Go down

Tetszőleges étterem

Témanyitás  Lupo on Kedd Szept. 15, 2009 5:07 am

First topic message reminder :

Random étterem. Itt ki lehet játszani az összeset a leglepukkantabbtól, egészen a legnívósabbig, csak akkor kéretik fejlécezni. Határ csak a csillagos ég és a fantázia. (Kacsalábon ne forogjon és semmi elvadult ötlet)
Lupo
Admin - Fődémon
Admin - Fődémon

Titulus : A Gonosz
Kor : 585

Hozzászólások száma : 623

http://charmedrpg.forumotion.net

Vissza az elejére Go down

Re: Tetszőleges étterem

Témanyitás  Dante on Hétf. Aug. 08, 2011 11:45 pm

*Számára sokkal egyszerűbb a mai nap. Nem volt túl népszerű az étterem mikor ide jelentkezett, de azért hála a tudásának elkezdtek jönni a vendégek. Ma elvileg szabadnapos lenne, csak pár dologért ugrott be a főnökhöz. De mikor meghallja a jó kis olaszos rendelést úgy dönt átveszi. Az olasz a kedvence és abban nagyon szokott brillírozni. Amint kész, ő maga sétál ki és szolgál fel.*
-Jó napot uram!-*Lép oda mellé, és rakja elé az ételt. Ekkor érzi csak meg a férfi boszorkány mivoltát.*
-Rég főztem már hozzám hasonlónak, remélem ízleni fog.-*Engedi meg magának a kis elszólást. Kérdés ezt az illető hogy fogja fogadni.*
Dante
Boszorka
Boszorka

Kor : 30

Hozzászólások száma : 452

Témanyitás  Walenthyn Bennet on Kedd Aug. 09, 2011 12:25 am

*Rövid várakozás után érkezik is az étel, de nem az hozza ki, akinek a rendelést leadtam, ráadásul az illető civil ruhában van.* ~ A főnök, vagy maga a Chef? Talán valami hivatalos személynek néztek az öltönyöm miatt? ~ *Végül mellém ér és leteszi elém a rendkívül gusztusos ízkölteményt. A férfi fiatal, nem lehet idősebb nálam...* ~ És egészen jóképű. ~ *Teszem hozzá magamban, halványan elmosolyodva.*
*Megjegyzésére aztán felvonom a szemöldökömet.*
~ Hát ezt meg, hogy érti? Boszorkány lenne? ~ *Annak lehetősége, hogy egy kollégához van szerencsém elég kicsi, de mi másban lennék hozzá hasonló?*
- Ha az olasz-ra gondol, akkor igazán kár, hogy errefelé nem rajonganak érte. ~ *Mondom végül.* - Ha másra, akkor foglaljon helyet és fejtse ki.
* Azzal a felé eső lábammal kijjebb tolom az egyik széket, így kínálva hellyel őt.*
Walenthyn Bennet
Boszorka
Boszorka

Titulus : Az Utolsó Léghajlító
Kor : 29

Hozzászólások száma : 239

Témanyitás  Dante on Kedd Aug. 09, 2011 12:36 am

*A válasz hallatán helyet foglal kellemesen majd körbetekint, mennyire figyelik őket.*
-Az olasz a specialitásom, érdekes módon a legtöbb varázserővel bíró mindig ezt rendeli tőlem. Tuti véletlen, de már jót derülök rajta.-*Mosolyodik el, hiszen Leah is ezt rendelte, az első természetfeletti barátja. Illetve Alexander is valami hasonlót kért mielőtt megpróbálta volna.*
-Elnézést ha esetleg megzavartam. Csak többek közt képes vagyok megérezni ki micsoda, és ritkán találkozom boszorkánnyal.-*Hangja nyugodt csevegős, de azért figyel, nehogy itt kihallgassa valaki őket. Bár csendes az étterem nincs vész.*
-Dante Williams a főszakács!-*Nyújtja kezét bemutatkozásképpen.*
Dante
Boszorka
Boszorka

Témanyitás  Walenthyn Bennet on Kedd Aug. 09, 2011 12:51 am

*Mintha a tegnapi focimeccsről lenne szó, olyan könnyedén cseveg a mágiáról. Meg is akad majdnem egy falat a torkomon miatta.*
- Hát, te aztán nem vesztegeted az időt! Ugye nem baj ha tegezlek? - *Mondom kedélyesen, miután sikerült minden baj nélkül lenyelni a levest.* - Mennyei! - *Mutatok a tányéromra.*
*De mivel udvarias vagyok fájó szívvel bár de félbehagyom a habzsolást.*

- Többek között? - *Emelkedik meg ismét a szemöldököm.* - Más képességed is van? Egyébként, nem félsz, hogy esetleg gonosz vagyok? Vagy a szándékot is érzed?
*Nem bírom ki, folytatom az evést, bár arra figyelek, hogy teli szájjal ne beszéljek.*
- Egyébként Walenthyn Bennet - *Fogadom a kézfogását. Lehet, hogy ostoba húzás, de nem tűnik gonosznak, akár még a segítségemre is lehet, hiszen nem kis feladat az, amire készülök.*
- Minden erre tévedő varázstudót így fogadsz? - *Kérdezem kedvesen mosolyogva.*
Walenthyn Bennet
Boszorka
Boszorka

Témanyitás  Dante on Kedd Aug. 09, 2011 1:02 am

-Ez inkább csak megérzés, hogy nem vagy egy démoni alak. De nem vagyok hülye, meg tudom és meg is szoktam védeni magam.-*Mosolyodik el, mert tényleg ránézésre nem érzi, hogy a másik veszélyes lenne.*
-Amúgy igen és igen. Van még egy képességem, és többnyire minden jó boszorkát és fényőrt így fogadok. Elég sokan próbálnak megölni a képességemért, így szeretek barátokra szert tenni, akikkel segíthetjük egymást.-*Majd figyeli a másikat, hogy ízlik neki az ebéd.*
-Téged is gyakran zaklatnak az alvilágból? Vagy ez csak az én pechem?-
Dante
Boszorka
Boszorka

Témanyitás  Walenthyn Bennet on Kedd Aug. 09, 2011 1:22 am

- Alvilág? - *Nem tudom pontosan, hogy ezt most átvitt értelemben vagy szó szerint érti.* - Úgy is mondhatjuk.
- Nos, engem speciel egy démonklán akar eltenni láb alól, mint családom utolsó tagját. De ez már több évszázados történet és remélem velem véget ér. - *Mondom egyszerűen, bár a legkevésbé sem tatom annak.* - Szóval, szerintem ez szakmai ártalom - *Vigyorgok rá, majd közelebb hajolok és suttogóra véve a hangot kérdezem tőle.*
- Te tényleg nagyszerű szakács vagy, talán ez az egyik képességed?
Walenthyn Bennet
Boszorka
Boszorka

Témanyitás  Dante on Kedd Aug. 09, 2011 1:31 am

-Hát ha megölnek téged, gondolom tényleg vége. De erről mesélhetnél többet is, szívesen segítek ha kell. Az előző munkahelyemet például felgyújtották, csak mert nem adtam át önként a képességem. Meg is lakolt érte.-*Morog kicsit majd a kérdésre elvigyorodik.*
-Nem anyám tanított meg mindent nekem. De tudod sokat segít a dolgon ha képes vagy egy kis trükkre.-*Emeli fel a kezét és int a levesre. Ami már érezhetően kihűlt hála a beszélgetésnek, de ha a férfi belekóstol újra kellemesen meleg. Mintha csak most készült volna el.*
Dante
Boszorka
Boszorka

Témanyitás  Walenthyn Bennet on Kedd Aug. 09, 2011 2:01 am

- Az anyák mindent tudnak - *Mondom elmerengve, de gyorsan elhessegetem a fájó emlékeket.* - Nagyon különleges lehetsz, ha ennyire vadásznak az erődre.
- Milyen trükk? - *Kérdezem mosolyogva, majd elismerően bólintok, amikor apró gőzfoszlányokat látok felemelkedni a levesből. - Hogy hívják a képességed?
*Mivel sokféleképpen lehet hőt létrehozni, ezért jobbnak láttam megkérdezni ő hogyan teszi.*

- Egyébként nekem is van hasonló trükköm - *S egy kanál levest a számhoz emelek, majd miután meggyőződök róla, hogy senki nem figyel egy széles vigyor kíséretében lassan jéghideg levegőt fújok rá, amitől pillanatok alatt megfagy az evőeszköz tartalma.*
*Kicsit hagyom, hogy tekintete elidőzzön rajta, aztán ugyanezt megismétlem immár forró levegővel. A művelet végeztével pedig bekapom a kanalat.*
Walenthyn Bennet
Boszorka
Boszorka

Témanyitás  Dante on Kedd Aug. 09, 2011 2:46 am

*Már épp válaszolna mikor először lefagyasztják majd felmelegítik a levest. Amire persze egyből elkerekedik a szája.*
-Ó szóval képes vagy a hőmérsékletet szabályozni. Hasonlít az enyémre mégis teljesen más. Én csak szobahőmérsékletig tudom elvonni a hőt, de amúgy pirokinézis.-*És kezeit összerakja mint mikor az ember valami kicsi törékeny dolgot tart. Épp elég, hogy csak az lássa mi van tenyerében aki felülről néz rá, oldalról semmi nem látszik. De ha a férfi belenéz egy táncoló kis lángot láthat ami kedve szerint kanyarog. Majd végül elalszik.*

Dante
Boszorka
Boszorka

Témanyitás  Walenthyn Bennet on Kedd Aug. 09, 2011 3:45 am

- Szóval egy tűzgyújtóhoz van szerencsém - *S mosolyra húzódik a szám. Eddig csak meséket hallottam a magadfajtáról.*
*A tenyerében táncoló lángnyelvecskét elmélázva nézem, milyen törékeny és mégis mennyi bajt tudna okozni. Miután kialszik, és én újra a leves felé fordulok, csak akkor javítom ki képességemről alkotott téves következtetését.*

- Részben igazad van - *Kezdem.* - Tudom befolyásolni a hőmérsékletet, de csak a levegő útján. Képes vagyok irányítani a légnemű anyagokat, édesanyám lévén pedig azok hőmérsékletét is. Van neve is de túl hosszú, nem akarlak fárasztani vele.
*Jó társaság Dante, ezért úgy gondolom több mindent is elmondhatok neki.*
- Te mennyire tudod használni a képességedet? Én egész eddigi életemben azt tanultam, konkrétan háborúban nőttem fel. - *A nyelvem pedig megered. mintha egy régi baráttal találkoztam volna és annyi mindent kell mesélnem még neki...* - A mi ellenségünk nem átlagos démonok, sámáni mágia védi őket. Nem hat rájuk főzet és bűbáj, így ezekhez nem is értek. Csak puszta erővel lehet végezni velük; fegyverekkel, képességekkel. Rengeteget fejlődött az erőnk a harcok során. Mire én megszülettem tulajdonképpen olyanokká váltunk mint az X-menek: különleges képességekkel bíró harcokos, a boszorkányság maga a háttérbe szorult. De még ez se volt elég és most már csak én maradtam. Ha nem szerzem vissza a könyvet, akkor végül én is odaveszek...
*Az vége már inkább voltak hangosan kimondott gondolatok. Észbe is kaptam és bocsánatkérően néztem rá Dante-ra,*
- Ne haragudj, nem akartalak ezzel terhelni. - *S, hogy addig se kelljen rá nézni folytatom az evést.*
Walenthyn Bennet
Boszorka
Boszorka

Témanyitás  Dante on Kedd Aug. 09, 2011 4:30 am

-Óó hát egy ilyen háborúban nem is csoda, hoyg kitanultad a képességed. Én inkább a mindennapokban használtam a tüzet és tanultam meg használni. Mióta ideköltöztem San Fransiscoba másfél éve, azóta vagyok folyton harcban. Rendesen megedzett az tuti. A képességem mellett még az igézés megy gyorsan és hatásosan.-*Majd kicsit inkább a másik háborújára koncentrál.*
-Nem terhelsz feltéve ha kicsit jobban elmagyarázod. Azt mondod egy kifejezett démoni klánnal van a gond, és ti álltatok háborúban, míg végül te maradtál. Kik voltak a többiek? És mi az oka a háborúnak?-*Küzdeni a démonokkal teljesen más mint háborúzni amikor valamit meg kell szerezni vagy védeni. Az másfajta stratégia.*
Dante
Boszorka
Boszorka

Témanyitás  Walenthyn Bennet on Kedd Aug. 09, 2011 4:53 am

*Meglep Dante érdeklődése, de nagyon jól esik. Talán tényleg segíteni akar...*
- Ez egy hosszú történet, igyekszem rövidre fogni - *S nagyot sóhajtva kezdek bele az oly sokszor hallott igaz történetbe...*
- Az egész az 1800-as években kezdődött. Az őseim még a századforduló előtt érkeztek meg Amerikába és a mai Chicago területén telepedtek le. Az első évek gondtalan teltek, aztán 1812-ben kitört a háború. A britek kiűzték az indiánokat. Ők persze próbálták felvenni a harcot de esélyük sem volt a győzelemre, így az egyik törzs sámánja a sötétséghez fordult és onnan kért segítséget, de Hess-t kapta és csatlósait. Hess egy olyan démon, aki saját testéből gyártja az alattvalóit, semmi több. A sámán könyörgött neki, segítsen véget vetni a háborúnak. Meg is tette; végzett a sámánnal és elvette az erejét. Onnantól kezdve nem hat rá sem bűbáj sem bájital. A démonok öldöklésbe kezdtek, amit a családom nem hagyhatott annyiban. Felvették velük a harcot, de Hessel nem bírtak és azután minden egyes démon, akit magából képzett birtokolta az immunitást. Az őseim így kénytelenek voltak az erejükre támaszkodni. Az évek alatt a légidomítás számtalan trükkjét és formáját fejlesztették ki és jegyezték fel a csal Nagykönyvében, ám egy alkalommal a démonok megszerezték azt és azután fordult a kocka. Kétszáz év alatt elérték, hogy szinte kihalljon a családfa. Ezért muszáj visszaszereznem a könyvet! Minden benne van a családomról. Tudom, hogy nem pusztították el. Túl értékes kötet ahhoz hogy megsemmisítsék, ráadásul a könyv alapján kutatták fel a Bennettek európai leszármazottjait, akik anno nem szálltak hajóra.
*Azt hiszem ennyi. Kíváncsian várom a reakcióját.*
Walenthyn Bennet
Boszorka
Boszorka

Témanyitás  Dante on Kedd Aug. 09, 2011 5:13 am

*Hümmögve bólogat ahogy dolgozza fel a történetet.*
-Én csak egy dolgot nem értek. Ha egy olyan démonsereggel harcoltok akikre csak a fizikai sérülés hat, mért a levegővel próbálkoztok. Mármint nem vonom semmibe a képességeiteket. De megfagyasztani valamit sokkal nehezebb, mint például meggyújtani. Ha gondolod szívesen segítek. Ha felgyújtom őket akkor elérünk Hesshez. És az a tippem ha belőle jönnek a démonok akkor ha ő meghal a többi is. Ha levágjuk a kígyó fejét a teste már élettelen.-*Ajánlja fel segítségét gondolkodás nélkül. Leah agyon fogja ütni érte de az más dolog.*
-Ami azt illeti van ötletem kettőnk képességét kombinálva egy remek technikára.-*Kezd el ezerrel filózni.*
Dante
Boszorka
Boszorka

Témanyitás  Walenthyn Bennet on Kedd Aug. 09, 2011 5:32 am

*A fiú kérdésére értetlenül nézek, de aztán jót nevetek.*
- A képességünket nem mi választjuk - *Tárom szét a karom, majd az asztalra könyökölve kérdezem tőle.* - Egyébként próbáltál te már beülni egy repülőgép turbinája mögé? Vagy biztos hallottál már arról hogy oxigénnel vágják a fémet, csak megfelelő nyomás kell hozzá. Mint mondtam a családom az évek alatt számtalan formáját fejlesztették ki a képességünknek. - *Erről egy gyerekkori emlékem jut eszembe, amit meg is osztok vele.*
- A dédnagyapám például apró csíkká sűrítette a levegőt és úgy csapkodott vele, mint holmi ostorral. Nagyon mókás tudott lenni, ettől független irtó veszélyes volt a démonokra nézve.
*Amikor Dante felajánlja a segítségét legszívesebben hangosan felkiáltanék, de nyugton maradok és csak annyit mondok:*
- Nagyon hálás lennék érte, és egyébként nem csak ketten lennénk. - *Majd a köszönetnyilvánítás után érdeklődve hallgatom, mi lenne az az erőkombináció...*
Walenthyn Bennet
Boszorka
Boszorka

Témanyitás  Dante on Kedd Aug. 09, 2011 6:02 am

-Az utóbbi időben változik az erőm, sokkal pusztítóbb tud lenni. De ennek megvan a hátránya. Nagyobb támadásnál nem tudom már elvonni a hőt magam körül, és én is sérülök néha. Ha képes lennél hidegen tartani engem, talán az egész klánt képes vagyok leégetni.-*Adja elő ötletét, majd kíváncsian figyel. Bár tudja, hogyha akkora erővel játszik lehet újra átvenné az ereje az irányítást. Márpedig ha ott vannak mellett akkor meghalnak. Sanszos hogy mégegy esetnél már ő is. Ez kicsit aggasztó képet ölt arcára, de próbálja elhessegetni.*
Dante
Boszorka
Boszorka

Témanyitás  Walenthyn Bennet on Kedd Aug. 09, 2011 6:37 am

*Az ötlet remekül hangzik, bár az tudja és a fiú hangjából is érzi, hogy korántsem veszélytelen vállalkozás.*
- Nézd - *Küldök felé egy biztató mosolyt.* - Nem csak hogy hűteni tudlak, de még az erődre is rá tudok segíteni. Az évek alatt megtanultam, hogy használjam a két kezem két irányba. Az egyikkel tudlak hűteni, miközben a másikkal gyorsabbá tehetem a tűz terjedését, Tűzvihart támasztva tulajdonképpen.
*Az elhangzottakkal önmagamat is sokkoltam kissé. Tűzvihar egy barlangban. Nem kicsit életveszélyes vállalkozás. Ha nem a tűzben, akkor a romok alatt leljük halálunkat.*
- Nem, ez túl veszélyes! - *Váltok hirtelen hangnemet. Hogy is képzeltem én ezt!* - Ebbe nem keverhetlek bele.
Walenthyn Bennet
Boszorka
Boszorka

Témanyitás  Dante on Kedd Aug. 09, 2011 7:12 am

*Épp rábólintana mikor kihátrál a férfi.*
-Figyelj, ez nekem nem gond. Nekem ezen a küldetésen az egyetlen félelmem a fényőröm lenne, hogy szétrúgja a seggem, mert belementem. Én szívesen segítek, ahogy érzem te is ezt tennéd. Meg anyám is jól nevelt.-*Majd előretámaszkodik az asztalra mint aki készül indulni.*
-Figyelj, itt dolgozok, szinte bármikor megtalálsz itt. Gondold át tényleg szívesen segítek ha démon irtásról van szó. De most megyek, van egy kis ügyem egy árnyőrrel. Borzasztó kínok között kell megölnöm, és erre rá kell készülnöm. Szóval tényleg ha bármi van itt megtalálsz. Erre meg a vendégem vagy.-*Áll fel és nyújtja a kezét.*
-Örülök, hogy megismerhettelek Walenthyn!-*Majd elköszön és távozik*

//Köszi! Remek játék volt Very Happy//
Dante
Boszorka
Boszorka

Témanyitás  Walenthyn Bennet on Kedd Aug. 09, 2011 7:24 am

*Dante-nak igaza van, hasonló helyzetben ő is segítene neki, ráadásul tényleg sikerülhet a tervük.*
*A fiú aztán kimond egy számára ismerős szót: fényőr. Szeretné megkérdezni mi az tulajdonképpen, de nem tartja fel.*

-Részemről a szerencse és jó vadászatot - *Kacsintok rá.* - Az ebédet pedig köszönöm! - *Búcsúzom el majd én is távozom az étteremből, persze pontosan megjegyezve a címet.*

//Én köszönöm, aztán remélem még lesz folytatása! Very Happy//
Walenthyn Bennet
Boszorka
Boszorka

Témanyitás  Adaline on Kedd Okt. 11, 2011 10:06 am

Exkluzív Japán étterem
Robert

Mióta San Joseba költöztem, és megkaptam a munkát a kórházban és a mentősök között -azóta már csökkentették az óraszámomat az miatt a véletlen baleset miatt, amit én okoztam- nem kellett olyan dolgokon törnöm magam, hogy állásinterjú, esetleg önéletrajz megírás. Egy hónapja láttam meg az interneten egy állás ajánlatot, ami igen csak szép árat kínál, heti két alkalomért cserébe. A pénz viszont elengedhetetlen a mai világban és mivel a fizetésemből is elvettek némi összeget, így kénytelen leszek egyfajta "másodállást" is vállalni a baby sitterkedéssel, feltéve, ha megfelelek az elvárásoknak és ha még nem töltötték be azt a helyet.
Tisztában vagyok azzal, hogy nehéz lesz egy gyerekkel együtt töltenem két napot is -mióta elment a kisbaba, azóta érzékenyebben reagálok a gyerekek és terhes anyukák láttán, ami az orvosom szerint normális- de tudom, hogy megtudok birkózni a dologgal! Csupán csak egy kis önuralom kell hozzá! Lassan begurulok az étterem parkolójába a kocsival, majd mikor kiszállok a járműből, feszengve pillantok körbe. Oda engem be nem engednek! Mi ez az elit hely? Te jesszuska! Csak légy természetes! Táskámban már ott lapulnak a szükséges papírok, az oklevelem a gimis, baby sitter tanfolyamom elvégzéséről és még egyéb, szükséges dolgok is.
Utolsó igazgatás a hajon -fontos, hogy eltakarja a hallókészülékemet!- aztán megindulok a bejárat felé, ahol kénytelen vagyok rögtön meg is állni, mivel erre kényszerítenek.

ruha
Adaline
Boszorka
Boszorka

Titulus : Varázsklón.
Kor : 28

Hozzászólások száma : 172

Témanyitás  Knight on Kedd Okt. 11, 2011 11:44 am

* Egyszerű sárga taxi parkol le nem messze, az egyik híres japán étteremtől. A taxiból kiszálló férfi, bár a dolga jól láthatóan sietős, még is maga kérte ezt, hogy elkerülje az esetleges hirtelen felbukkanó rajongókat. A napja amúgy se úgy alakult ahogy tervezte, mert már reggel át kellett dolgozni, egy jelenetet a Varázslatos Nyomozók legújabb részében. Aztán, nem volt ideje elmenni ebédelni, végül pedig a sorozat egyik főhősnője kapott hiszti rohamot, amiért nem festhette be szőkére a haját. Ennek, következtében a félhétre belőtt, találkozóról legalább tíz perces késésbe van, amibe még benne sincsen az-az idő még gyalogol egy háztömbnyit. *
~ Ez nem lehet igaz, csak én lehetek ennyire peches. Komolyan mondom elegem van, már kezd eszembe jutni, hogy miért hagytam ott a színházat bár ott azért nem volt ennyi gond. Forgatókönyv íróként nem kéne ennyit strapálnom magam hiszen vannak rendezők, meg producerek de jobban, örülök ha van személyes kontaktusom a színészekkel, elvégre nem kérek tőlük olyat, amit én ne tudnék. ~
* Gondolkodik, miközben keresztbe vág át az úttesten, hogy minél kevesebbet kelljen váratnia a partnerét. A taxis kezébe csak úgy oda nyomott, néhány nagyobb címletű bankót, és nem várta meg visszajárót se. *
~ Remélem nem ment még el, nagy szükségem lenne egy megbízható munkaerőre, és az eddigi jelentkező egyáltalán nem voltak szimpatikusak. ~
* Folytatja az előbbi gondolat menetet, majd mielőtt még befordul sarkon, megigazítja kissé szét zilált szürke öltönyét, amely mielőtt még futni kezdett volna benne egészen elegánsan festethetett. A külsejének azonban az elegancián és egy fajta magabiztos kisugárzáson kívül nincsen semmi látványos jellemzője. Mint ha csak tudatosan húzódna, a férfi az átlagos magasság, és arc védelme mögé. Hamarosan, a nő is megláthatja mindezeket bár ha csak nem néz túl sok krimit vagy olvas ilyesmit kis eséllyel ismerheti fel. *
- Üdvözlöm. Maga Cortez kisasszony ugye? Én Robert Knight vagyok, aki az állás hirdetést feladta. -
* Mondja, miközben egy pillanatig vár hát ha ha nő az illemnek megfelelően, előre nyújtja a kezét, Ha ezt nem teszi meg akkor ő fogja meg, a másikét és emeli szája elé egy apró kéz csókra, hogy még is legyen valami hivatalos formája ennek az egésznek. *
Knight
Boszorka
Boszorka

Titulus : A Hős
Kor : 35

Hozzászólások száma : 74

Témanyitás  Adaline on Szer. Okt. 12, 2011 5:10 am

Táskámat magam előtt lógatva szorongatom. Ahogy állok az ajtó mellett, úgy érzem magam, mint egy eltévedt Hamupipőke a vörös szőnyegen. Én nem is járok ilyen helyekre! Jó ég! Örülök, ha otthon megtudok vacsorázni, vagy ebédelni. Mikor melyikre jut éppen időm a munkától.
Úgy érzem, hogy életem eddigi legelegánsabb állásinterjújára jöttem, hacsak nem egy marha nagy átverés az egész és nincs is szó semmi állásinterjúról.
Na jól van! Nem fogok rögvest csupa negatívra gondolni! Nem is így kellene hozzáállnom. Néha komolyan szükségem lenne egy kis bátorításra, önbizalom növelésre. Egy olyan munkahelyen, mint amilyen az enyém is, az ember nem kap nap mint nap dicséretet, hiszen nincs időnk a sok baleset, sürgős eset mellett a másik külsejével foglalatoskodni. Na meg azért gondoljunk csak bele! Mégis mi a vonzó a fehér köpenyeken és zöld műtős ruhákon?
Hasat be, mellet ki, lábakat elegánsan, a cipősarkánál össze. Azért mégis csak nőből vagyok, most pedig nem dolgozom! Mikor legközelebb karórámra pillantok, idegesen jövök rá arra, hogy a férfi már legalább tíz perces késében van. Gyerünk már! Aztán... mély hang valahonnan a hátam mögül, én pedig a hirtelen hangtól -ami a nevemen szólít- egy picit összerezzenek. Váratlanul ért, és egyébként is félénk, húzódzkodó nőnek tartom magam. Ne feledd! Első benyomás...
-Jó estét! Én lennék. - Köszörülöm meg a torkom, aztán lágyan elmosolyodom, és mivel visszautasítani udvariatlan lenne, ezért csak hagyom azt a kézcsókot.
-Ömm... én... nem mentem be, mert... nem engednek be. - Kezdek bele a magyarázkodásba. Rossz tulajdonság.
Adaline
Boszorka
Boszorka

Témanyitás  Knight on Szer. Okt. 12, 2011 7:29 am

* Az este eseményei kezdenek lassan, úgy alakulni ahogyan azt Robert eltervezte. Igaz, a lány nem nyújtja felé kezét, de a kéz csókot elfogadja, és ezzel nagyjából le is tudták a kötelező tisztelet köröket. Hősünknek nem kell már rohannia se, így végre van ideje arra hogy nyugodan szemügyre vehessse, azt hogy kivel is hozta össze a sors. Az a bizonyos első benyomás amelyre Ada olyan sokat készült tökéletesre sikerült, a férfit láthatóan teljesen sikerült elbővülnie. A szemeiből, csak úgy süt a tetszés és az elismerés, még az arcán is megremeg egy pillanatra az egykedvűség maszkja hogy egy apró mosollyal jutalmazza a lány lehengerlő megjelenését. *
- Nem csodálom hogy nem engedték be, ide még vastag pénztárca se mindig elég . Ide, csak a legmenőbb elit jár. Remélem nem zavarja, hogy ilyenr helyre hoztam, a lakásom kicsit személytelen és félreérthető lettt volna. Persze, így is lehet hogy megjelenünk holnapi újságba, de szerencsére egyetlen egy fotóst se látok. Mindenesetre, még mindig kellemesebbnek tartom, és gondolom még soha se járt ilyen helyen, ezzel is örömet szerezhetek. -
* Mondja, kellemes mély hangján. A csókra tartott kezet, nem is kapja vssza, a férfi szelíden fogja és azt felhasználva vezeti őt az ajtóhoz, ahol még csak a nevét se kérdezik meg már is oda ugrik valaki hogy elkalauzolja őket. Nem sokára bevezetik őket, egy lezárt hátsó terembe ahol egy hosszúkás asztal és körülötte lévő párnák láthatóak. *
- Vegye, le a cipőt és helyezkedjen el kényelmesen a párnákon, Ma este ez az egész helyiség csak nekünk van fenntartva. Rendeléssel, pedig ne is vessződön mindjárt érkeznek az első fogások. Mondj szereti a sushi-t? -
* Adja ki az utasítást helyi illemre nézve, majd jó példát mutatva térdelő ülésben elhelyezkedik egy párnán. *
~ Hm, hozni kellett volna neki egy virágot, de féltem hogy akkor nagyon félreérthető leszek. Nem, mondon hogy nem számítottam arra hogy csinos lesz, de azért arra nem hogy ennyire. Annyira szép, az arca, de az a titkárnős ing, és az a rövid szoknya is bejön. ~
* Gondolkodik, miközben kihozzák a frissítőnék szánt zöld teát, természetesen cukor és minden más ízesítő nélkül. *
Knight
Boszorka
Boszorka

Témanyitás  Adaline on Hétf. Okt. 17, 2011 5:55 am

Kis megkönnyebbüléssel tölt el az, hogy a férfi végül csak-csak megjelent és nem kell azon fárasztanom az agytekervényeimet, hogy vajon tényleg átverés áldozata lettem-e azzal a meghirdetett állással az interneten. Manapság már semmiben és senkiben sem bízhat az ember, főleg nem az internetvilágában és a közösségi hálókon lévő emberekben.
-Oh... ha maga nem jön, akkor esélytelen, hogy én oda valaha is bejutok. Nem... igazán.. mindig is ki akartam próbálni azt, hogy milyen a "legmenőbb elit" társaságába tartozni. - Kac-kac. Tartogatnom kéne az értékelhetetlen humorérzékemet akkorra, amikor már biztosan enyém lesz az állás. Nem akarom az ilyesfajta megszólalásaimmal rontani az esélyeimet. Nagyon szükségem lenne most erre a kis másodállásra, főleg akkor, ha tényleg annyit kapnék érte, mint amennyi a neten is fel volt tüntetve.
Amikor megindulunk az ajtó felé -kicsit feszélyezve érzem magam ez miatt a kézfogás miatt- próbálok a lehető legtermészetesebb módon viselkedni. Félszegen mosolygok az ajtóban állóra, aki udvariasan hajlong előttünk egyet, mintha csak így akarná kifejezni a tiszteletét. Ezt a kedvenc kávézómba is bevezethetnék! Legalább érezhetném, hogy nekem is akad egy cseppnyi kis tekintélyem... meglepetten, nagyra nyílt szemekkel tekintek körbe az elegáns helységben. Jól meg kell néznem, többet ilyen helyre be nem jutok!
Végezetül azért mégis csak elérjük a célunkat. Először csak értetlenkedve pislogok a férfira, amikor azt mondja, hogy vegyem le a cipőmet. Kisebb hezitálást követően azonban mégis csak kibújok a magas sarkú, lakkozott, fekete cipőmből, és úgy ülök le térdelőhelyzetbe a párnára, hogy biztosíthassam, hogy semmi ne látszódjon ki a rövid szoknya alól.
-Egyszer ettem eddigi életemben, akkor is csak tizenhat voltam és... enyhén szólva nem lett jó vége a dolognak. - Azt azért nem részletezném, hogy utána több órán keresztül is üldözött az a bizonyos kis Vukk. Már az is elég kínos, hogy ilyen választ adtam a kérdésére. Igazán hazudhattam volna valamit.
Adaline
Boszorka
Boszorka

Témanyitás  Knight on Hétf. Okt. 17, 2011 7:02 am

* A férfi kényelmesen elhelyezkedik a párnákon, miközben a szemét egyetlen egy pillanatra se tudja levenni alkalmi asztaltársáról. Egyáltalán meg se próbálja palástolni azt hogy mennyire is tetszik neki a másik, mint ha csak próbára akarná tenni a fiatalabb és nyilvánvalóan tapasztalatlanabb lányt. Ráadásnak, ez a hely teljesen az ő világa, itt Adaline csak vendég, még Robert csillogással és a japán kultúrával szinte naponta találkozik. *
- Nyugalom, ettől alig ha lesz rosszul vagy ha még is akkor az étterem egy csúnya pernek néz az elébe, és ingyen ettük meg a vacsorát. -
* Nyitja szólásra a száját, miközben egy elegáns mozdulattal kiissza a zöld teát a poharából és rögtön tölt is magának egy keveset.
- A zöld tehát nem szabad sokáig állni hagyni, mert megkeseredik. Majd rendelhetünk fekete teát az pont úgy jó ha állni hagyjuk egy kicsit. Esetleg ha van kedve, akkor ihatunk szakét. Nem tudom, hogy kocsival jött-e. -
* Udvariaskodik, egy sort majd hirtelen egy oldalsó ajtón át néhány felszolgáló érkezik az evőeszközökkel. Egy-egy pár evő pálcika mellett kést, villát is kapnak ha esetleg nem boldogulna el valamelyikük az előbbivel. *
~ Olyan kis aranyos ez a lány. Annyira félénknek tűnik, és talán nem is csak hely teszi ezt vele. Így elsőre bármikor rá hagynám a gyerekemet, és van ápolói végzettsége még is. Jó lesz gyorsan túl tenni magunkat a formaságokon, aztán már nyugodtan folytatódhat a vacsora és az ismerkedés. ~
* Gondolkodik el egy pillanatra és még Ada válaszol neki ő összeszedi magát és letisztázza azt amit korábban már fejben összerakott. *
- Akkor, mielőtt megjönne az elő étel szeretnék tisztázni pár dolgot. A négy éves fiamra kéne két-három este vigyázni egy héten. Este hat órától reggel nyolc óráig, mert én azokon a napokon rögzítem az új sorozatom film zenéjét és vannak reprezentatív kötelezettségeim is. A probléma a gyerekkel hogy a korához képest nagyon okos és nagyon keveset beszél angolul. Japán és kínai nyelvekre lett szoktatva ugyan is. Nehéz őt hosszú időre lekötni. A vendég szobába berendezkedhet, a benzin pénzt, az étkezést biztosítom. Persze, lehet hogy főznie kell majd és néha takarítani is, de szerintem az alkalmankénti ötszáz dollár elegendő lesz ezekért a kellemetlenségekért. Semmilyen egyéb szolgáltatást nem kell nyújtania. Viszont, a lakást teljesen szabadon használhatja még az úszó medencét is. -
* Mondja, miközben a tekintetét mélyen belefúrja a barna hajú szépségbe. Ő kijátszotta a lapjait, innentől már csak a másiknak kell elmondania hogy mit szeretne hozzá tenni az aljukhoz. *
Knight
Boszorka
Boszorka

Témanyitás  Adaline on Kedd Okt. 18, 2011 8:09 am

Ahogy tekintetemet idegesen és egyben kíváncsian járatom körbe-körbe a csinos kis éttermen, nem tudom figyelmen kívül hagyni, hogy a pasas úgy fal a szemeivel, mintha egy kiállított, megcsodálható dísztárgy lennék, bár az is lehet, hogy csak én értem félre a helyzetet és azért bámul ennyire feltűnően, mert... van valami a blúzomon, aminek nem kéne ott lennie, esetleg összekentem valamivel az arcom vagy kilátszik a hajam alól a hallássegítőm.
Zavartan tekintgetek le a felsőmre -lehetőleg minél észrevehetetlenebbül művelve ezt-,az esetleges, oda nem illő hibát keresve, közben persze figyelek a szavaira, hiszen mégis csak egy állásinterjún vagyok és ezen múlik minden.
-Hát, akkor majd meglátjuk, hogy mennyire lesz... gusztusom hozzá, hogy megegyem. - Lehet, hogy finom lesz és nem rontom el vele a gyomrom úgy, mint amikor legutóbb ettem szusit, de ez még nem jogosít fel arra, hogy lesz is hozzá gusztusom, hiszen azért az első szusievésemről mégis csak rossz emlékek vésődtek bele az agyamba.
-Oh... akkor... iszom. - Meglepődök, hogy ennyit tud a Japán kultúráról, aztán megfogom a poharat és kortyolgatni kezdem a teát.
-A szaké az egy nagyon jó dolog, de... telibe talált. Autóval vagyok. - Ezzel talán most lelombozhatom a kedvét, de továbbra is kitartok az mellett az elvem mellett, hogy alkohol fogyasztása után nem ülök volán mögé. Régimódinak és túl törvénytisztelőnek tűnhetek, de valójában inkább csak óvatos vagyok és nem akarom kihívni magam ellen a sorsot, ez esetben a "kék egyenruhás rémeket". Ezen gondolkozva, meg is érkezik az egyik pincér, evőeszközökkel és evőpálcikákkal, amiket -csodával határos módon- még én magam is tudok használni. A felszolgáló távozása után fordul csak komolyabbra a beszélgetés. A táskámból előkapok egy jegyzetfüzetet és tollat, amivel szorgosan jegyzetelni kezdem a fontosabb információkat, amiket kézhez kapok. Bugyután festhetek, de szükségem van erre, ha a későbbiekben nem akarom elcseszni a feladatot. Gyerekre vigyázni nem könnyű, és nagy odafigyelést, felelősséget igényel.
-Szóval a nyelvtanulással vannak a legnagyobb problémák. Ha jól értelmezem... elég... hiperaktív gyerekről van szó. - Ejtem ki a számon az eddigi véleményemet, ami így, látatlanban is kialakult a kis fiúról.
-Természetesen mindent elvégzek, ami a ház körül adódik munka és a gyermek oktatására, fejlesztésére is gondot fogok fordítani azok mellett, hogy a gondját viselem. - Teszek ígéretet, hiszen ha úgy vesszük ez mégis csak benne van valamilyen szinten a munkakörömben.
-Igyekszem majd az éjszakai műszakaimat úgy beírni magamhoz a kórházba, hogy az ne ütközhessen ezzel a két-három alkalommal. - Csúsztatom végül a táskába a tollat és a füzetet, majd egy szelíd mosolyt is megeresztek a férfi felé.
-Ja, és még valami. - Ekkor hajamat a füleim mögé simítom.
-Süket vagyok. Gondoltam, hogy szólok, hogy ne a későbbiekben derüljön ez ki. - Szembesítem a tényekkel, amikről esetleg úgy gondolhatja, hogy gátolhatnak a gyerek körüli munkában.
Adaline
Boszorka
Boszorka

Témanyitás  Sponsored content

Sponsored content

8 / 11 oldal Previous  1, 2, 3 ... 7, 8, 9, 10, 11  Next